Memur ve Personel Alımı

Rusya Ukrayna’nın o kentine çok yoğun bombardımana başladı! Çocuklar dahil çok sayıda ölü var

Rusya-Ukrayna savaşının 13. gününde de bombardımanın devam etmiş olduğu açıklandı ve Rus ordusunun yüzde 100’ünün Ukrayna topraklarına girmiş olduğu bildirildi. Kiev, Mariupol, Harkiv ve Sumi şehirlerinde beşeri hol oluşturulurken Ukrayna hollerin Rusya’ya çıkmasını “Arsızlık” olarak nitelendirdi. Ayrıca harbe ilişik son gelişmeler de paylaşıldı.

406 SİVİL YAŞAMINI KAYBETTİ

Rusya’nın Ukrayna’ya atakları 13.
Barış görüşmelerinin 3. turundan da netice çıkmadı. Zelenskiy savaşından başından bu yana ilk kere başkanlık bürosundan millete seslendi. Müzakarelere devam iletiyi veren Zelenskiy çeşitli değerlendirmelerde bulunmuş oldu. Rusya, sivillerin tahliyesi için başşehir Kiev dahil 5 şehirde geçici mütareke duyuru ederken BM, Ukrayna’da minimum 406 sivilin yaşamını kaybettiğini deklare etti.

4 ÇOCUK YAŞAMINI KAYBETTİ

Ukrayna Medyayı tarafınca bombardımanın başladığı bildirildi.
Harkov’da ise 4 çocuk ataklar sebebiyle yaşamını yitirdi.

RUS GENERAL ÖLDÜRÜLDÜ

Ukrayna Korunma Bakanlığı Ana İstihbarat Müdürlüğü, Rus Ordusu Tümgenerali Vitaly Gerasimov’un Harkov civarlarında öldürüldüğünü iddia etti.

“KİMSEDEN KORKMUYORUM”

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, Ukrayna’nın başşehri Kiev’de kaldığını ve kaçmadığını belirterek, “Kimseden korkmuyorum” dedi.

.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
izmir profilo servisi elf bar vozol
deneme bonusu meritking meritroyalbet bahsine giriş madridbet yeni giriş paralı tombala siteleri