Futbol

Son dakika! Okan Buruk’tan transfer açıklaması

Galatasaray , 1+1 senelik anlaşmaya vardığı Teknik Direktör Okan Buruk’la sözleşme imzaladı. İmza töreninde hazır bulunan Başkan Dursun Özbek transfer sorularına da yanıt verdi.

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek’in açıklamaları şu şekilde;

Bugün yeni bir başlangıç

Bugün Galatasaray için yeni bir başlangıç. Uzun vadeli planlarımızın ilk adımı için bir araya geldik. Tüm taraftarlarımıza teşekkür gönderiyorum, kombinelerimiz büyük satış hızına erişti, localarımız da tamamen doldu. Galatasaraylı Okan Buruk’un yuvasına dönmesinin mutluluğunu ve heyecanını yaşıyoruz. Okan kardeşimin bugün burada olmasının sebebi yalnız Galatasaraylı olması değil, daha ilkin yakaladığı başarılarla burada olmayı fazlasıyla hak ediyor. Taraftarlarımız asla kaygı etmesinler. Taraftarlarımızı mutlu etmek birinci hedefimiz.

Galatasaray’ın yeni Teknik Direktörü Okan Buruk’un açıklamaları ise şu şekilde;

Tek hedefimiz şampiyonluk

Büyük Galatasaray taraftarına buradan saygılarımı, sevgilerimi gönderiyorum. Galatasaray için oldukca kıymetli bir yönetim, kıymetli başkanımız göreve geldi. Galatasaray taraftarının büyük heyecanı oldu. Bu seneki tek hedefimiz şampiyonluk. Elimizden gelenin en fazlasını ortaya koyacağız. Geçen sezonun taraftarımız üstünde yaşattığı mutsuzluğu en kısa zamanda ortadan kaldırmaya çalışacağız. İşimizi doğru yapmak, taraftarımızı heyecanlandırmak istiyoruz.

Transfer üstüne yoğunlaştım

Taraftarımızın transferde büyük beklentisi var. Bizim iyi kadro oluşturmamız için yönetimimiz de elinden gelen her şeyi yapıyor. Dediğim şeklinde tek hedefimiz şampiyon olmak. Taraftarımızla oldukca büyük sinerji yaratıp, en kısa zamanda hak ettiğimiz, bu yıl için şampiyonluk, önümüzdeki seneler için gene Avrupa’da olan bir Galatasaray hedefliyoruz.

Şampiyonluk yaşadığımız günler bizi bekliyor

Bugün benim için oldukca mühim bir tarih. 24 Haziran. Hoca olarak Galatasaray’a imza atıyorum. Galatasaray hocası olmamdan en büyük mutluluğu oğlum duydu. İnşallah ona yakışır, onun mutlu olduğu günleri de yaşayacağız. Dün Florya’da bulundum. Oradaki atmosferi yine yaşamak.. 7 şampiyonluk, UEFA Kupası, Süper Kupa, 5 Türkiye Kupası. Oldukca güzel günler geçirdim. İnşallah bu yıl de yine şampiyonluk yaşadığımız günler bizi bekliyor. Şu an dünyanın en mutlu insanlarından biriyim.

Fatih Terim beni aradı

Fatih hoca (Fatih Terim) benim için oldukca kıymetli. Dün beni aradı. ‘Hayırlı olsun. Soracağın bir şey olursa, yanındayız’ dedi. Hocaya oldukca teşekkür ediyorum. Kendi ekibimle geliyorum, üstüne eklemeler olacak. En kısa zamanda sizi bilgilendireceğiz.

Orta sahada mevcut görünen eksiklere çalışıyoruz

Galatasaray’da potansiyelli oyuncular var. Antrenmanlar başlıyor, tüm oyuncularımı görmek isterim. Sonrasında kararımızı vereceğiz. Bilhassa orta sahada mevcut görünen eksiklere çalışıyoruz. Hem de kaliteli, üst düzey yabancı oyuncuları kadromuza katmak istiyoruz.

Galatasaraylılığımı devamlı korudum

Ben 1985 senesinde Galatasaray altyapısında seçmelere girerek Galatasaray’ın oyuncusu oldum. Ailemden Galatasaraylıyım. Rahmetli babam da oldukca iyi bir Galatasaraylıydı, hiçbir maçı kaçırmazdı. Uzun seneler Galatasaray’da hizmet ettim. 20’ye yakın kupa kazandım. Galatasaraylılığımı devamlı korudum. Sonuçta bir insanım, hatalarım, yanlışlarım olabilir. Galatasaray’da yaşadığım büyük başarılar, negatif etkenlerin oldukca üstündedir. 2006’da yine Galatasaray’a geldim, 2008’de şampiyonlukla ayrıldım.

Birkaç formasyon üstünden gideceğiz

Tüm oyuncularımı görmek isterim azca ilkin de söylediğim şeklinde. Diagne sakatlıktan döndü, sıhhat kontrolleri olacak. Atak hattına da uygun oyuncu bulursak kadromuza katabiliriz. Başakşehir’de 4-3-3, 4-2-3-1 ve 4-4-2’yi kullandık. Oyuncu zekası da oldukca mühim. Galatasaray oyuncuları da yüksek zekaya haiz oyuncular. Birkaç formasyon üstünden gideceğiz. Galatasaray orta sahasında oynayabilecek oyuncular iki yönlü olmalı. Skora da katkı yapması gerekiyor. Bu tipte oyuncular seçmeye çalışıyoruz. Sadece defansif değil, iki yönlü oyunculara bakıyoruz.

Kaynak: Fanatik

.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
düşmeyen takipçi satın al tiktok takipçi satın al Instagram takipçi hilesi instagram yabancı takipçi satın al takipçi satın al
viagra meritking meritroyalbet bahsine giriş madridbet yeni giriş paralı tombala siteleri