Sıkıysa Yakala - Frank W. Abagnale Kitap özeti, konusu ve incelemesi - Webhaberim
Eğitim

Sıkıysa Yakala – Frank W. Abagnale Kitap özeti, konusu ve incelemesi

Sıkıysa Yakala – Frank W. Abagnale Kitap özeti, konusu ve incelemesi

Sıkıysa Yakala kimin eseri? Sıkıysa Yakala kitabının yazarı kimdir? Sıkıysa Yakala konusu ve anafikri nedir? Sıkıysa Yakala kitabı ne konu alıyor? Sıkıysa Yakala PDF indirme linki var mı? Sıkıysa Yakala kitabının yazarı Frank W. Abagnale kimdir? İşte Sıkıysa Yakala kitabı özeti, sözleri, yorumları ve incelemesi…

Kitap

Kitap Künyesi

Yazar: Frank W. Abagnale

Çevirmen: Meral Gaspıralı

Orijinal Adı: Catch Me If You Can

Yayın Evi: Altın Kitaplar Yayınevi

İSBN: 9789752103177

Sayfa Sayısı: 286


Sıkıysa Yakala Ne Anlatıyor? Konusu, Ana Fikri, Özeti

Yıl 1991. İsveç’te kış mevsimi. Dedektif Kurt Wallender ve ekibine kimliği belirsiz birinden bir suç duyurusu gelir. Birkaç gün sonrasında da bir cankurtaran sandalı sahile vurur, içinde, pahalı giysili iki adam ceseti vardır.

Yapılan araştırmalardan cesetlerin iki suçluya ilişkin olduğu anlaşılır. Kurbanların bir iç çatışmada öldürüldükleri tahmin edilir. Bir süre sonrasında gerçekleşen başka failimeçhul cinayetler, ortada kurnaz bazı olayların ya da kişilerin bulunduğunu ortaya koyar. Bunun üstüne Kurt Wallender, Litvanya’nın başkenti Riga’ya gider ve kendini üstü kapalı tehditler, yalanlar ve düzenbazlıklardan oluşan bir polis dünyasında bulur.

Peşine düşmüş olduğu karanlık kişilerin hep bir adım arkasında kalan Wallender, gerçeğin gün ışığına çıkarak adaletin yerini bulması için her şeyini ortaya koymak zorundadır.


Sıkıysa Yakala Alıntıları – Sözleri

  • Yankeeler niçin daima kazanır? Şu sebeple rakipler çizgili formadan gözlerini alamaz.


Sıkıysa Yakala İncelemesi – Kişisel Yorumlar

Kitabın en sevdiğim yönü mesela düzmece evrak kullanılacaksa şu evrağın sahtesini yaptım diyerek büyük bir aşamayı direk geçmeyerek her şeyi detaylıca anlatmasıydı. Tabi karaktere fazla özenip okul için düzmece giriş kartı vs. hazırlamam şeklinde negatif etkilerini saymazsak. Filmini de ne olursa olsun izleyin sonuçta Leonardo DiCaprio, Tom Hanks, Christopher Walken şeklinde adlar var. (Gülşah Keskin)


Sıkıysa Yakala PDF indirme linki var mı?


Frank W. Abagnale – Sıkıysa Yakala kitabı için internette en oldukça meydana getirilen aramalardan birisi de Sıkıysa Yakala PDF linkidir. İnternette ücretli olarak satılan bir çok kitabın PDFleri bulunmaktadır. Ancak bu PDF’leri yasal olmayan yollarla indirmek ve kullanmak hem yasalara hem de ahlaka aykırıdır. Yayın evlerinin sitesinden PDF satılıyorsa indirebilirsiniz.

Kitabın Yazarı Frank W. Abagnale Kimdir?

1960lı yıllarda resmi olarak dolandırıcıydı. Şu an; Abagnale and Associates adlı finansal dolandıcırılık danışmanlık şirketini yönetiyor.

New York City’nin Westchester County’sinde;Ailenin tek evladı olarak doğan Frank; New Rochelle’deki bir katolik okulunda öğretimini sonlandırdı. 1964 senesinde ailesi boşandı, ve bunu oldukça sorunlu gören Frank ailesinden uzaklaştı. Bu dönem; babasını görmüş olduğu son dönemdi; sadece anası ile 7 yıl sonrasında görüştü.

New York City’de tek başına yaşıyan Frank; “Big Nale” (Büyük İnleme) olarak anıldı, ondan sonra da adı “Big” (Büyük) olarak kısaldı. Kendisini olgun göstermek için; ehliyetini olduğundan 10 yıl yaşlı olarak göstermek için değiştirdi.

Frank Abagnale’nin yaşamını; 2002’deki Steven Spielberg’in filmi Catch Me If You Can ekranlara taşımıştır.


Frank W. Abagnale Kitapları – Eserleri

  • Sıkıysa Yakala


Frank W. Abagnale Alıntıları – Sözleri

  • Yankeeler niçin daima kazanır? Şu sebeple rakipler çizgili formadan gözlerini alamaz. (Sıkıysa Yakala)

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle[

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Instagram takipçi hilesi instagram yabancı takipçi satın al takipçi satın al
meritking meritroyalbet bahsine giriş madridbet yeni giriş paralı tombala siteleri