Televizyon

Turan Özdemir’in kızının ‘uydurma mektup’ isyanı

turan ozdemirin kizinin uydurma mektup isyani 620e3d5a3ed64

Merhum sanatçı Turan Özdemir’in kızı Avukat Ezgi Özdemir, ‘İsmetse Olur’ filminin galasında babasının film takımına yazdığı iddiasıyla okunan mektubun, yalan bir mektup olduğunu açıkladı.Sanatçının hayattayken rol aldığı ve 2016 yılında İzmir’in Tire ilçesine bağlı Gökçen köyünde çekilen ‘İsmetse Olur’ filmi, 11 Şubat’ta vizyona girdi.
Filmin İzmir’de yapılan galasında Turan Özdemir’in hayattayken film ekibi için yazdığı iddia edilen bir mektup okundu.

Merhum sanatçı mektupta “Bir tiyatrocuya yapacağınız en büyük iyilik, onu unutmamaktır. Kendimce düzgün bir hayat sürdüm ama eski enerjim de kalmadı. Kalbim artık yeter demeye başladı. Farz edin ki aranızda değilim ama ben her yerdeyim. Hepinizden tek bir isteğim var. Sakın beni unutmayın” ifadelerine yer verdiği dile getirildi.

turan ozdemirin kizinin uydurma mektup isyani 620e3d61cfaef

“UYDURMA BİR MEKTUP”

Turan Özdemir’in Bodrum’da avukatlık yapan kızı Ezgi Özdemir (38) basın mensuplarına yaptığı açıklamada bahse konu mektubun tamamen uydurma olduğunu ileri sürdü. Bu mektup kesinlikle, babamın el yazısıyla yazılmış veya babamın imzasını taşıyan bir mektup değildir. Tamamen filmin reklamını yapmak amacıyla uydurulmuş bir mektup. Sanki babam kalp hastasıymış ölümünü hissetmiş, artık hiç enerjim kalmadı siz bu mektubu okurken ben çok uzaklarda olacağım ifadelerini içeren aslında biraz aklıselim bir insanın detaylı bir şekilde incelediğinde ya da o imzaya baktığında uyduruk bir mektup olduğunu anlayabilecek nitelikte bir mektup olduğunu gördük.”

turan ozdemirin kizinin uydurma mektup isyani 620e3d66ce4eb

“FİLMİN YÖNETMENİNE ULAŞAMADIK”

“Yapım şirketini ağabeyim aradı ancak herhangi bir yetkiliye ulaşamadık. Kendisine sosyal medya üzerinden ulaştım. Sadece dedim ki, ‘Bu mektubun yanlışlıkla yayınlandığını ve ailesinden özür dilediğinizi bildirin biz başka bir şey istemiyoruz.’ Ancak yönetmen hiçbir şekilde telefonlarımıza çıkmadı. Özel belgede sahtecilik oluşturacak nitelikte bir mektup yayınlanmış durumda. Bunu da kendilerine ilettik bunun suç oluşturduğunu söyledik. Babamın sanatçı kişiliğini zedeleyecek şekilde ailesinin manevi değerlerini zedeleyecek şekilde, kişilik haklarına saldırı niteliğinde olduğunu ve tazminat doğrayacağı yönünde bilgi verdik. Bizi şu şekilde suçladı, ‘Oğlu yapım şirketini arıyor kızı sosyal medya üzerinden bize ulaşıyor. Bir dava açacaklarsa açsınlar. Biz kimsenin tarlasını malını mülkünü mü aldık? Bu sadece bir mektup’ gibi ifadeler kullandı.”

“BABAM 2016’DA KALP RAHATSIZLIĞI YAŞAMADI”

Mektupta ima edildiği gibi babasının 2016 yılında kalp rahatsızlığı yaşamadığını dile getiren Özdemir, sözlerine şöyle devam etti:

“Mektubun asparagas bir mektup olduğu şuradan belli, babam 2016 yılında herhangi bir kalp problemi yaşamadı, 2017 yılında sadece anjiyo oldu. Babam kalp krizi sebebiyle de zaten vefat etmedi. Biz daha sonra ölüm raporunu aldığımız zaman, menenjit, beyin iltihaplanması sebebiyle olduğu tespit edildi. Bu mektup içeriğinde sanki kalp krizinden ölmüş, ölümünü hissetmiş gibi bir hava oluşturulmuş. Babam hayata son derece bağlı, mesleğine aşık esprili bir kişilikti. Mektup içeriğine baktığımız zaman ‘artık enerjim kalmadı, kalbim tekliyor’ gibi ifadeler görüyoruz. Babamızın bu şekilde anılmasını kesinlikle istemiyoruz.”

“BABAM BÖYLE CÜMLELER KULLANMAZDI”

Babasının kaleminin çok kuvvetli olduğunu ve böyle cümleler kullanarak bir mektup yazmayacağını sözlerine ekleyen Özdemir, “Babamın yazarlık tarafı da çok kuvvetliydi. Zaten kendisi böyle bir mektup kaleme alıyor olsa kesinlikle bu çocukça cümleleri asla kullanıyor olmazdı” dedi.

Yapım şirketi hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını ve tazminat davası açacaklarını dile getiren Avukat Ezgi Özdemir, sözlerini şöyle noktaladı: “Babamın son çıkmış filmi olabilir ama babamın zaten son çektiği film de değildi. 2016 yılında bu film çekildi, 2017 yılında basitçe internetten ararsanız çekilmiş film ve dizilerinin olduğunu görürsünüz. Manevi tazminat davası açacağız.” (İHA)

.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
meritking meritroyalbet bahsine giriş madridbet yeni giriş paralı tombala siteleri