Genel

Sergey Şoygu’dan kısmi seferberlik açıklaması

  • Haberler

  • Dünya Haberleri


  • Sergey Şoygu’dan kısmi seferberlik açıklaması

Sergey Şoygu’dan kısmi seferberlik açıklaması

Rusya Savunma Bakanı Şoygu, Ukrayna ile harp döneminde ortalama 6 bin askerin kaybedildiğini ve seferberlik süresince gerektiği anda 300 bin askerin çağrılacağını deklare etti.
  • Haber Merkezi
  • 21.09.2022 – 10:03
  • Güncelleme : 21.09.2022 – 11:05


Telegram ile paylaş

Google News’de takip et

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, referandum sonucu sonrasında ulusa seslendi.

Putin, konuşmasında kısmi seferberlik duyuru edildiğini duyururken, ülkede hareketlilik başladı.

Konu hakkında bir izahat da Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu’dan geldi.

Rusya 6 bine yakın asker yitirdi

Şoygu, seferberlik ilanının arkasından 5 bin 937 Rus askerinin yaşamını kaybettiğini, buna karşılık olarak Ukrayna tarafının ise 61 bin 207 asker kaybettiğini aktardı.

300 bin asker çağrılacak

Kısmi seferberlik dönemine ortalama 6 bin asker kaybıyla giren Rusya, gerektiği takdirde toplam 300 bin yedek asker çağıracak.

Savunma Bakanı Şoygu, talebe seferberliğinin söz mevzusu olmadığını, hususi harekata öğrencilerden asker gönderilemeyeceğini kaydetti.

Sergey Şoygu dan kısmi seferberlik açıklaması #1

“Rusya, Ukrayna ile değil Batı ile savaşıyor”

Savunma Bakanı Şoygu konuşmasında şu ifadelere yer verdi;

“Hususi askeri operasyonun parçası olarak, büyük ve sıkıntılı bir muharebe emek vermesi yürütülüyor. Nükleer üçlü de dahil olmak suretiyle Rus Silahlı Kuvvetlerinin tüm türleri ve silahları, devlet başkanı tarafınca belirlenen görevi yerine getirecektir, getiriyor.

Rusya, Ukrayna ordusuyla değil, kolektif Batı ile harpte. NATO uydu ekip yıldızının tamamı Ukrayna’da Rusya Federasyonu’na karşı çalışıyor.

Ukrayna’ya büyük miktarlarda tabanca tedarik ediliyor, sadece Rusya bu silahlarla başa çıkmanın yollarını buluyor. Batı komutanlığı Kiev’de oturuyor ve Ukrayna’daki askeri operasyonu yönetiyor.

“Yabancı paralı askerler Kiev’de”

Binden birazcık fazla yabancı paralı asker Kiev tarafında savaşıyor. Batı’nın 70’den fazla askeri ve 200 sivil uydusu, Rus askeri gruplarının yerini saptamak için çalışıyor.”


İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
düşmeyen takipçi satın al tiktok takipçi satın al Instagram takipçi hilesi instagram yabancı takipçi satın al takipçi satın al
viagra meritking meritroyalbet bahsine giriş madridbet yeni giriş paralı tombala siteleri