Yaşam

Tüm ailelere devletten 1150 TL destek. PTT’den alabilirsiniz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın son bakanlar kurulunda açıklamış olduğu doğalgaz satmaca desteğinin bilgileri yavaş yavaş başladı. Bununla birlikte ilk ödemeler de başladı. Ödemeler yılda iki kere yapılacak olup, Mart ayındaki ödemeler başladı. Bununla birlikte ikinci ödemeler ise Ekim ayında gerçekleştirilecek.

İlk ilkin e-Devlet üstünden müracaat yapılması gerekiyor

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, doğalgaz satmaca desteğinden yararlanmak isteyenlerin en önce e-Devlet üstünden müracaat formunu doldurmaları icap ettiğini altını çizdi. Sosyal yardım formunu doldurmayan vatandaşların başvurularının değerlendirme dışı kalabileceğini açıklayan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, meydana getirilen doğalgaz satmaca desteklerinin ısıl haritaya gore belirlendiğini söyledi.

tum ailelere devletten 1150 tl destek pttden alabilirsiniz 622410cc74206

Doğalgaz faturası desteği ne kadar?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık’ın açıklamalarına gore, yapılacak olan doğalgaz faturası desteği 450 Türk lirası ile 1150 Türk lirası içinde değişiyor. Ayrıca evde tedavi gören kronik hastalar için yapılacak yardım, yüzde 5 daha çok olacak. Doğalgaz faturası desteği, gerekseme sahiplerinin PTT kartlarına yatırılacak. Ayrıca PTTbank şubeleri veznelerinden de gerekseme sahipleri, doğalgaz satmaca desteği ödemelerini alabilecektir.

Doğalgaz satmaca desteğine iyi mi başvuruluyor?

Doğalgaz satmaca desteğine başvurabilmek için ilk olarak e-Devlet üstünden müracaat formunu doldurmanız gerekiyor. Daha sonrasında müracaat sonucu pozitif yönde olan vatandaşlar, gelen doğalgaz faturalarını PTT’ye ibraz etmeli. İbraz edilen faturalara gore size ödeme yapılıyor. Size gelen doğalgaz faturasına gore belirli bir miktar ki bu miktar minimum 450 Türk lirası, en oldukça 1150 Türk lirası kadar ödeme yapılacak.

Doğalgaz fatura desteğine başvurmak için tıklayın. e-Devlet doğalgaz faturası desteği başvuru formu

Doğalgaz satmaca desteğinden kimler yararlanabiliyor?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, doğalgaz altyapısı bulunan her ailenin bu destekten yararlanabileceğini altını çizdi. Ancak meydana getirilen değerlendirmeler sonucunda müracaat yapanların hakkaten gerekseme sahibi olması gerekiyor.

Doğalgazdan tutum iyi mi yapılır?

tum ailelere devletten 1150 tl destek pttden alabilirsiniz 622410cd8580e

Yüksek gelen doğalgaz faturaları sonrası, vatandaşlar doğalgazdan iyi mi tutum yaılabileceğini araştırmaya başladı. Doğalgazdan tutum yapabilmek için ilk olarak petek ile duvar arasına bir tane yalıtım malzemesi yerleştirmek gerekiyor. Bu sayede kalorifer peteğine duvardan herhangi bir soğuk gelemeyecek ve petekleriniz evinizi oldukça daha rahat bir halde ısıtabileceksiniz.

Bir başka tutum yöntemi ise kombiyi doğru çalıştırmak. Eğer evinizin içinde devamlı olarak birileri bulunuyorsa, kombinizi daima için düşük ısıda tutmanız gerekiyor. Ancak sabahları işe gidip akşamları geri dönüyorsanız, gün içinde kombinizin emek harcaması doğalgaz faturanızın beklenenden yüksek gelmesine niçin olabilir. Bu yüzden de sabahlar evden çıkarken kombinizi kapatın ve akşamları geldiğinizde kombinizi çalıştırmaya başlayın.

İzleyin: Doğalgazdan tutum için kombi iyi mi çalıştırılmalı? Kombi basıncı niçin yükselir ve düşer?

Oda termostatları tam da gün içinde evi boş kalan aileler için oldukça uygun. Şu sebeple oda termostatlarını ayarladığınızda siz evden çıkarken kombiyi otomatikman kapatıyor ve siz eve gelmeden 1 saat ilkin kombinizi çalıştırmaya başlıyor. Bu sayede eve geldinizde eviniz soğuk olmuyor ve otomatik bir halde doğalgaz tasarrufu yapmış oluyorsunuz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Instagram takipçi hilesi instagram yabancı takipçi satın al takipçi satın al
meritking meritroyalbet bahsine giriş madridbet yeni giriş paralı tombala siteleri