Televizyon

Özcan Deniz’den Mahsun Kırmızıgül’e Bergen filmi yanıtı!

‘Müslüm’ ve ‘Dilberay’ın arkasından ‘Acıların bayanı’ olarak tanınan arabesk şarkıcısı Bergen’in de yaşamını beyaz perdeye taşındı. Filmde Bergen’in şarkılarını başrol oyuncusu Farah Zeynep Abdullah seslendirdi. Geçtiğimiz hafta gösterime giren filme ise Mahsun Kırmızıgül’den eleştiri gelmişti.

“O ANDA SİNEMADAN ÇIKIYORUM”

Mahsun Kırmızıgül, Farah Zeynep Abdullah’ın Bergen filmindeki şarkıcılık performansını eleştiri etmiş ve şunları yazmıştı:
bbbb

“Bir şarkıcının yaşamını oynayabilirsiniz fakat onun şarkıcılarını onun benzer biçimde asla açıklamazsınız.
Yaşam Öykü filmimizde oyuncu kendi sesi ile şarkı açıklamış olduğu anda beyaz perdeden çıkıyorum. Bunun tartışılacak bir yanı yok. Neşet Ertaş, Zeki Müren, Esengül benzer biçimde sanatçıların şarkılarını, hangi oyuncu dostlar seslendirebilir. Ben hoşlandığım sanatçıyı izlemeye giderken, ona yaşam veren oyuncunun acemice açıklamış olduğu şarkıları dinlemek zorunda değilim.”
kk31

“YEŞİLÇAM DÖNEMİ KAPANDI”

Kırmızıgül benzer biçimde beyaz perde aşkı kısmetine şarkıcılığa senelerce ara veren Özcan Deniz ise Kırmızıgül’ün aksi bir yorum yazdı:

“Bildiğim kadarıyla yalnızca ‘Farinelli’ filmimizde sanatçının sesi, teknoloji desteğiyle oluşturulmuştu.
Yabancılarla aramızdaki fark; oyuncuyu role hazırlarken aynı itinayı stüdyoda göstermemek. Ama tekrardan de seyrettiğimiz bir öykü, konser değil. Beklenilen; öykünün doğru aktarılması. Oyuncunun kendisi Bergen ya da Müslüm değilse, onları bir oyuncu canlandırıyorsa en uygunan sesin de oyuncuya ilişik olmasıdır. Yeşilçam süreci kapanmış oldu. Artık oyuncuyu başkasının seslendirmesi dahi ayıp. Farah, güç bir işin altından zaferle kalkmış. Tebrikler.”

od1

Daha Fazla Haberler için Takip Edin…
Mandıra Filozofu İstanbul filmi konusu nedir?Mandıra Feylesofu İstanbul filmi mevzusu nedir?
Askere gitti! Paylaşımlara Askere gitti! Paylaşımlara “Gören de 18 ay gidiyor sanır” tepkisi
Fermuarını sonuna kadar açtı! İddialı pozFermuarını sonuna kadar açtı! İddialı poz

kamupersonel.org

.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Instagram takipçi hilesi instagram yabancı takipçi satın al takipçi satın al
meritking meritroyalbet bahsine giriş madridbet yeni giriş paralı tombala siteleri