Genel Kültür

Sıcak Kafa Dizi Yorum ve Ekşi Sözlük İlk Tepkiler

Sıcak Kafa Dizi yorumları, ekşi, dizi yorumu, dizi yorum, dizi yorumu, Netflix, ekşi lügat, imdb, izle, 2. sürem olacak mı, Hot Skull, dizi araştırma, analizi benzer biçimde aramalarınız için yorumguncel.com’da kalınca.

Yayında ve yapımda alın teri dökenlere sonsuz teşekkürlerimizle adım atmak istiyoruz…

Osman Sonant, Hazal Subaşı, Şevket Çoruh, Gonca Vuslateri ve doğal olarak Haluk Bilginer‘i doyasıya seyrettiğimiz ütopik bir öykü… Netflix Türkiye içeriklerinden uzun süredir bu kadar doyum almadığımız bu öykü veli nimet benzer biçimde geldi. İzlemeyenler için oyuncuların hatrı adına izlemelerini tavsiye ederek spoiler içermeden Sıcak Kafa dizi yorum ve ekşi lügat tepkilerine göz atalım. 😉

BONUS: Kitap severlere müjde olarak dizinin Afşin Kum’un aynı adlı kitabından uyarlama bulunduğunu da ekleyelim 😉


Sıcak Kafa Dizi Konusu

Dizinin mevzusu, İletişim yöntemiyle yayılan bir salgının pençesindeki distopik bir dünyada, hastalığa bağışıklık kazanmış olan dil bilimci Murat Siyavuş acımasız bir kurumun hedefi hâline gelir.

Dünya gizemli bir salgının tesiri altındadır. Dil ve konuşma yöntemiyle yayılan bu salgından bir tek eski bir dil bilimci olan Murat Siyavuş etkilenmez. Salgınla Savaşım Kurumu, hastalıktan kurtulan tek şahıs olan Murat’ın peşine fikir delikanlı, saklandığı kurtarılmış bölgeden çıkmak zorunda kalır.

Korunaklı alanından çıkan Murat Siyavuş, salgının tesiri altına almış olduğu İstanbul’un gizemli yerlerinde hastalığın mirası olan “sıcak kafa”sının sırrını ortaya çıkarmak için sıkıntılı bir mücadeleye girişir.


Sıcak Kafa Dizi Konusu | Oyuncuları | Netflix

Sıcak Kafa Dizi Yorum

Anılarr, şimdi gözümde canlandılarr…

Valla halis benzer biçimde reis ya.. Nasıl baya değişik dimi?

E bizde sevdik, değişik bir aurası var..

Repliklerden de anlarsınız..

Boşver gavur işini (!) bizlere dön 😀

Her güzel sahnede gururlanma hissi, o oyunculuklar, o mevzu…

Haklı

E bu da haklı 😀

Ne güzel açıklamış mevzuyu, kısa net

Sıcak Kafa Dizi Yorum Ekşi Sözlük İlk Tepkiler

ikinci kısmı bitirdim. buraya bakana kadar kitabı bulunduğunu bilmiyordum.
insanların abuklaşma denilen hastalığa yakalanmamak için kulaklıkla gezdirilmiş olduğu, distopik gelecekte geçen şehri görkemli yansıtmışlar. fringe’teki gözcülerin ele geçirdiği gelecekteki benzer biçimde yada öteki distopik filmlerin, dizilerin karamsarlığına oldukca yakın bir iş çıkmış. şehrin görsel silüeti ve mekanlara cidden çalışmışlar.
bana kalırsa televizyondaki diziler hariç hakkaten iyi işler yapıyoruz.
günümüzde de telefonu çıkar diyen dayılara karşı kulaklık takılabilir.

 • thecaliph

kurgusu oyunculuğu distopya olgusuna katmış olduğu yeni boyutu ile beni 5. dakikasında çift beğeniye hunharca tıklattıran netflix’in yeni dizisi. yayında ve yapımda alın teri döken her insanın eline sıhhat. izlerken tamamımız birazcık anton değil miyiz dedirten dizi bununla birlikte? sonuçta kafayı serin ayağı sıcak tutmak lazım.

 • yirminciyydanmektuplardakikarakedi

türk dizisi standartlarında bakılmış olduğu vakit, bir oldukca noktada üst versiyon kalan dizi. ben beğendim şahsen.

 • ibg

böbürlendiğimiz bir oldukca şeyi yitirince, geriye bir tek birbirimizle olan bağımız kalıyormuş.
başımıza bu düzeni örüp insanlıklarını karantinaya alanlara…
çekimleriyle, verdiği mesajlarla, yerine nazaran kullanılan özlü sözlerle, usta oyuncularıyla çok önemli bir kadronun ilk kez abuk sabuk değil güzel, ilgi çekici bir mevzuyla birilerinin risk alıp denemesiyle oldukca güzel bir ilk sürem çıkmış ortaya. mert baykal gene yapmış oldu yapacağını diyebilirim. izleyin. izlettirin.
ek olarak sonu ters köşe yaparak merakta bıraktı.

 • mantarba

kararsız bıraktınız he. bir taraf oldukca güzel olmuş diyor öteki taraf çok kötü diyor. izlesem mi izlemesem mi bilemedim. ilk bölüme bugün bakarım.

 • spiderwitch

ilk 36 dakikadan geliyorum. asla olmadı be. doğrusu birazcık alsın götürsün, efendime söyleyeyim merak uyandırsın ne bileyim boşboş şu ana kadar. hoş, bitirmek ya da 2-3 bölüm seyretmek de gerekebilir bilemiyorum fakat suits’e geçtim ben, o daha çok akıyor.

 • yazar yapin lan artik

beğendim ben ya. mesela diyaloglar vs. denizaltılı dizideki kadar suni değil. bu biçim yeni denemeleri geçiş olarak düşünmek lazım. ha bunların hala yeni denemeler olması eleştirilebilir. her mevzuda oldukca geriden takip ediyoruz dünyayı ne yazık ki.

 • societyisashit

geçerli ve güzel bi iş olmuş. distopik istanbulu daha oldukca işleseler keyiften geberirdim valla.

 • tanri demeyi haram sanan cocuk

dün şöyleki bir bakayım diyerek başladım, başından kalkamadım. işimi gücümü bıraktım, 5 bölümünü izledim. bugün kalan 3 bölümünü izleyeceğim.
hakkaten oldukca iyi, değişik, örneksiz…

 • bana yapma deme

beğendim güzel olmuş. işte bu şekilde işler bekliyoruz sizden. devamı gelir ümit ederim.

 • jedi master obi wan

çekim kalitesi iyi oyunculuklar kötü değil, kamera açısı vs iş görür fakat daha oldukca deneysel tarzda kalmış.
filmin adı ve türetilen kavramlar üstüne oldukca düşünülmüş, oysa daha azca düşünülse zorlama yapılmasa mevcut kavramlar kafi olurmuş. hele filmin adı maşallah iyi mi buldunuz bunu ya, bu kadar fena bir isim için oldukca ciddi çaba gerekir.
bilhassa, senaryo iyi mi olmamalı, kurgu iyi mi yapılmaz mevzularında ders durumunda ibretlik bir takım. tavsiye ederim, dayanabildiğiniz kadar izleyin fazlası yaratıcılığınızı ve yeteneklerinizi köreltebilir.

 • ruhsal aktivite

Wednesday Dizi Yorum ve Ekşi Sözlük İlk Tepkiler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
meritking meritroyalbet bahsine giriş madridbet yeni giriş paralı tombala siteleri