Televizyon

Turan Özdemir’in kızının ‘uydurma mektup’ isyanı

turan ozdemirin kizinin uydurma mektup isyani 620e3d5a77c3a

Merhum sanatçı Turan Özdemir’in kızı Avukat Ezgi Özdemir, ‘İsmetse Olur’ filminin galasında babasının film takımına yazdığı iddiasıyla okunan mektubun, yalan bir mektup olduğunu açıkladı.
Sanatçının yaşamdayken rol aldığı ve 2016 senesinde İzmir’in Tire ilçesine bağlı Gökçen köyünde çekilen ‘İsmetse Olur’ filmi, 11 Şubat’ta vizyona girdi.
Filmin İzmir’de yapılan galasında Turan Özdemir’in yaşamdayken film takımı için yazdığı iddiasında bulunan bir mektup okundu.

Merhum sanatçı mektupta “Bir tiyatrocuya yapacağınız en büyük iyilik, onu unutmamaktır. Kendimce muntazam bir yaşam sürdüm ama daha önceki enerjim de kalmadı. Kalbim artık yeter demeye başladı.
Farz edin ki aranızda değilim ama ben her yerdeyim. Hepinizden tek bir isteğim var. Sakın beni unutmayın” ifadelerine yer verdiği dile getirildi.

turan ozdemirin kizinin uydurma mektup isyani 620e3d5d5f924

“YALAN BİR MEKTUP”

Turan Özdemir’in Bodrum’da avukatlık yapan kızı Ezgi Özdemir (38) basın üyelerine yaptığı açıklamada bahse mevzu mektubun tamamen yalan olduğunu ileri sürdü.
Bu mektup netlikle, babamın el yazısıyla yazılmış veya babamın imzasını taşıyan bir mektup değildir. Tamamen filmin reklamını yapmak emeliyle uydurulmuş bir mektup. Sanki babam kalp hastasıymış vefatını hissetmiş, artık hiç enerjim kalmadı siz bu mektubu okurken ben çok uzaklarda olacağım ifadelerini kapsayan hakikatinde azıcık sağduyu bir insanın ayrıntılı bir biçimde araştırdığında ya da o imzaya baktığında uyduruk bir mektup olduğunu kavrayabilecek kalitede bir mektup olduğunu baktık.”

turan ozdemirin kizinin uydurma mektup isyani 620e3d63ba184

“FİLMİN YÖNETMENİNE ERIŞEMEDIK”

“Yapım şirketini abim aradı ancak rastgele bir yetkiliye erişemedik.
Kendisine geleneksel medya olmayan sosyal medya üzerinden eriştim. Yalnızca dedim ki, ‘Bu mektubun yanlışlıkla yayınlandığını ve ailesinden özür dilediğinizi bildirin biz başka bir şey istemiyoruz.’ Ancak rejisör hiçbir biçimde telefonlarımıza çıkmadı. Özel evrakta sahtecilik oluşturacak kalitede bir mektup yayınlanmış gidişatta. Bunu da kendilerine ilettik bunun kabahat oluşturduğunu açıkladık. Babamın sanatçı şahsiyetini zedeleyecek biçimde ailesinin manevi değerlerini yaralayacak biçimde, şahsiyet haklarına atak kalitesinde olduğunu ve tazminat doğrayacağı güzergahında bilgi verdik.
Bizi şu biçimde yargıladı, ‘Oğlu yapım şirketini arıyor kızı geleneksel medya olmayan sosyal medya üzerinden bize erişiyor. Bir dava açacaklarsa açsınlar. Biz kimsenin tarlasını malını mülkünü mü aldık? Bu yalnızca bir mektup’ gibi ifadeler kullandı.”

“BABAM 2016’DA KALP RAHATSIZLIĞI YAŞAMADI”

Mektupta ima edildiği gibi babasının 2016 senesinde kalp rahatsızlığı yaşamadığını dile getiren Özdemir, sözlerine şöyle devam etti:

“Mektubun asparagas bir mektup olduğu şuradan belirli, babam 2016 senesinde rastgele bir kalp sorunu yaşamadı, 2017 senesinde yalnızca anjiyo oldu.
Babam kalp nedeniyle de zati ölüm etmedi. Biz daha sonra vefat raporunu aldığımız zaman, menenjit, beyin iltihaplanması nedeniyle olduğu bulundu. Bu mektup içeriğinde sanki kalp krizinden can vermiş, ölümünü sezmiş gibi bir hava oluşturulmuş. Babam yaşama son derece bağlı, işine aşık mizahlı bir şahsiyetti. Mektup içeriğine baktığımız zaman ‘artık enerjim kalmadı, kalbim tekliyor’ gibi ifadeler bakıyoruz. Babamızın bu biçimde anılmasını netlikle istemiyoruz.”

“BABAM BÖYLE CÜMLELER KULLANMAZDI”

Babasının kaleminin çok güçlü olduğunu ve böyle cümleler kullanarak bir mektup yazmayacağını sözlerine ilave eden Özdemir, “Babamın yazarlık tarafı da çok güçlüydü.
Zati kendisi böyle bir mektup kaleme alıyor olsa netlikle bu çocukça cümleleri asla kullanıyor olmazdı” dedi.

Yapım şirketi hakkında kabahat ilanında bulunacaklarını ve tazminat davası kalemtıraşlarını dile getiren Avukat Ezgi Özdemir, sözlerini şöyle noktaladı: “Babamın son çıkmış filmi olabilir ama babamın zati son sürüklediği film de değildi. 2016 senesinde bu film çekildi, 2017 yılında kolayca internetten ararsanız çekilmiş film ve dizilerinin olduğunu bakarsınız.
Manevi tazminat davası açacağız.” (İHA)

.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
toptan çakmak smm panel
sitene canlı tv ekle bonus veren siteler deneme bonusu veren siteler madridbet meritking kingroyal madridbet yeni giriş kingroyal giriş