Genel Kültür

Sonbahar Kızı Film Konusu ve Yorumu – Netflix

Sonbahar Kızı Film Mevzusu ve Yorumu – Netflix adlı içeriğimize güzel geldiniz. Sizleri birkaç dakika süresince meşgul edecek çözümleme yazısında şuna eş suallerin yanıtlarını tespit edeceksiniz. Sonbahar Kızı film mevzusu, yorumu, analizi, Autumn Girl (Bo we mnie jest sex) tenkidi, yönetmeni, senaryocuyu, oyuncuları, karakterleri, yayınlanma zamanı, IMDb puanı, fragmanı, hakkında, özeti, ek olarak incelemeyi şeklinde suallerin yanıtlarını tespit edebileceksiniz. Diğeri güncel içerikler için takipte kalmayı unutmayınız.
Hulu’da bakılan kabahat merkezli bir yaşanmışlığa nazaran Polonya’da, 1960’lı senelerde sanatla alakalı şahsiyeti ile süreci renklendiren çekici bir bayanı başrole alıyor. Pek oldukça açıdan günümüzün popüler filmlerinden olan Bergen’i andırdırırken yıldız görkemiyle kalplerde yer gösteren bir kişinin çeşitli nedenler çehresinden yok oluş öyküsünü ekranlara taşıyor.

Akış devi Sonbahar Kızı’nı şöyleki özetliyor… 1960’lı senelerin Polonya’sında, sanatla alakalı kimliği ile dorukta oturan Kalina Jędrusik; aşkına karşılık tespit edemeyen bir işgören tarafınca kariyerinin baltalanmasına şahit olur.

Ve görüntüler açılır açılmaz, bahsi geçen kişinin, Kalina Jedrusik (Maria Debska) olduğu anlaşılıyor.
Galibiyetli filmografisi, derhal her insanın yakından tanımış olduğu popüler duruşu, erkekleri cezbeden kimliği, bayanları çekemeten mimikleri ile hem kariyerinin hem de varlığının doruğunu yaşayan Kalina, evli olduğu Stanisław Dygat (Leszek Lichota) ile ömrünü geçiriyor. Ve hakikatinde birçok kişi tarafınca eleştiri etilmesine; ya da kapı dışarı edilmesine destekçi olan gelişme o andan sonrasında ortaya çıkıyor.

Sonbahar Kızı Film Yorumu

Halihazırda Stanisław ile evli olmasına rağmen genç müzisyen Lucek (Krzysztof Zalewski) ile alev ateş bir aşk yaşıyor.
Pek oldukça kişi tarafınca özgür ruhlu ve utanmaz olarak suçlanmaya başlamış olan genç kadın; bu tutumunu -onlara göre- giydirilmiş olduğu giysilerle de kanıtlıyor. Günümüzde de sıkça bakılan “ayrıştırıcı” görüşler devreye girerken Polonya’nın Marilyn Monroe’suna TV yasağı geliyor. Gerek giydirilmiş olduğu elbiseler gerek yalanladığı bireyler gerekse günün politik ve kültürel iletişimlerine hasar veren tavırlarıyla televizyona çıkması menedilirken kariyerinin yok oluşuna şahit olmaya başlıyor.
Genç kadının çekici fakat acımasız, popüler fakat uslanmaz kimliğine ışık meblağken genç kadının gerek kendi tutumları gerekse dış nedenler çehresinden çöküş öyküsünü işliyor. 8 Mart Dünya Bayanlar Günü (kutsal olsun) ile aynı günde gösterilen Sonbahar Kızı; devrin sembolsel varlığını gözle görülür halde iyi işliyor.

Netice olarak: 6/10.

IMDb: 6,1 / Ayrıca güncel puana tıklayarak erişebilirsiniz.
Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere neşeli seyirler. Ayrıca siteye aza olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde düşünce suretiyle…

.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
izmir profilo servisi elf bar vozol
deneme bonusu meritking meritroyalbet bahsine giriş madridbet yeni giriş paralı tombala siteleri