Televizyon

Seda Sayan, İrem Derici, Esra Erol, Selin Ciğerci ve Meltem Cumbul gibi ünlü isimlerden 8 Mart mesajı! ‘Çocuk gelinlerin esamesi okunmasın, kadına şiddete karşı cezalar ağırlaşsın!’ (Mynet Özel)

Seda Sayan, savaşlarda tekrardan en büyük yarayı bayanların ve evlatların aldığını belirtirken bu hususi gündeki en büyük temennisinin bayanları gözeten kanunların çıkması bulunduğunu belirtti. Esra Erol, İrem Derici, Simge Sağın ve Begüm Öner gibi ünlü adlar da 8 Mart Dünya Işçi Kadınlar Günü ile ilgili düşüncelerini Mynet’e söyledi.

Çiğdem SİDAR/Mynet(*8*)

SEDA SAYAN: ‘BAYANLAR GÜNÜNDE DİLEĞİM CEZALARIN AĞIRLAŞTIRILMASI’

‘Ne Yazık Ki çözemediğimiz hanımefendi cinayetleri üstüne konuşmayı düşünüyorken Rusya ve Ukrayna savaşı hepimizi oldukça üzde tekrardan hasarı bayanlar ve çocuklar hasar bakıyor.
Kadınlar gününde dileğim, bayanları gözeten kanunların çıkıp cezaların ağırlaştırılması…’

ESRA EROL: ‘İNSANLARIN VE ÜLKELERİN KADERİNİ KADINLAR BELİRLİYOR’

616x321-esra-erol-canli-yayin-izle-atv-linki-4-mart-2022-turkiyeyi-aglatan-emreyi-bekleyen-buyuk-surpriz-1646400725725

‘Her vakit açıklıyorum ve inanıyorum, ülkelerin ve insanların mukadderatını, hanımefendiler tanımlıyor.

Zira kadının üretkenliği ve şartlara geçim hüneri, insanlığın gelişimini motive eden ve tetikleyen en ehemmiyetli enerji deposu.

Aslında tam toplumu biz bayanlar şekillendiriyoruz. Çocuklarımıza, torunlarımıza değerleri, doğruları biz konu alıyor, öğretiyoruz. O çehreden bayanların eğitimli olması, kız evlatlarının mektebe gitmesi oldukça ehemmiyetli.

Bayanların eforu, toplumun ve ülkenin eforudur.

Şuna inanıyorum: Bayanların eforlu olduğu toplumun, üstesinden gelemeyeceği güçlük yoktur.
Ilk olarak tüm bayanlarımızın bu anlamlı gününü vicdandan kutluyor ve dünyadaki tüm bayanlar için denklik, hürlük ve mutluluk dolu bir yaşam arzuluyorum.’

MELTEM CUMBUL’DAN ALAYA DAVET

‘Rolümüz hanımefendi dayanışması. Oyuncular Sendikası, ‘Kadın Emekleri Üniteyi’ni kurdu.
Siz de katılın lütfen!’

İREM DERİCİ: ‘ÇOCUK GELİNLERİN ESAMESİNİN OKUNMAYACAĞI BİR 8 MART OLSUN’

607b09c0554282297ca1b51f

‘Kadına şiddetin, hanım cinayetlerinin, çocuk gelinlerin esamesinin okunmayacağı, eforlu bayanlarla refah dolu günlere hasret dinle bir 8 Mart olsun. Kadınlar günümüz kutsal olsun.’

SİMGE SAĞIN: ‘KADIN CİNAYETLERİNİN İŞLENMEDİĞİ BİR DÜNYA DİLİYORUM’

t25_simge-sagin-taburcu-oldu-211

‘Kadınların seslerini daha oldukça dinlendirilmiş olduğu, hanım cinayetlerinin işlenmediği, hanım haklarının hepimiz tarafınca korunulduğu bir dünya diliyor, işçi, çabacı, eforlu, galibiyetli, dünyayı hoşlaştıran tüm bayanların 8 Mart Dünya bayanları gününü kutluyorum.’

BEGÜM ÖNER FERSOY: ‘EN BÜYÜK ZENGİNLİK BU’

13408307-728xauto

‘Yaşamımda tanıdığım en eforlu hanım olan annemin bana öğrettiği en ilk şey kadının; eforu ve kendi ayakları üstünde dimdik durabilmesinin en büyük zenginlik olduğu düşüncesiydi.Benim de dünya bayanları için en büyük beklentim bu.
Kadına şiddetin artık son tespit etmiş olduğu, bayanların değerinin aşinayı,evlatların gelin edilmediği bir dünya isterim.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
izmir profilo servisi elf bar vozol
deneme bonusu meritking meritroyalbet bahsine giriş madridbet yeni giriş paralı tombala siteleri