Throttlestop Nedir? - Webhaberim
Teknoloji

Throttlestop Nedir?

Throttlestop, bilgisayardaki aşırı ısınmayı önlemeyerek performansı, pil ömrünü ve işlevselliği arttırmaya destek sağlar. Throttlestop ayarlarının iyi mi yapıldığı, ayarlarının iyi mi olması gerektiği, ayarlarının iyi mi sıfırlandığı, güvenilir olup olmadığı ve iyi mi inmiş olduğu şeklinde dört gözle beklenen tüm soruları sizin için yanıtladık.

Throttlestop, bilgisayar kullanımında sıcaklıkları denetim eder ve CPU saat hızlarını değiştirir. Buna ek olarak, ana amaç, CPU sıcaklıklarını denetleyerek bazı azaltma mekanizmalarını önlemektir.

Throttlestop Ayarları Nasıl Yapılır?

Throttlestop ayarlarını yapmak için ilk olarak bilgisayarınızın özelliklerine nazaran kurulumu tamamlamanız gerekir. TS Bench yazısı meydana getirilen ayarlamanın işlemciye tesirini gösterir. Bunun yanı sıra Clock Modulation / Chipset Clock Modulation ise yonga setinin ve işlemcinin kapasitesini düzenlemenize olanak sağlar. Set Multiplier, veri aktarım hızı ve CPU saat hızını ayarlamanızı sağlar. Throotlestop ayarlarında bulunan Power Saver fonksiyonu ile ise güç tutum modunu eylemsiz yada etken hale getirebilirsiniz. BD PROCHOT seçeneği yardımıyla işlemcinin aşırı ısınması şeklinde acil durumlarda çalışmasını durdurabilirsiniz. Throttlestop yazılımını vazife çubuğuna sabitlemek için Task Bar kısmını, işlem geçmişini incelemek için ise Log File ile kısmına tıklayabilirsiniz. Bununla beraber kayıt sistemini durdurmak için Stop Monitoring, C1E seçeneği ile ise bilgisayarınızın gücünden tutum edebilirsiniz. Verileri kapsamlı bir halde kaydetmek için More Data, işlemcinin enerjisini görüntülemek için Package Power, çekirdeğin sıcaklığını görüntülemek için ise Temp seçeneğini kullanabilirsiniz.

Throttlestop Ayarları Nasıl Olmalı?

Throttlestop ayarlarını yaparken çıkan başlık ve menüler üstünden ayarlamaları yapabilirsiniz. Yazılımı çalıştırdığınız sisteme bağlı olarak tavsiye ve ikazlar alabilir, bu doğrultuda ayarlamaları tamamlayabilirsiniz. Bu tavsiyeler ve ikazlar yardımıyla Throttlestop ayarlarını düzenleyebilir, bilgisayarınızın pil ve işlemcisinden üst düzey performans alabilirsiniz.

Throttlestop Ayarları Nasıl Sıfırlanır?

Throttlestop ayarlarını sıfırlamak ve orijinal ayarlarınıza geri dönmek isterseniz, Thottlestop klasörünüzde “Throttlestop” öğesini bulabilirsiniz. Daha sonrasında uygulamanın dosyasını kapatın ve peşinden tekrardan adlandırın yada kaldırın. Program tarafınca belirlenen herhangi bir ayar yada kayıt bununla silinecektir.

Throttlestop Güvenilir Mi?

Throttlestop güvenilirdir. Throttlestop kullanımında güç adaptörünün güç kapasitesini aşmadığından güvenli olmak için duvardaki güç tüketimini denetim etmeniz önemlidir.

Throttlestop Nasıl Kullanılır?

Throttlestop sisteminin kullanımı bilgisayarın işlemcisine, modeline ve markasına bağlı olarak farklılık gösterir. Bu sebeple bilgisayarınızın özelliklerini göz önünde bulundurarak throttlestop programını kullanabilirsiniz.

Throttlestop Nasıl İndirilir?

Throttlestop yazılımını kolay bir halde indirebilirsiniz. Bu yazılımın kurulumu için ise lüzumlu izinleri vererek dosyayı çalıştırabilirsiniz. Programı indirdikten sonrasında bilgisayarı tekrardan başlatmanız gerekebilir sadece bu uyarıyı almadıysanız tekrardan başlatmanıza gerek kalmamıştır. Throttlestop uygulamasını indirdikten sonrasında dikkat etmeniz ihtiyaç duyulan temel nokta, bu yazılımın en güncel sürümünü indirmeniz gerektiğidir. Güncel sürümleri indirmediğiniz durumlarda uygulama çalışmayabilir ya da değişik problemler yaşayabilirsiniz. Bunun yanı sıra Throttlestop yazılımını kullanırken etkili netice almak için uygulamayı çalıştırmadan ilkin CPU sürücülerini güncellemeniz gerekir. 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Instagram takipçi hilesi instagram yabancı takipçi satın al takipçi satın al
meritking meritroyalbet bahsine giriş madridbet yeni giriş paralı tombala siteleri