Yaşam

PTT’den 1150 TL destek. Doğalgaz fatura desteğine nasıl başvurulur?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın müjdeli haberi,  Vatanımızda yaşayan dar kazançlı yurttaşları mutlu etti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yapmış olduğu açıklamaya gore, dar kazançlı yurttaşlar doğalgaz fatura desteğinden faydalanabilecek. Senede 2 kere olmak suretiyle Mart ve Ekim aylarında yapılacak olan ödemelerin toplamı 1150 Türk lirası olacak. Bunlar ile birlikte Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık’da mevzu hakkında açıklamalar da bulunmuş oldu.

e devletten haciz sorgulama nasil yapilir 6225b41f88bfc

e-Devlet üstünden basitçe müracaat etebilirsiniz

Aile ve Sosyal Hizmetler bakanı Derya Yanık, doğalgaz fatura desteğinden yararlanmak isteyen yurttaşların ilk olarak e-Devlet sistemi üstünden müracaatta bulunması icap ettiğini altını çizdi.
Bunlar ile birlikte Aile ve Sosyal Hizmetler bakanı Derya Yanık, doğalgaz fatura yardımı müracaatlarının ısıl haritaya gore ele alındığını belirtti.

Doğalgaz fatura yardımına müracaat etmek için tıklayın. e-Devlet doğalgaz faturası yardımı müracaat formu

Doğalgaz fatura yardımı ödemeleri ne kadar olacak?

Doğalgaz fatura desteğinden faydalanabilmek için ilk olarak e-Devlet üstünden Sosyal destek formunu doldurmanız gerekiyor.
Bunun içinde faturanıza uygun bir kıymet kararlaştırılacak ve ödeme gelen doğalgaz faturanıza uygun bir halde yapılacaktır. Yapılacak olan ödemeler ise minimum 450 Türk lirası, en o kadar da 1150 Türk lirası olacaktır.

Doğalgaz fatura yardımı ödemeleri nereye yapılıyor?

Doğalgaz fatura yardımı ödemeleri POSTA VE TELGRAF TEŞKILATI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ üstünden yapılmaktadır. Ancak yapılacak olan ödemeler için POSTA VE TELGRAF TEŞKILATI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ kart çıkarmanız gerekmektedir. Zira doğalgaz fatura yardımı ödemeleri kendi isminize olan POSTA VE TELGRAF TEŞKILATI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ kartlara yapılacaktır.

tum ailelere devletten 1150 tl destek pttden alabilirsiniz 622410cc74206

Doğalgaz fatura yardımından kimler faydalanabilecek?

Aile ve Sosyal Hizmetler bakanı Derya Yanık’ın yapmış olduğu açıklamalara gore, doğalgaz fatura yardımından bir çok aile faydalanabilecek.
Daha sonrasında da yapılacak analizler neticesinde ailenin parasal eforu ele alındığacak. Yapılan analizler ve değerlendirmeler neticesinde ise doğalgaz fatura yardımına müracaat etecek olan yurttaşlara ödeme yapılıp yapılamayacağı kararlaştıracak. Bununla birlikte Cumhurbaşkanı Recep tayyip Erdoğan’ın açıklamalarına gore, doğalgaz fatura yardımına müracaat eten kronik rahatsızlığı olan yurttaşlara yapılacak olan ödemeler yüzde 5 daha çok olacak.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, “Kömür desteklerini uzun süredir yapıyoruz artık natürel gaz ile ilgili da bir emek verme yaptık.
Azıcık çerçeveyi genişleterek natürel yardımı da vereceğiz. 1,8 milyar lira kömür yardımı verdik. natürel gazda 4 milyon haneyi kastediyoruz, yardımdan faydalanabileceklerini düşünüyoruz. Şubat’ın ikinci yarısında müracaatları alacağız ve Mart ayında yardımları vereceğiz. Senelik 450 lira ile 1150 lira içinde destek yapacağız.Hangi başlıkta toplumsal destek faydalanıcısı olacağını tanımlayacağız yurttaşlarımızın. Şu şekilde bir idrak alıştırma peşindeler, oy ardında diye fakat biz her insana bu yardımı vereceğiz.
Bunların her birinin standartları belirli. Bunda kendinden güvenli.” diye konuşmuştu.

tum ailelere devletten 1150 tl destek pttden alabilirsiniz 622410cd8580e

Doğalgazdan tutum nasıl yapılır?

Yüksek gelen doğalgaz faturaları, yurttaşın ceplerini yakıyor. Bu çehreden de yurttaşlar, doğalgazdan nasıl tutum yapılabileceğini araştırmaya başladı. Doğalgazdan belirli bir tutum yapmak için ilk evvel petek ile duvar arasına rastgele bir yalıtım materyali koymanız gerekiyor.
Eğer evinizde kesintisiz olarak birileri bulunuyorsa, kombinizi daima düşük ısıda çalıştırmanız gerekiyor. Bunun içinde eviniz daima için sıcak kalacaktır. Ancak gün içinde eviniz boş kalıyorsa kombiyi kapatmalısınız. Akşam geldiğinizde kombiyi açıp, sabah evden çıkmadan 1 saat evvelinde kombiyi kapatmanız iyi bir tutum yapmanızı elde edecektir. Ayrıca bunun için oda termostatlarını kullanabilirsiniz. Oda termostatları siz evden çıkmadan 1 saat evvel kombiyi otomatikman kapatır ve siz eve gelmeden 1 saat evvel de kombinizi çalıştırarak, hali hazırda sıcak bir eve giriş yapmanızı sağlar.

.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
izmir profilo servisi elf bar vozol
deneme bonusu meritking meritroyalbet bahsine giriş madridbet yeni giriş paralı tombala siteleri