Sağlık

Plaquenil Ödem Yapar mı?

Daha ilkin kaleme aldığımız sıhhat makalelerinde ilaçların yan tesirleri hakkında siz kıymetli okurlarımızı detaylı bir şekilde bilgilendirmiştik. Bu makalemizde ise buna benzer şekilde ödem şikayetinin Plaquenil ismindeki, çoğu zaman kaslarla ilgili olan rahatsızlığı tedavi eden ilaçla bağlantısı olup olmadığına göz atacağız.


Plaquenil ödem yapar. Ancak bu daha oldukca kabarma, şişlik benzer biçimde ödeme benzeyen emarelerle baş izah edebilir. Prospektüs sizleri tam da bu aşamada uyarmaktadır. Bunlar oldukca ciddi yan etkisinde bırakır olmakla beraber  derhal, zaman kaybetmeden doktora başvurmanız gerekecektir. Bu uyarıyı bir çok ilaç için yazılarımızda yapmaktayız. Ancak bunlar tamamen prospektüsün öngördüğü mühim hususlardır. Bir ilaca karşı alerjiniz geliştiği anda, o ilacın size sağlayacağı pozitif etkinin oldukca daha fazlasını zarar olarak görmeniz ne yazık ki mümkündür. Bu sebepten covid tedavisinde de uzmanların reçete edebildiği Plaquenil ilacını kullanırken dikkatli olmakta yarar olacaktır.


İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
düşmeyen takipçi satın al tiktok takipçi satın al Instagram takipçi hilesi instagram yabancı takipçi satın al takipçi satın al
viagra meritking meritroyalbet bahsine giriş madridbet yeni giriş paralı tombala siteleri