Genel

Sigaraya yeni zam: En ucuz sigara bile artık pahalı oluyor! Yeni sigara fiyatları kaç TL oldu?

Editörün SeçtikleriEkonomiGündem

Sigaraya yeni zam: En ucuz sigara bile artık pahalı oluyor! Yeni sigara fiyatları kaç TL oldu?

Yıl başından bu yana sigara fiyatlarına peş peşe zam gelmeye devam etti. Ancak daha yeni zamlanan sigaraya yeni zam göründü. En ucuz sigara bile artık pahalı oluyor. Peki, yeni sigara fiyatları kaç TL oldu? Sigara fiyatlarında son durum ne? Detaylar haberimizde..

2022 senesinde artış gösteren küresel enflasyon, yükselen döviz kurları ve ÖTV’nin tesiri ile beraber artış göstermeye devam ediyor. Temel gıdalardan akaryakıt ürünlerine kadar pek fazlaca sektörde fiyatlar peş peşe artmaya başladı. Bu yıl içinde sigara fiyatları 8 TL arttı. Temmuz ayındaki son 2 TL2lik artış sigara fiyatlarına direkt yansıtıldı.

ARTIK EN UCUZ SİGARA BİLE PAHALI

Sigaraya gelen ve yansıtılan son 2 TL’lik zamdan sonrasında vatandaşlar sigaraya yeni bir zammın gelip gelmeyeceğini merak ediyordu. Sektör temsilcileri tarafınca Eylül ayında yeni zam beklentisi oluşurken, mevzuya ilişkin gelen açıklamada artık en ucuz sigaranın bile pahalı olduğu açıklandı.

SİGARA ZAMMINA İLİŞKİN AÇIKLAMA

Geçen günlerde sigara fiyatlarına ilişkin izahat Tekel Bayileri Yardımlaşma Derneği Başkanı Erol Dündar tarafınca geldi. Dündar, yapmış olduğu açıklamasında Temmuz ayında tütün fiyatlarındaki artışın tamamlanmamış olarak yansıdığını ifade etmişti.

Dündar, 2 liralık zammın aslen 4 TL bulunduğunu sadece bunun 2 TL’sini sübvanse edilerek eklendiğini ifade ederek, kısa bir süre sonrasında kalan 2 TL’nin de fiyatlara zam olarak ekleneceğini düşündüklerini söylemişti.

HANGİ SİGARA OLDUĞU AÇIKLANMADI

Dündar’ın bu açıklamalarını, Tekel Bayiler Platformu Başkanı Özgür Aybaş’ın bir başka açıklaması izledi. Aybaş, tütün grubunun da son günlerde 1,5 lira arttığını söylemiş oldu sadece bunun hangi sigara grubu bulunduğunu açıklamadı. Yetkililer hemen hemen mevzuyla ilgili resmi bir izahat yapmamasına karşın, mevcut sigara fiyatları da devamlı sorgulandı.


İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
düşmeyen takipçi satın al tiktok takipçi satın al Instagram takipçi hilesi instagram yabancı takipçi satın al takipçi satın al
viagra meritking meritroyalbet bahsine giriş madridbet yeni giriş paralı tombala siteleri