Genel Kültür

Terzi 2.sezon incelemesi (Netflix dizi inceleme)

Terzi 2.sezon dizi incelemesi, sürem incelemesi, analizi, araştırma, yorumları, ekşi lügat, fragmanı, 3.sürem ne süre, netflix, izle benzer biçimde aramalarınıza yorumguncel.com’dan cevap bulabilirsiniz.

Terzi 2.sezon dizi incelemesi (Analizi)

Terzi dizisi 2.sezonu ile gösterildi. İlk sezonu oldukça hızlı ve akıcı geçen dizinin 2.sezonu merakla bekleniyordu. Aynı yıl içinde 8 bölümden oluşan 2 sezonunun yayınlanması diziyi takip edenler için oldukça tatminkar oldu. O şekilde ki 2.sezonun sonunda da 3.sezonun da hazır olduğu mesajı verdi. Gelecek seonda neler olacağını da merak ediyoruz. Ama gelin ilkin Terzi’nin 2.sezonunu inceleyelim.

Terzi 2.sezon incelemesi

Dizinin 2.sezonu ilk sezonda seyircinin kalmış olduğu yerden oldukça uzakta başladı. Her şeyin üstüne sünger çekilmiş ve Dimitri ve Esvet’in evlilik hazırlıklarına başladığı bir süreçten ikinci sezona başladık. Elbette Esvet, ilk sezonda olduğu benzer biçimde Peyami’yi tekrardan çılgınlığa sürüklemek ve Dimitri’den kurtulmak istiyordu. Ancak Peyami’nin buna asla niyeti yoktu. Üzerine bir gece kulübünde tanıştığı Cemre ile ilişkisi meseleyi daha da çetrefilli bir hale soktu. Peyami kendini ararken, Cemre Peyami’nin kendini bulmasında bir etken olmayı kimi zaman başardı kimi zaman de başaramadı. Sonuç olarak Peyami yaşadıklarından sonrasında yaşamını dönüştürürken yanında oldu. Bu bakımdan ikinci sezona coşku katan bir karakter bulunduğunu söyleyebiliriz.


Dimitri ve Peyami’nin ilk sezonda olanlardan sonrasında tekrardan hiçbir şey olmamış benzer biçimde davranmaları oldukça tuhaftı. Bunu neredeyse 2.sezonda 5 bölüm izledik. Sonra işlerin değişmeye başladığı gördük. İyi ki gördük zira vaka cidden garip bir hale dönüşmeye başlamıştı. Peyami ve Esvet’in içinde olanlara şahit olan Dimitri, sünger çekilen vakaları tekrardan gündeme getirince dizi özüne döndü diyebiliriz. İkinci sezonun finalindeki vakaları yaratan da bu oldu.

1690909957 484 Terzi 2sezon incelemesi Netflix dizi inceleme

Peyami’nin Esvet aşkı dışındaki sorunları bu sezonda yoğunluktaydı. Babası ile olan ilişkisi sorguladığı bir dönem yaşarken, bir de anası ile ilgili gelişmeler vaka örgüsünü daha da sürükleyici bir hale getirdi. Kumru karakterinin bu açıdan senaryoyu dinamik hale getirdiğini söyleyebiliriz. Peyami’nin kendine dönmesi ve babası ile olan sorunlarını da çözmesi ile daha da kuvvetli bir karaktere dönüştüğünü gördük. Dimitri’nin dark side’a geçmiş olduğu süreçte Peyami de kendini tekrardan inşa etmişti.

Terzi 2.sezon analizi

Bu ikilinin kafa kafaya gelmesi 7.bölümde oldu. Sonrası tufan olur sanmıştık fakat birlikçte hareket etmeye karar verince bu kez değişik bir sürem finali ile karşılaştık. Peyami ve Dimitri çatışması beklerken, Peyami’nin aile sorunlarını çözdüğünü gördük. Hem babası hem de annesini bir araya getirebilmiş olması açıkca konuşmak gerekirse bu sezonun senaryo akışında beklenen bir şey değildi. Bu açında ilgi çekiciliğini korudu diyebiliriz.


Ancak beklediğimiz çatışmanın 3.sezonda gerçekleşeceğini de görmüş olduk. Bakalım yeni sezonda beklenen çatışma neler doğuracak?

Terzi 3.sürem olacak mı? Ne süre? Netflix

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
toptan çakmak Elektronik Nargile smm panel
bonus veren siteler deneme bonusu veren siteler madridbet meritking kingroyal madridbet yeni giriş kingroyal giriş