Televizyon

Profesyonel Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Saç bakımına dair herkesin kendine göre uyguladığı usuller olabilir. Ancak saç bakımında birkaç evreyi göz ardı etmek uygulanan usulleri neticesiz bırakır. Profesyonel bir saç bakımı saçları adım adım canlandırma ve lüzum dinlediği her şeyi ona geri kazandıracak işlemlerin bir tamıdır. Bunun içinde saçlar çok daha hacimli, eforlu ve ışıl ışıl bir görünüme rahatlıkla kavuşabilirler. Siz de pahalı ürünleri yaşamınızdan çıkarak doğu bir saç bakımı rutini oluşturmak istiyorsanız doğru adrestesiniz.
Evet, tüm bu işlemler hoş neticeler verse de bir zaman sonra bütçenizi zorlayacaktır. Ancak bunu daha bütçeli ve neşeli bir hale dönüştürmek için evinizde uygulayabileceğiniz oldukça tesirli usuller var. Başta sıhhatli beslenme olmak üzere natürel yağlarla ve maskelerle saçlarınızı sıhhatine kavuşturabilir, böylece afaki harcamalara son verebilirsiniz. Peki, profesyonel saç bakımı nasıl yapılır?

Profesyonel Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Su Sıcaklığı Ehemmiyetli

Saç derisinde natürel olarak bulunan yağın fazlası hasarlı olsa da saçın bir nebze bu yağa gereksinimi var.
Fazla sıcak suyla yıkamak bu sorunlara davetiye çıkarır ve saç dökülmelerine yol açar. Saçınızı soğuğa yakın suyla yıkadığınızda kafa derisindeki kan dolaşımı çoğalır. Ayrıca soğuk su saç kökündeki hücrelerde oksijeni çoğaldıracağı için böyle bir su seçim edin. Her gün saçınızı yıkamaktan sakınmalısınız. Haftada en fazla 3 kez devirmeniz yeterli olacaktır.

Yağlarla Besleyin

Saçınız için kullanacağınız olağanüstü yağlarla saçlarınızda ışıl ışıl bir tesir yaratabilirsiniz.
Bu yağlardan rastgele birini saçınıza direk uygulayarak 1-2 saat bekletebilir ya da uyumadan evvel uygulayıp sabaha kadar saçlarınızın beslenmesini sağlayabilirsiniz.

Beslenmenize Özen Gösterin

Etten, sebzelerden ve bakliyatlardan alacağınız protein saçlarınızın baştan sona sıhhatli olmasının en ehemmiyetli adımıdır.
Dış etkenlerden hasar bakan ve aşınan saçlarınıza ipeksi bir görünüm kazandırmak için yumurta, bal, elma sirkesi gibi pek çok üründen elde edilen maskeler saçlarınızda büyük bir başkalaşım yaratacaktır.

.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
toptan çakmak smm panel
sitene canlı tv ekle bonus veren siteler deneme bonusu veren siteler madridbet meritking kingroyal madridbet yeni giriş kingroyal giriş