Dizi Haberleri

The Man Who Fell to Earth Dizi Konusu ve Yorumu – Showtime

The Man Who Fell to Earth Dizi Konusu ve Yorumu – Showtime adlı içeriğimize hoş geldiniz. Sizleri birkaç dakika süresince meşgul edecek araştırma yazısında şuna benzer soruların cevaplarını bulacaksınız. The Man Who Fell to Earth dizi mevzusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, analizi, IMDb puanı, fragmanı, yönetmeni, senaristi, oyuncu ekibi, yayınlanma zamanı, hakkında, kaç bölüm, kaç sürem benzer biçimde soruların cevaplarına ulaşacaksınız. Diğer güncel içerikler için takipte kalmayı unutmayınız. Keyifli dakikalar diliyoruz…

Jenny Lumet ve Alex Kurtzman’ın, meşhur yazar Walter Tevis’in aynı adlı bilim kurgu romanından uyarladığı The Man Who Fell to Earth, Faraday’ın (Chiwetel Ejiofor) TED Talk’u anımsatan konuşmasıyla açılıyor. Binlerce kişilik fanatik kitlesine; şık görünümü ve iyi lisanı ile meydan okuyan delikanlı bir milyarder playboyunu anımsatsa da kendini bir göçmen ve uzaylı olarak tanıtmasıyla ibreyi değişik noktaya taşıyor. Dünyanın kurtuluş anahtarını elinde bulundurduğunu sadece bu noktaya gelene kadar epey zorluklar yaşadığını belirtmesinin arkasından da görüntüler seneler evvele giderek Faraday’ın hikayesi işlenmeye koyuluyor.

Tarihler geriye gittiğinde, Ana gezegeni Anthea olan ve dünyaya gelmiş olarak tekrardan doğduğunu ima eden Faraday; yapışkan bir kürenin içinde hayata bağlanıyor. Nereden geldiği, niçin geldiği, dünyada ne işi olduğu akış süresince işlenirken The Man Who Fell to Earth’ün acelesi olmadığı görülüyor. İzleyicinin merakla beklediği sual kümeleri şimdilik rafa kalkarken, en büyük probleminin cevabı ortaya çıkıyor. Thomas Newton (Bill Nighy) adlı bir icat eden tarafınca; hem kendi gezegenini hem de dünyayı harap olmuş iklimden arındırmak için görevlendirilen delikanlı, hikayenin ana temasını seyirciye sunmuş oluyor.

The Man Who Fell to Earth Dizi Yorumu

24 Nisan’da, Showtime’da meydana gelen prömiyerin arkasından tüm dünyanın huzuruna çıkan dizinin belli başlı kült yapımlardan esinleniyor olması başlı başlına bir itici güç yaratırken bilim kurgu, güldürü ve dramın bu denli etkisi altına alan emek vermesi ile seyirciler haftalık dizi listesine yeni bir ürün eklemiş oluyor. Aylar evvel Syfy ekranlarına çıkan Resident Alien kurgusunu anımsatan görseller merkezde yer alırken; tüm kumandanın Faraday’ın elinde olduğu görülüyor. Dünya ile hiçbir ilişiği olmayan bir insanın ansızın yeryüzüne düşmesi ile başlamış olan hikâye, Faraday’ın ilkin insanlığını öğrenmesi, insanlığa alışması ile gelişip, halihazırda üstüne çalmış olduğu “dünyaya kurtarma” görevi ile son şeklini alıyor. Kuantum füzyon teknolojisinde gözden düşmüş bir uzman olan Justin Falls’un (Naomie Harris) ortaya çıkmasının arkasından da soluksuz macera başlamış oluyor.

Epix’in oldukça başarıya ulaşmış yeni dizisi: Billy the Kid

Kültürel, toplumsal, politik ya da toplumsal olarak bölünmüşlüğün zirve yapmış olduğu bir dönemde, çevreci ve dünya tabiatı görselleriyle mükemmel bir başlangıç meydana getiren The Man Who Fell to Earth, başrolü kapsayan oyuncu ekibiyle büyük bir enerji sağlıyor. Gizem ve gerilimin insanlık uğruna devreye girmesi ve her dakikanın sonunda benzeri olmayan bir çeşitlilik katmanı elde edilmesiyle, yaratıcıların dokunuşları seyirciye işliyor. Öyleyse keyifli seyirler.

Sonuç olarak: 7/10.

IMDb: 5,6 / Ayrıca güncel puana tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Dizi Oyuncu Kadrosu ve Diğer Karakterler

  • Chiwetel Ejiofor – Faraday
  • Clarke Peters – Josiah Falls
  • Naomie Harris – Justin Falls
  • Bill Nighy – Thomas Newton
  • Jimmi Simpson – Spencer Clay
  • Annelle Olaleye – Molly Falls
  • Joana Ribeiro
  • Sonya Cassidy
  • Kate Mulgrew
  • Rob Delaney

The Man Who Fell to Earth Dizi Konusu ve Yorumu – Showtime yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek suretiyle…

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
meritking meritroyalbet bahsine giriş madridbet yeni giriş paralı tombala siteleri