Tiktok Keşfet Engeli Nasıl Anlaşılır? - Webhaberim
Teknoloji

Tiktok Keşfet Engeli Nasıl Anlaşılır?

TikTok hakkında dört gözle beklenen birçok mevzu bulunmaktadır. Tiktok keşfet engelinin iyi mi anlaşıldığı en mühim dört gözle beklenen mevzular arasındadır. Bunun yanında ise TikTok keşfet engeli iyi mi yenir, ne kadar sürer, iyi mi kaldırılır şeklinde soruların tümüne yazımızda yer verdik.

Tiktok toplumsal medyasının keşfet paneli barajını anlamanın ilk yollarından birisi videonun etkileşim oranıdır. Eğer ki TikTok’ta paylaşılan bir videonuz eskisi videolarınıza kıyasla daha azca etkileşim alıyor ise bunun sebebi TikTok keşfet engeli olabilmektedir. Videonuz keşfet engeli yediği taktirde oldukça ciddi bir etkileşim düşüşü ile karşı karşıya kalabilmeniz bir an meselesidir. Kullanıcıların bu durumda yapması ihtiyaç duyulan işlem TikTok keşfet engelinin sebeplerini öğrenerek bu durumdan oldukça ciddi bir seviyede korunmasıdır. Eğer ki web kullanıcısı bu mevzu hakkında yeteri bir informasyon alırsa platformda daha iyi bir yere haiz olabilir.

Tiktok Keşfet Engeli Nasıl Yenir?

TikTok keşfet engeli aslen birçok problemle karşılaşarak karşı karşıya gelinen bir durumdur. Bu durum gizli saklı bir halde yasaklama anlamına gelmektedir. Gizli bir halde yasaklama, kullanıcıya belli etmeden o kullanıcının keşfete düşmesini engellemektedir. Kullanıcının videosu tamamen yasaklanmaz, profilinde yer alır fakat öteki kullanıcılar tarafınca bu video keşfedilemez. Videoyu izlemeleri için profili ziyaret etmeleri gerekmektedir.

Tiktok Keşfet Engeli Ne Kadar Sürer?

TikTok keşfet engeli ortalama olarak 3-4 gün sürmektedir. Bu süre süresince çözüm bulunmazsa talebinizi yinelemenizde yarar olacaktır. Böylece engel kalkacaktır.

Tiktok Keşfet Engeli Nedir?

TikTok kurallarınca bazı videoları TikTok yasaklamıştır. Bu videoların paylaşılması durumunda TikTok videolarınızı keşfete çıkarmaz. TikTok’un keşfet engeli özetlemek gerekirse TikTok algoritmasınca yasaklı içeriklerin paylaşılması durumunda devreye girmektedir.

Tiktok Keşfet Engeli Nasıl Kaldırılır?

Tiktok keşfet engeli yediğiniz taktirde etkileşim oranı oldukça düşecektir. Keşfet engeli TikTok algoritması tarafınca karar verilmektedir. Bu yüzden TikTok keşfet engeline sebebiyet gösteren kurallara oldukça çok dikkat etmenizde yarar vardır.

Tiktok Keşfet Engeli Neden Olur?

Tiktok keşfet engelinin aslen birçok sebebi bulunmaktadır. Keşfet engelinin sebeplerinden biri +18 içerik olarak açıklanmaktadır. TikTok platformunda kullanıcının paylaşmış olduğu +18 içerikler shadow ban almaya niçin olarak gösterilmektedir. Bundan dolayı +18 içeriklerin paylaşılmaması gerekmektedir. TikTok’ta keşfet engeline yol açan bir öteki etken ise siber diktatörlük olarak yerini almaktadır.

Eğer ki video içinde sertlik içerikli bir paylaşım olduğu taktirde yada birine direkt olarak bir hakarette bulunuluyor ise bu durumlardan dolayı profil asla keşfete çıkmamaktadır. Keşfet engelinin bir öteki engeli ise videonun yeteri düzeyde kaliteli olmamasından meydana gelmektedir. TikTok öne çıkan videolarının oldukça kaliteli bir seviyede olmasını benimsemektedir. Eğer TikTok videosunda yasadışı bir etkinlik yer almış olduğu taktirde TikTok bu videoyu keşfete çıkarmamaktadır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Instagram takipçi hilesi instagram yabancı takipçi satın al takipçi satın al
meritking meritroyalbet bahsine giriş madridbet yeni giriş paralı tombala siteleri