Finans

Polonya Ev Kiraları 2022

İş yaşamı yada eğitim almak isteyen kişiler araştırmalarına hız verdi Polonya’da konut, ev kiraları ne kadar? Detayları haberimizden öğrenebilirsiniz.

Polonya Ev Kiraları Ne Kadar?

Eğitim almak ya da yaşamak için pek oldukça şahıs Polonya’daki ev kira fiyatlarını merak etmektedir. Peki Polonya’da ev kiraları ne kadardır? Polonya’da yaşam iyi mi?

Polonya Türkiye için iş imkanı ve eğitim için oldukça tercih edilen ülkeler arasındadır. Türk lirası ile Polonya’da kalmak isteyen bir vatandaşın konaklamayı ne kadar mal edebilecekleri merak edildi. Peki Polonya’da ev kiraları ne kadar? Polonya ev kiraları 2022…

Polonya Ev Kiraları 2022

Polonya’da konaklamak isteyen bir kişinin ayıracağı bütçe, her ülkede olduğu şeklinde Polonya’da da evlerin konumuna gore belirlenmektedir. Kent merkezinde ya da şehre uzak bölgelerde fiyatların değişiklik gösterdiği şeklinde evin boyutu da fiyatı belirleyen kategorilerdendir. Evlerin boyutları ne kadar küçük olursa olsun liralar 2000 Polonya Zlotisi’nden başlamaktadır. Bundan dolayı iş imkanı ne kadar oldukça olursa olsun, Polonya’da yaşam ev kiraları açısından vatandaşları zorlamaktadır. Şu an doğrusu 15 Mayıs 2022 tarihinde 1 Polonya Zlotisi 3,44 TL’ye denk gelmektedir. Bundan dolayı fiyat hesaplaması yapılırken güncel kur farkını hesap etmekte yarar vardır. Genel olarak bakıldığında ev tutarları şu şekildedir;

  • 1+0 Stüdyo Daireleri (Kent Merkezinde) – 1400 Zlotisi ile 3500 Zlotisi içinde değişiklik göstermektedir.
  • 2+1 Daireler – Averaj 3000 Zlotisi şeklindedir.

Fiyatlar averaj bu şekilde olduğundan vatandaşlar tüm imkanların yanı sıra ev kiraları sebebiyle Polonya’da yaşam için tüm imkanları zorlamaktadır. Mesela Polonya’da market fiyatlarına bakıldığında gıda tutarları; beyaz et 17 Zloti, 12’li yumurta 8,40 Zloti, 1,5 lt pet şişe su 2 Zloti, 1 kilogram kırmızı et 36 Zloti şeklindedir.

Akaryakıt tutarları Polonya’da şu şekildedir; benzinin litre fiyatı 6,83 Zlotisi, motorinin litre fiyatı 7,54 Zloti ve LPG ise 3,28 Zloti şeklindedir.

.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Instagram takipçi hilesi instagram yabancı takipçi satın al takipçi satın al
meritking meritroyalbet bahsine giriş madridbet yeni giriş paralı tombala siteleri