Televizyon

Turan Özdemir’in kızının ‘uydurma mektup’ isyanı

turan ozdemirin kizinin uydurma mektup isyani 620e3d5716d3f

Merhum sanatçı Turan Özdemir’in kızı Avukat Ezgi Özdemir, ‘İsmetse Olur’ filminin galasında babasının film takımına yazdığı iddiasıyla okunan mektubun, yalan bir mektup olduğunu açıkladı.
Sanatçının yaşamdayken rol aldığı ve 2016 senesinde İzmir’in Tire ilçesine bağlı Gökçen köyünde çekilen ‘İsmetse Olur’ filmi, 11 Şubat’ta vizyona girdi.
Filmin İzmir’de yapılan galasında Turan Özdemir’in yaşamdayken film takımı için yazdığı iddiasında bulunan bir mektup okundu.

Merhum sanatçı mektupta “Bir tiyatrocuya yapacağınız en büyük iyilik, onu unutmamaktır. Kendimce muntazam bir yaşam sürdüm ama daha önceki enerjim de kalmadı. Kalbim artık yeter demeye başladı.
Farz edin ki aranızda değilim ama ben her yerdeyim. Hepinizden tek bir isteğim var. Sakın beni unutmayın” ifadelerine yer verdiği dile getirildi.

turan ozdemirin kizinin uydurma mektup isyani 620e3d5e882c3

“YALAN BİR MEKTUP”

Turan Özdemir’in Bodrum’da avukatlık yapan kızı Ezgi Özdemir (38) basın üyelerine yaptığı açıklamada bahse mevzu mektubun tamamen yalan olduğunu ileri sürdü.
Bu mektup netlikle, babamın el yazısıyla yazılmış veya babamın imzasını taşıyan bir mektup değildir. Tamamen filmin reklamını yapmak emeliyle uydurulmuş bir mektup. Sanki babam kalp hastasıymış vefatını hissetmiş, artık hiç enerjim kalmadı siz bu mektubu okurken ben çok uzaklarda olacağım ifadelerini kapsayan hakikatinde azıcık sağduyu bir insanın ayrıntılı bir biçimde araştırdığında ya da o imzaya baktığında uyduruk bir mektup olduğunu kavrayabilecek kalitede bir mektup olduğunu baktık.”

turan ozdemirin kizinin uydurma mektup isyani 620e3d642f0be

“FİLMİN YÖNETMENİNE ERIŞEMEDIK”

“Yapım şirketini abim aradı ancak rastgele bir yetkiliye erişemedik.
Kendisine geleneksel medya olmayan sosyal medya üzerinden eriştim. Yalnızca dedim ki, ‘Bu mektubun yanlışlıkla yayınlandığını ve ailesinden özür dilediğinizi bildirin biz başka bir şey istemiyoruz.’ Ancak rejisör hiçbir biçimde telefonlarımıza çıkmadı. Özel dokümanda sahtecilik oluşturacak kalitede bir mektup yayınlanmış vaziyette. Bunu da kendilerine ilettik bunun kabahat oluşturduğunu açıkladık. Babamın sanatçı şahsiyetini zedeleyecek biçimde ailesinin manevi değerlerini yaralayacak biçimde, şahsiyet haklarına hamle kalitesinde olduğunu ve tazminat doğrayacağı doğrultusunda bilgi verdik.Bizi şu şekilde suçladı, ‘Oğlu yapım şirketini arıyor kızı sosyal medya üzerinden bize ulaşıyor. Bir dava açacaklarsa açsınlar. Biz kimsenin tarlasını malını mülkünü mü aldık? Bu sadece bir mektup’ gibi ifadeler kullandı.”

“BABAM 2016’DA KALP RAHATSIZLIĞI YAŞAMADI”

Mektupta ima edildiği gibi babasının 2016 yılında kalp rahatsızlığı yaşamadığını dile getiren Özdemir, sözlerine şöyle devam etti:

“Mektubun asparagas bir mektup olduğu şuradan belli, babam 2016 yılında herhangi bir kalp problemi yaşamadı, 2017 yılında sadece anjiyo oldu. Babam kalp krizi sebebiyle de zaten vefat etmedi. Biz daha sonra ölüm raporunu aldığımız zaman, menenjit, beyin iltihaplanması sebebiyle olduğu tespit edildi. Bu mektup içeriğinde sanki kalp krizinden ölmüş, ölümünü hissetmiş gibi bir hava oluşturulmuş. Babam hayata son derece bağlı, mesleğine aşık esprili bir kişilikti. Mektup içeriğine baktığımız zaman ‘artık enerjim kalmadı, kalbim tekliyor’ gibi ifadeler görüyoruz. Babamızın bu şekilde anılmasını kesinlikle istemiyoruz.”

“BABAM BÖYLE CÜMLELER KULLANMAZDI”

Babasının kaleminin çok kuvvetli olduğunu ve böyle cümleler kullanarak bir mektup yazmayacağını sözlerine ekleyen Özdemir, “Babamın yazarlık tarafı da çok kuvvetliydi. Zaten kendisi böyle bir mektup kaleme alıyor olsa kesinlikle bu çocukça cümleleri asla kullanıyor olmazdı” dedi.

Yapım şirketi hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını ve tazminat davası açacaklarını dile getiren Avukat Ezgi Özdemir, sözlerini şöyle noktaladı: “Babamın son çıkmış filmi olabilir ama babamın zaten son çektiği film de değildi. 2016 yılında bu film çekildi, 2017 yılında basitçe internetten ararsanız çekilmiş film ve dizilerinin olduğunu görürsünüz. Manevi tazminat davası açacağız.” (İHA)

.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
meritking meritroyalbet bahsine giriş madridbet yeni giriş paralı tombala siteleri