Rusya Youtube Dava Açtı: Rusya Youtube Neden Dava Açtı? - Webhaberim
Teknoloji

Rusya Youtube Dava Açtı: Rusya Youtube Neden Dava Açtı?

Rusya YouTube’ta yer edinen yasaklı detayları bulunan videoları Google’ın kaldırmadığını dair iddialarda bulunarak dava açtı. Rusya Youtube Neden Dava Açtı?
Daha fazlası ve son dakika gelişimleri haberimizin detaylarında…

Rusya’nın Ukrayna’yı işgali sonrasında yaşanmış olan savaşın tesirleri, siber dünyada da etkilerini gösterdi. Rusya, neredeyse tüm toplumsal medya platformlarından engellendi, bazı teknoloji devleri de Rusya’ya casusluk yapmakla suçlandı. Rusya, şimdi yasaklı bilgilerin olduğu videoları kaldırmadığı ve savaşla ilgili yanlış detayları sunmuş olduğu için YouTube üstünden Google ‘a dava açtı.

YouTube ve Google Play, yakın geçmişte Rus kanalların reklam gelirlerini, abonelikleri ve ülkenin tüm gelirlerini kapatmıştı. Rusya ise kendi Play Store alternatifi olan NashStore’u duyurmuştu.

RUSYA NEDEN YOUTUBE DAVA AÇTI?

Rusya’nın kontakt sözcüsü, YouTube’un yasaklı detayları içeren videoları platformundan kaldırmadığı ve bunun yanlış yönlendirme olduğu sebebi öne sürülerek Google ‘a karşı iki idari dava açtıklarını duyurdu.

Rusya Federal Bilgi Teknolojileri ve Kitle İletişim Araçları Denetleme Servisi, Google’ın bu ihlalleri tekrarlaması durumunda 8 milyon ruble 92.000 dolar doğrusu (ortalama 1.348.025,40 Türk Lirası) para cezası alacağını deklare etti. Ayrıca Google’ın, Rusya’daki senelik gelirinin %20’sini hükümete vermek de zorunda kalabileceğini de duyurdu.

Rusya Federal Bilgi Teknolojileri ve Kitle İletişim Araçları Denetleme Servisi, yapmış olduğu açıklamalarda muharebeye mevzusunda YouTube’un bilgilendirme alanında kilit platformlardan biri haline geldiğini söylemiş oldu. Google ise mevzuyla ilgili hemen hemen bir izahat yapmadı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Instagram takipçi hilesi instagram yabancı takipçi satın al takipçi satın al
meritking meritroyalbet bahsine giriş madridbet yeni giriş paralı tombala siteleri