Oyun

Peak Games Sahibi Kimdir?

Mobil oyun üreticisi Peak Games; oyun tutkunlarının yakın merceği altına alındı. Peak Games ile ilgili bilinmeyen pek fazlaca informasyon bulunuyor. Peak Games sahibinin kim olduğundan başarı hikâyesine kadar bilinmeyenler araştırılıyor.

Peak Games, 2010 senesinde Sidar Şahin ve Hakan Baş tarafınca kurulan mobil oyunları üreticisidir. Peak Games çoğu zaman içinde Toon Blast ve Toy Blast şeklinde mobil oyunların içinde bulunmuş olduğu bulmaca oyunları geliştirmektedir. Peak Games; 1 Haziran 2020 tarihinde 900 milyon doları nakit kalan kısmı hisse satışı ile toplam 1,8 milyar dolara Amerikan video şirketi olan Zynga’ya satıldı. Bu bağlamda şimdilerde Peak Games sahibinin Zynga bulunduğunu söyleyebiliyoruz.

Peak Games Başarı Hikâyesi Nedir?

Peak Games’in bu denli başarı yakalamasının ardında şüphesiz girişimci bir ruh yatıyor. Peak Games başarı hikâyesi firmanın kuruluşundan öncesine dayanıyor. Peak Games kurucu CEO’larından Sidar Şahin, Boğaziçi Üniversitesi’nde lisans eğitimini yarıda bırakarak bir risk alıyor ve girişimci ruhunu beslemeye karar veriyor. Türkiye’nin ilk yerli mobil şirketi olan Peak Games, Sidar Şahin’in bu şirketi kurmadan ilkin oyun alanında gösterdiği önceki girişimlerden esin alarak ortaya çıkmış olduğu söyleniyor. Her süre zirveye oynadıklarını dile getiren Sidar Şahin, Peak Games ile oyun alanında azmin ve başarının bir sonucu olarak zirveye tırmanmış durumda. Peak Games şimdilerde Zynga’ya satılmış ve etken anlamda hala kullanıcılarına hizmet veriyor.

Peak Games Borsada Var Mı?

Peak Games’in borsada var olup olmadığı kullanıcılar tarafınca en fazlaca dört gözle beklenen sorular içinde yer buluyor. Peak Games’in borsada var olduğuna dair etken ve güncel bilgiler bulunmasa da Peak Games’in Zynga üstünden hisse satılmasında olduğu biliniyor.

Peak Games Emek harcama Şartları Nedir?

Peak Games emek verme şartları şirket bünyesinde emek verme düşsel kuranlar tarafınca sürekli olarak araştırılıyor. Peak Games emek verme şartları; teknoloji ve bilim alanında tecrübe sahibi olmak şeklinde tanımlanıyor. Teknoloji ve bilim alanında ne kadar deneyim ve tecrübe sahibi iseniz adaylar içinde öne çıkmanız bir o denli kolaylaşıyor.

Peak Games Hangi Oyunları Yaptı?

Peak Games bünyesinde yer edinen oyunlar fazlaca fazla rağbet görmüş oldu. Peak Games oyunlarını bilmeyenler ise şirket tarafınca geliştirilen oyunların hangileri bulunduğunu sorguluyorlar. Peak Games; Toon Blast, Toy Blast, Lost Jewels Match 3 Puzzle, Lost Bubble Shooter ve Star Blast şeklinde oyunları yapmış olduğu söyleniyor.

Peak Games Ne Kadara Satıldı?

Peak Games geçtiğimiz dönemlerde Zynga’ya satıldı. Peak Games; 1 Haziran 2020 tarihinde 900 milyon doları nakit geriye kalan kısmı hisse satışı ile olmak suretiyle toplam 1,8 milyar dolara Amerikan video şirketi olan Zynga’ya satıldı.

Peak Games Neden Satıldı?

Peak Games 1 Haziran 2020 tarihinde Zynga’ya satıldı. Bu satışın sebebinin ne olduğu ise hala merak mevzusu. Peak Games’in niçin satılmış olduğu tam olarak bilinmiyor. Ancak Peak Games’in daha karlı yatırımlara imza atmak amacı ile satılmış olduğu da mevzu ile ilgili konuşulanlar içinde yer buluyor.

Peak Games Staj Başvurusu Nasıl Yapılır?

Peak Games bünyesinde yetişim yapmak teknoloji meraklısı pek fazlaca kişinin düşsel olma noktasında yer ediniyor. Peak Games yetişim başvurusu için; güncel ilanları takip etmeniz gerekiyor. Peak Games genel olarak yetişim ve iş başvurularını ‘’indeed’’ üstünden yayınlıyor. Buradan kişisel bilgileriniz ile yetişim başvurusu yapmanız mümkün.

Peak Games Şirketi Nerede?

Peak Games şirketinin nerede olduğu da şirketi ve oyunlarını yakın takip altına alanlar tarafınca araştırılıyor. Peak Games şirketinin genel merkezinin İstanbul’da olduğu söyleniyor.

Peak Games Hangi Ülkenin?

Peak Games’in hangi ülkeye ilişkin olduğu da şirket ile ilgili sık araştırılan mevzular içinde yer ediniyor. Peak Games geçtiğimiz yıllarda Zynga’ya satılmıştı. Daha ilkin ülkemize ilişkin olan Peak Games’in şimdilerde Amerika Birleşik Devletleri’ne ilişkin olduğu konuşuluyor.

Peak Games Ne Zaman Kuruldu?

Peak Games; 2010 senesinde Sidar Şahin ve Hakan Baş tarafınca kuruldu. Türkiye’nin ilk mobil oyun üreticisi olan Peak Games 2010 senesinde bu yana kadar etken anlamda kullanıcılarına oyun hizmeti sundu.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Instagram takipçi hilesi instagram yabancı takipçi satın al takipçi satın al
meritking meritroyalbet bahsine giriş madridbet yeni giriş paralı tombala siteleri