Teknoloji

Türk Hava Yolları Check İn Nasıl Yapılır? [Ne Zaman Yapılır?] Ücretli Mi?


THY web sitesinde yer edinen “check-in/rezervasyon” kısmına; soyadınızı, bilet yada rezervasyon kodunu (PNR) girerek online check-in işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.


Türk Hava Yolları Check İn Nasıl Yapılır?THY üstünden çekin yapmak için yapılması gerekenlere bakalım.

Bu arada eğer problemi çözmezseniz THY alan kişi temsilcine buradan https://tarihiyolculuk.com/thy-musteri-temsilcisine-nasil-baglanilir/ bağlanabilirsiniz.

1- İlk olarak THY sitesine giriş yapın.

2- Daha sonrasında “check-in/rezervasyon” kısmına girin.

3- Son olarak soyadınızı, bilet yada rezervasyon kodunu (PNR) girerek online check-in işleminizi gerçekleştirin.

Yurtdışı Uçuşlarda Check-in Ne Zaman Yapılır?

THY sitesinden, davet merkezinden, acentelerinden ve havalimanı satış ofislerinden satın aldığınız biletlerinize en erken 2 gün öncesinden, en geç uçuşunuza iç hatlarda 45 dakika, dış hatlarda ise 60 dakika kalana kadar mobil uygulamalar üstünden check-in yapabilirsiniz.

Tayyare için Check-in Nasıl Yapılır?

Online check-in yapmak için internetten biletinizi aldığınız havayolunun internet sayfasına girin. Ardından online check-in sekmesini tıklayın.

Oluşturulan kutuya PNR kodunuzu(rezervasyon numarası) ve ad-soyad bilgilerinizi girin. Şirket koltuk seçimine izin veriyorsa koltuğunuzu seçip işleminizi tamamlayın.

Türk Hava Yolları Check-in Ücretli Mi?

THY tüm iç hat ve dış hat uçuşlarında Business Class kabin koltuk seçimi check-in süresi bitene kadar parasız olarak yapılabilmektedir.

Bu arada ücretli koltuk seçimi uygulamasından yalnızca biletli yolcular faydalanabilir. Parasız koltuk seçimi rezervasyon halindeki uçuşlar için de yapılabilir.

THY online biniş kartı iyi mi alınır?

Online check-in işleminizi web sitesinden yada mobil uygulamasından yaparak mobil biniş kartınızı telefonunuza gönderebilirsiniz.

Check-in işleminizi web sitesinden yaptığınızda mobil biniş kartınızın çıktısını da alabilirsiniz.

Online check-in yaptıktan sonrasında ne yapılır?

Online check-in yaptıktan sonrasında biniş kartı bilgileriniz e-mail adresinize yollanır. Daha sonrasında bu biniş kartının çıktısını alabileceğiniz şeklinde mobil biniş barkodu kullanarak da uçağa girişinizi yapabilirsiniz.

Online Biniş Kartı THY nedir?

THY online check-in işlemlerini web üstünden gerçekleştirdiğiniz süre uçuş biniş kartınızı barkotlu bir halde oluşturup mail adresinize iletimini sağlayabilirsiniz.

Çıktısını alarak havalimanında bilet oluşturmanıza gerek kalmadan barkotlu çıktınız yada cep telefonunuza indirdiğiniz barkotlu mobil biniş kartı ile yapabilirsiniz.

Tayyare biniş kartı nereden alınır?

Havaalanı işlemlerinizi Online Check-In tabelası bulunan kontuarlardan yaptırabilirsiniz. Havalimanındaki check-in işlemleri iç hat seferlerinde uçuştan 60 dakika ilkin, dış hat seferlerinde uçuştan 75 dakika ilkin sonlanmış olur.

Uçuşa kaç saat kala check-in yapılır?

Genel olarak online check-in işlem süreleri, averaj uçuşa 24 saat kala başlayıp iç hatlar uçuşu için son 1 saat kala, dış hatlar uçuşu için uçuşa 3 saat kala sona ermektedir.

Check-in yapmazsak ne olur?

Oysa check-in işlemleri genel olarak uçuş saatinden 30 dakika öncesinde kapanır. Bu nedenle uçuş saatine minimum 45 dakika kala check-in işlemlerini başlatmanız yeterlidir.

Diğer taraftan ise check-in işlemleri kapandığında tayyare kalkmamış olsa da uçağa alınmanız mümkün olmayabilir. Bu durumlarda bilet parası iadesi de yapılmaz.

Online check-in koltuk seçimi paralı mı?

Koltuk Seçimi olanağı, yolcuya otomatik atanan koltuğu tercih etmemesi durumunda ücretli şekilde yapılabilir. Bu arada yolcu, koltuk seçimini uçuşa 6 saat kalana kadar yapabilir.

THY Hangi koltuk daha iyi?

Geniş aralık, rahat seyahat manasına gelmektedir. THY, Lufthansa, Emirates şeklinde pek fazlaca firmanın kullandığı Boeing 777 tipi uçaklarda ise 16. ve 32. sıraları tercih etmek konfor açısından yararlı olacaktır.
İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Instagram takipçi hilesi instagram yabancı takipçi satın al takipçi satın al
meritking meritroyalbet bahsine giriş madridbet yeni giriş paralı tombala siteleri