Dizi Haberleri

The Cellar Film Konusu ve Yorumu

The Cellar Film Konusu ve Yorumu adlı içeriğimize hoş geldiniz. Sizleri birkaç dakika süresince meşgul edecek araştırma yazısında şuna benzer soruların cevaplarını bulacaksınız. The Cellar film mevzusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, yönetmeni, senaristi, oyuncuları, Mahzen karakterleri, yayınlanma zamanı, IMDb puanı, fragmanı, hakkında, özeti, ek olarak analizi şeklinde soruların cevaplarını bulabileceksiniz. Diğer güncel içerikler için takipte kalmayı unutmayınız. Keyifli dakikalar diliyoruz…

The Cellar film incelemesi spoiler içermiyor.

Yazar/yönetmen Brendan Muldowney, 2017 senesinde piyasaya sürdüğü tarih-aksiyon temalı filmi Pilgrimage ile, filmografisinin en iyi filmine imza attı. Düşük bütçeli organizasyonuyla orta çağ keşiflerine yönelirken aksiyon ve maceranın öncülerini kullandı. Bu konsept göreceli olarak beğenilmesine karşılık yaratıcılık namına tarih tutkunlarını mest etmeyi başardı. Ve şimdi, 5 yıl sonrasında, filmografisinde bahsi geçen projelerin aksine korku ve gerilimin dar sokaklarına girerek tanıdık ibareleri ekran karşısına çıkarttı. Diğer detaylara yazının devamında ulaşabilirsiniz.

Keira (Elisha Cuthbert) ve Brian (Eoin Macken) adlı evli çift; evliliklerine, mutlu aile tablolarına yeni bir basamak eklemek için devasa bir malikane satın almaktadır. Senelerdir içinde bulundukları pazarlama sektöründe ciddi bir konuma yerleştikleri için bu satın alma işlemi oldukça makul gözükürken aynı durum evin evlatları için geçerli değildir. Ufak delikanlı Steve (Dylan Fitzmaurice Brady) yeni girişimden şimdilik memnun olmasına karşılık evin ablası, Ellie (Abby Fitz), yeni heyecanı hoş karşılamamaktadır. Arkadaşlarından, bir ihtimal sevgilisinden ya da genel tabirle buluğluk yaşantısından uzaklaşan genç kız, taşındıkları günün gecesinde ufak kardeşi ile yalnız kalmaya zorunlu bırakılmaktadır.

The Cellar Film Yorumu

The Cellar’ın gerilime muhtaç olduğu dakikalar, iki kardeşin yalnız kalmasıyla cereyan ederken, elektriklerin kesilmesi sonucu kıvılcımlar ortaya çıkmaktadır. Şaltere bakmak suretiyle mahzene inen genç kız, dakikalar sonrasında ortadan kaybolunca, senaryonun gizem faktörleri devreye girmektedir. Günler, haftalar geçerken; evin kız halen daha bulunamamaktadır. Anne Keira, mahzende bulmuş olduğu bazı formül ve matematiksel terimler üstüne, Remy (Aaron Monaghan) adlı bilimciden yardım isteyecektir.

Korku filmi arayanlar bu filme göz atabilir.

Yeni başlangıçlar, korku filmleri için, devamlı hüsranla sonuçlanmaktadır. Evliliği düzeltmek suretiyle tatile çıkan, evlenme teklifi etmek için uzak diyarlara giden her korku filmi konsepti şeklinde yeni bir coşku için ev değiştiren aile fertleri için de aynı durum söz mevzusudur. Ki 4 kişilik, birbirinden tamamen kopuk aile fertleri için de bu gelişme oldukça ideal gözükmektedir. Ani bir yok oluş sekansının peşinden; evde ne olduğu, evin geçmiş hikayesi, büyüsü, mitolojisi, perisi ekranlara sunulmaktadır. Gerilim ve gizem için monotonluğu kıran, sadece, her gelişmesi ile rutinlik ve ezberlenmiş öykü ibarelerini kullanan The Cellar, hayal kırıklığı ile sonuçlanan finali ile seyretmek için ideal değildir.

Sonuç olarak: 4/10.

IMDb: 5,3

Mahzen Film Oyuncu Kadrosu ve Diğer Karakterler

  • Elisha Cuthbert – Keira
  • Eoin Macken – Brian
  • Dylan Fitzmaurice Brady – Steve
  • Abby Fitz – Ellie
  • Aaron Monaghan – Remy
  • Michael-David McKernan
  • Tara Lee
  • Seán Doyle

The Cellar Film Konusu ve Yorumu yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek suretiyle…

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
meritking meritroyalbet bahsine giriş madridbet yeni giriş paralı tombala siteleri