Memur ve Personel Alımı

Son dakika: Brent petrol zirve yaptı! Akaryakıta rekor zam duyuruldu! Bu gece depoları doldurun: Litresi 25 TL oluyor

AMERIKA BIRLEŞIK DEVLETLERI’nin Rusya’ya petrol ambargosu uygulamak için hazırlık yaptığını açıklamasının peşinden petrol maliyetleri zirve yapmış oldu. Sanki uçuşa geçen petrol maliyetleri benzin ve mazota zam olarak yansıdır. Bu gece benzinin litre maliyetine 57 kuruş mazotun litre maliyetine ise 1,44 TL zam yapılacağı açıklandı. Bu zamlar ile birlikte mazotun maliyeti 22 lirayı geçecekken yarın gece daha büyük zam yapılacağı ifade edildi. Bu istikamette mazota 2.34 TL zam yapılacakken benzine de 1.12 TL zam yapılacağı ifade edildi.

(*25*)130 DOLARA KADAR ÇIKTI

AMERIKA BIRLEŞIK DEVLETLERI’nin Rusya petrolü, akışkanlaştırılmış doğalgazı ve petro kimya ürünlerini de menedeceğine yönelik yasa tasarısının oluşturulması petrol maliyetlerini havalandırdı.
Daha sonrasında gerileyerek, TSİ 02.55 haysiyetiyle yüzde 10,13 çoğalarak 130,08 dolardan işlem baktı.

(*25*)DEV ZAM YAPILACAK

Petrol maliyetlerindeki bu çoğalış, mazot maliyetlerini de direkt etkilediği belirtilirken bir ambar maliyeti iki ayda takribî 500 lira çoğaldığı ifade edildi. Mazot sektörüne yakın kaynakların aktardıklarına gore geçen hafta arka arkaya meydana getirilen 4 zammın peşinden petrol çoğalışına bağlı olarak bu gece bir zam daha yapılacağı paylaşıldı.

Peki zam sonrasında maliyetler hangi vaziyette olacak? Zammın peşinden benzinin litre maliyeti takribî olarak İstanbul’da 18,67 TL’den 19,24 TL’ye, Ankara 18,77 TL’den 19,34 TL’ye, İzmir’de 18,79 TL’den 19,36 TL’ye yükselecek.
Yarın gece yarısı mazota 2.34 kuruş, benzine de 1.12 kuruş zam geleceği belirtilirken yarın gelecek olan zamlar yönünde motorin 25 TL sınırına, benzin ise 24 TL sınırına katlanmış olacak. Bu yönde iki gün içinde toplam mazota 3.78 benzine ise 1.69 kuruş zam yapılmış olacağı vurgulandı.

(*25*)EPGİS ZAMMI DUYURDU

EPGİS tarafınca meydana getirilen açıklamada ise bu gece yarısı itibari ile zam yapıldığı açıklandı. EPGİS tarafınca meydana getirilen açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Mazot Ürünlerinde Maliyet Çoğalışı

08/03/2022 tarihinden itibaren geçerli olmak suretiyle;

Benzinde 0,57
Mazotta 1,44 TL/LT

Pompa satış maliyetlerine yansıyacak halde çoğalış olmuştur.

(*25*)VERGİLERDEN VAZGEÇİLMESİ ÇAĞRISI

Benzin ve motorin maliyetlerinde dur durak öğren zamlara ilişik EPGİS KATMA DEĞER VERGISI’yi yüzde 1’e indirme teklifinde bulunmuştu.
Sabah Yazarı Dilek Güngör’de Berat Albayrak döneminde uygulanan oynak ölçü sisteminin gene devreye alınması icap ettiğini yazmıştı. Şu ana kadar hükümetten bu teklif ve çağrılara yanıt gelmedi.

.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Instagram takipçi hilesi instagram yabancı takipçi satın al takipçi satın al
meritking meritroyalbet bahsine giriş madridbet yeni giriş paralı tombala siteleri