Otomobil Devi Romanya’daki Fabrikayı Bünyesine Kattı! Yıllık Üretim 900 Bin Aracı Geçecek - Webhaberim
Memur ve Personel Alımı

Otomobil Devi Romanya’daki Fabrikayı Bünyesine Kattı! Yıllık Üretim 900 Bin Aracı Geçecek

Ford Otosan, Ford’un Romanya’daki Craiova fabrikasını bünyesine katmak üzere Ford ile uyuşmaya vardıklarını açıkladı. Ford Otosan, bu uyuşma ile üretim kapasitesini 900 bin vasıtanın üzerine çıkarmayı kastediyor.

Ford Otosan, şirketin gelişmesinde stratejik bir atak yaparak Ford’un Craiova fabrikasını 575 milyon euro işlem değeri ile satın almak üzere uyuşma imza attı. Ayrıca kuruluşun gelecekteki kapasite kullanım oranı dikkate alarak en fazla 140 milyon euroya kadar ilave ödeme yapılması mevzusunda taraflar uyuşmaya vardılar.
Ayrıca Craiova’da üretilmekte olan, Ford Puma’nın, 2024 yılı itibariyle devreye alınacak yeni bütün elektrikli versiyonunu ve 1.0 litre EcoBoost motorlarının üretimini de Ford Otosan üstlenecek.

Senelik Üretim 900 Bin Taşıtı Geçecek

Ford Otosan geçen sene açıkladığı yatırım ile Kocaeli fabrikalarının kapasitesini 650 bin vasıtaya çıkaracağını açıklamıştı. Craoiva’daki galibiyetli operasyonumuzun, Ford Otosan’ın özellikle ticari vasıtalar ve elektrikli taşıtlarda elde ettiği uzmanlık ve tecrübe ile daha da yüksek zafer seviyelerine erişeceğine inanıyorum” diye konuştu.

Ticari Vasıta Üretim Üssü Unvanını Da Pekiştirecek

Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün ise, “Bugün şirketimiz için bir ilke imza atarak, evrensel üretim operasyonlarımızı başlatıyor ve bir hayalimizi daha reelleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz.
60 seneyi aşkın zamandır çalışma dostlarımızla ilmek ilmek işlediğimiz Ford Otosan, Türkiye’nin en değerli ulusa açık şirketlerinden biri.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Instagram takipçi hilesi instagram yabancı takipçi satın al takipçi satın al
meritking meritroyalbet bahsine giriş madridbet yeni giriş paralı tombala siteleri