Dizi Haberleri

Pera Palas Peride Gerçekte Kimdir? Atatürk’ü Gerçekten Kurtardı mı?

Pera Palas’ta Gece Yarısı dizisi Netflix’in en fazla izlenen dizleri arasına girmeyi başardı. Dizi de Hazal Kaya ve Selahattin Paşalı’nın üstün performansları daha uzun seneler konuşulacağa benziyor. Bilhassa dizi de Peride ve Esra isminde  iki karaktere yaşam veren Hazal Kaya dünyanın gündeminde yerini aldı. Peki Hazal Kaya’nın yaşam verdiği Peride karakteri reelde kimdir? 1919’da Peride Mustafa Kemal Paşa’yı suikastten son anda kurtarmış mıdır?  Pera Palas Peride kimdir?

Pera Palas Peride Reelde Kimdir?

Pera Palas dizisinde Peride Esra’nın büyük büyük annesidir.
Esra’nın anası de aynı Peride benzer biçimde yalnız kalmış ve kızı Esra’yı yetiştirme yurduna vermek zorunda kalmıştır. Esra İstanbul’da yetiştirme yurdunda gelişmiştir; sadece tüm özellikleri Peride ile aynıdır.

Peride bizzat Halit tarafınca İngiliz komutan George’nin emre ile Pera Palas otelde öldürülmüştür. Başına emîr bir kız olan Peride anne ve babası can verdikten sonrasında dayısı Naim Efendi’nin yanına verilmiştir. Naim efendi de aynı Halit benzer biçimde bir İngiliz işbirlikçisi ve adidir.
Esra Peride’nin yerini alacaktır.pera palas peride gercekte kimdir ataturku gercekten kurtardi mi

Pera Palas Peride Reel Tarihte Var mı?

Pera Palas dizisi senaristliği Charles King’in Pera Palasta Gece Yarısı kitabından adapte edilmiştir. Bu kitap zamanı bir romandır reeller ile uzaktan yakında alakası yoktur; reeli yazma benzer biçimde bir emelleri de olmamıştır. Bu vakalar gerçek tarihimizde yoktur.

Peride Atatürk’ü Gerçekten Kurtardı mı?

Mustafa Kemal Pera Palas otelde Samsun’a çıkmadan evvel kalmıştır sadece rastgele bir Türk yada İngiliz tarafınca bir suikaste maruz kalmamış kimse tarafınca da kurtarılmamıştır Peride Atatürk’ü Gerçekten Kurtarmamıştır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Instagram takipçi hilesi instagram yabancı takipçi satın al takipçi satın al
meritking meritroyalbet bahsine giriş madridbet yeni giriş paralı tombala siteleri