Teknoloji

TikTok Ne Kadar Para Veriyor? (2022)

TikTok para kazanma tüm dünyada popüler olmaya süregelen bir olgu, yediden yetmişe hepimiz cep telefonuna TikTok programını indirebilir ve garip olmaya emek harcayarak takipçiler kasmaya başlayabilir. Ancak burada dikkat edilecek şey, milyonlarca takipçi olsa da TikTok platformu, kullanıcılara para vermez, canlı gösterim açan şahıs, sevilirse onu takip edenler, hesap sahibinin kendisine para gönderebilirler.  Gönderilen paralar jeton olarak adlandırılıyor. İnsanlar TikTok hesabı açarlar ve akla hayale gelmedik şeyleri hususi yaşamlarında canlı gösterim yaparak paylaşırlar. Bu da onlara takipçi kazandırır fakat takipçilerin asla biri jeton, armağan yada para göndermezse, canlı yayını açan hesap sahibi hiçbir şey kazanamıyor. İşin öteki yönü de mesela 30 dolar kazanana dek para çekme talebinde bulunamıyorsunuz. Ayrıca TikTok platformu, kazancınızın yüzde 70-75’ini kendisi alıyor.

Mesela 100 dolar paranız birikse bunun 70 dolarını TikTok platformu alıyor ve size 30 dolarını gönderiyor. Bu gönderimi de, belirteceğiniz IBAN ve banka BIC adresine 12-15 gün içinde gönderiyor. Yani öteki toplumsal ağlar benzer biçimde olmayan TikTok, bir taraftan her insanın kendini ifade etmesi için özgür paylaşım yapabilme olanağı sunan bir platform görevi görürken, öte taraftan ortaya milyonlarca çöp paylaşım çıkıyor. Bu paylaşımların büyük kısmı, insanlara bir şeyler vermeyen, saçma sapan paylaşımlar oluyor. Başka bir ifade ile TikTok para kazanma yolu, örneksiz ve karşı tarafta ses getirecek paylaşımlar yapmaktır. Bu şekilde bir yaklaşım size  kazanç getirecektir. Elbette fenomen olmayı başaran, milyonlarca takip edeni olan ve bu yoldan oldukça para kazanan şahıs sayısı azca değildir.

Bakkalı köylüsü çiftçisi talebesi öğretmeni ustası çırağı hepimiz, kendi hayatında hususi ve paylaşmaya kıymet bir şeyleri ortaya çıkarıp canlı yayında paylaşarak, para kazanmaya, karşıdan armağan beklemeye başlayabilir.  Genellikle bin takip edeni olan insanoğlu para kazanmaya -biriktirmeye başlayabiliyor. Sevilince de takipçi sayıları artıyor ve canlı yayınlar sık olmaya başladıkça da insanoğlu bu kişilere hediyeler göndererek onlara para kazandırıyorlar.  Canlı gösterim açana merhaba demek için 10 jetonunuz gider, çay göndermek isterseniz 50 jeton harcarsınız.  65 jeton 7 lira, 330 jeton 35 lira, 1321 jeton 135 lira olarak gidiyor. Bunlar size gönderildiğinde bu kez kazanan siz oluyorsunuz.

TikTok Ne Kadar Para Veriyor?

Kazancınız, kesintilerden sonrasında 30 dolar üzerine çıktığında, şu demek oluyor ki ortalama olarak 240 TL üzerine çıktığında paranızı, banka hesabınıza TL olarak çekebiliyorsunuz. Zaten TikTok platformu, tüm işlemleri cep telefonunuzdan kolayca yapabilmeniz için sizi yönlendiriyor. Bankanız hangisi ise o bankanın bir BIC hesabı oluyor ve bunu da arama motorlarına bakarak bulabiliyorsunuz. Papara için değişik enpara için değişik Akbank için değişik BIC kodu bulunuyor.

Bu kodu ilgili alana girip, peşinden IBAN bilgisi ad soyadı ve adresinizi de girdikten sonrasında TikTok size net olarak ne kadar para göndereceğini yazıyor ve sizden onay bekliyor. Siz onay verince de 12-15 gün içinde ( iş günü) paranız ilgili hesaba yatıyor. Bir kaç kez yatırma işleminden sonrasında para artık 3 güne kalmadan hesabınıza geçebiliyor. Siz sevilen bir hesap sahibine, canlı gösterim açtığında mesela 65 jeton gönderirseniz averaj 5 lira para kazanır ve bu 5 liranın 3.5 lirasını TikTok alır. Geriye de 1.5 TL kazanç kalır. Bu hediyeyi canlı yayında günde 100 kişinin gönderdiğini düşünün, bu durumda günde net 150 TL ayda 4.500 TL ek geliriniz olabilir.

Şimdi Yeteneğinizi Keşfedin ve TikTok Para Kazanma Yoluna Giriş Yapın

Youtube, Facebook vs toplumsal platformlardan kazandığınız para azca ise ya da asla kazanmıyorsanız, güvendiğiniz bir kabiliyetinizi sergilemek için TikTok platformunu deneyebilirsiniz. Açtığınız canlı yayını, dünyadaki internetteki birkaç  milyar insanoğlunun izleyebilme ihtimalinin olacağını da hesaba katarak paylaşımlarınızı halletmeye başlayabilirsiniz. Bu yolla TikTok üstünden ayda 10 bin lira kazananlar da var, 100 bin lira kazananlar da var, 1 milyon dolar kazananlar da var. Ayrıca bir sürü paylaşım yaparak asla beğenilmeyen ve tek kuruş kazanmayanlar da var.

Kendimi Göstermek İstemiyorum fakat TikTok’tan Para Kazanmak İstiyorum

 Eğer kamera karşısına geçmek istemiyorsanız, kendini göstermeden TikTok para kazanma yöntemlerini arıyorsanız,  abuk sabuk hareketler meydana getiren insanları görüp bu işten caymak üzereyseniz, o halde asla kendinizi göstermeden TikTok para kazanma yolunu bulabileceğiniz başka bir yöntem daha var. O da TikTok için başkalarının videolarından kolaj hazırlayıp sunmak. Hemen internete girerek OpenShot video editör sitesine giderek, parasız video editleyerek, takipçiler kasabilir ve hediyeler almaya başlayabilirsiniz. 

Video Editleme işlemini iyi mi yapacağınız bilmiyorsanız bu sitede programı iyi mi rahat bir halde kullanacağınızı gösteren eğitim videoları var. Kolay yapmak için, videoların ekran kaydını almanızı elde eden Az screen Recorder programını gene telefonunuza indirebilirsiniz. Bu programı Google Play üstünden indirin. Kolajları oluşturmak için, Türkiye TikTok videolarını değil, yabancı kaynaklı videolardan kolajlar oluşturmanız, ileride başınızın ağrımaması için gereklidir. Hem paylaşımlarınız, dünya genelinde olacağı için şu demek oluyor ki evrensel olacağı için dolar kazanma şansınız da katlanır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Instagram takipçi hilesi instagram yabancı takipçi satın al takipçi satın al
meritking meritroyalbet bahsine giriş madridbet yeni giriş paralı tombala siteleri