Teknoloji

Türk Hava Yolları Ucuz Bilet Nasıl Alınır? [Yarı Fiyatına Uçak Bileti Al]


Türk hava yolları ucuz bilet almak için, gezi tarihlerinizi esnek tutun. Biletinizi fiyatların en uygun olduğu zamanlarda alın.


Uçak bileti arama motorlarını kullanın. Biletinizi geç alın. Biletinizi erken alın. Alternatif havalimanlarına bakın. Alternatif rotalar deneyin. Havayollarının mail listelerine kaydolun.

Türk Hava Yolları Ucuz Bilet Nasıl Alınır?Ucuz tayyare bileti bulma yollarına detaylı olarak bakalım.

Bu arada Avrupa’nın en ucuz hava yollu şirketlerine https://webhaberim.com/avrupanin-en-ucuz-havayolu-sirketleri/ bakabilirsiniz.

1- Seyahat Zamanlarınızı Esnek Tutun

Screenshot 4 1

Uçak biletlerinde tarihler oldukça önemlidir. Ayrıca tayyare bilet tutarları gittiğiniz döneme bağlı olarak değişim göstermektedir.

Bilhassa, Şeker ve Kurban Bayramı, Yılbaşı ve Noel benzer biçimde zamanlarda pek oldukça şahıs gezi etmeyi seviyor.

Dahası okulların dinlence olduğu durumlarda ve izinlerin çoğunlukla kullandığı Haziran- Temmuz- Ağustos benzer biçimde vakit aralıklarında aşırı taleplerden dolayı uçaklar ful kapasite çalışıyor.

Yani gezi için esneklik imkanınız var ise dinlence dönemlerinin dışındaki tarihler için gezi planlayın.

Bir örnek vermek gerekirse, nereye ne vakit ucuz bilet var ise oraya gitmenizde yarar var. Bazen hava yolları kampanya yapıyor, Los Angeles, Londra’ya gideceğim demeyin.

Bazı bölgelere oldukça güzel indirimler sağlıyorlar. Bakü’ye 80€ tayyare bileti bulunca ora gidin. Sonra kampanya olursa gitmek istediğiniz bölgeleri kovalayabilirsiniz.

2- Uçak Biletini Fiyatların En Uygun Olduğu Zamanlarda Tercih Edin

Screenshot 6 1

Her devrin kendine özgü durumu vardır. Bilhassa hafta içi hafta sonlarına nazaran daha sakin olmaktadır. Buda bilet fiyatlarını ucuza getirmek demektedir. Uzmanlar hafta ortası uçmanın yüzde 10 kadar tutum sağlayacağını belirtiyorlar.

En uygun tayyare bileti çarşamba ve perşembe öğleden sonrası olmaktadır. Diğer günler ise salı ve cumartesi günleri takip ediyor. Bu arada yurt içi uçuşlarda en uygun tutarları soruşturma zamanı 21 gün öncesi olmaktadır.

Fiyatlar averaj fiyat %8 daha ucuzdur. Son 2 haftada bilet tutarları neredeyse fiyatlara nazaran yüzde 5 artış gösteriyor. Son hafta da ise bu oran yüzde 30’a çıkıyor. Bu arada en iyi tayyare bileti uygulamalarına  https://webhaberim.com/en-iyi-ucak-bileti-uygulamalari/ bakabilirsiniz.

3- Uçak Bileti Bulmada Karşılaştırma Sitelerini Kullanın

Screenshot 7

Karşılaştırma siteleri ucuz tayyare bileti bulma mevzusunda işinizi baya kolaylaştıracaktır. Hava yolu firmalarının sayfasına gidip tek tek bakmaktansa bunu siteler üstünden yapmak hem kolay hem de daha ucuz bilet bulmanıza olanak elde edecektir.

Uçak biletleri için en hesaplı karşılaştırmaları sizler için saniyeler içinde ekranınıza getiriyor. Pratik, süratli ve güvenilir şekilde uygun bileti buluyorlar. En güncel fırsatları bulup karşılaştırıyor.

4- Uçak Biletini Erken Alın

Screenshot 8

Planlı bir halde yola çıkacaksanız, gezi tarihiniz kesinse bu tarihten ilkin, minimum 2-3 ay geriden bilet aramaya başlayın. Uçak bileti tutarları averaj olarak son 2 haftada fişek benzer biçimde yukarı fırlıyor.

5- Uçak Biletini Geç Alın

Screenshot 9

Uçak biletini kimi zaman geç almak nadirde olsa ucuz olabiliyor. Fiyatlar sona yaklaştıkça düşebiliyor. Fakat bilet satın almak için son dakikaya kadar beklemek işi tamamen şansa bırakmak anlama gelir. Risk benim işim diyorsanız biletinizi geç alın.

6- Farklı Havalimanlarına Bakın

Screenshot 10

Bu kulağa birazcık karışık geliyor olabilir. Mesela Avrupa’da ucuz biletler sunan havayolu firmalarından Air Berlin ülkelerin düşük bütçeli havalimanlarını kullandığından kimi zaman 100TL’ye bile bilet bulabilmek mümkün olabilmektedir.

Ankara’dan Norveç’e direkt olarak gitmektense İstanbul’dan Amsterdam’a gidip, oradan Norveç’e uçmak daha ucuza gelebilir.

Eğer uçuşlarla ilgili bir sorunum yok diyorsanız, şehrin ucuz bilet fırsatları sunan havalimanları var ise onları araştırıp oralara ucuz bilet var mı diye araştırın. Aktarma yaparak daha ucuza gidebilirsiniz.

7- Farklı Ülkeler Deneyimleyin

Screenshot 12

Bu bölümde illa en meşhur gezinsel yere gideceğim demeyin. Uçak biletleri dünyaca en meşhur bölgelere gideceğiniz için pahalı olabilmektedir.

Farklı ülkeler deneyimleyin. Biraz daha keşfedilmemiş bölgeler bakabilirsiniz. Mesela 100 Dolar altında gidilecek bölgelere bakabilirsiniz.

8- Havayollarının Maillerine Kayıt Olun

Screenshot 13

Mailleriniz hep açık olsun. Uçuşlarda kimi zaman kampanyanlar olmaktadır. Promosyon uygulanan koltuk sayısı averaj olarak oldukça azca olduğundan süratli hareket etmek gerekiyor.

Kampanyalardan erken görmek için havayolu şirketlerinin e-posta listelerine kayıt olun. Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, SunExpress ve Onur Air benzer biçimde firmaların e-posta listelerine kayıt olun.

9- Farklı Havayollarından Tek Gidişlik Bilet Araştırın

Screenshot 14

Bu birazcık zahmetli olsa da havalimanlarında aktarmalı uçuşları değişik havayollarından uçuşları tercih edin. Bu arada uçağa yetişme riskiniz olacağı durumlarda ise gidiş ve dönüş biletini ayrı ayrı alın.

10- Mil Biriktiren Banka Kartları Tercih Edin

Screenshot 15

Harcadığınız paraları mil biriktiren kredi kartlarıyla yapın. Bu şekilde size bir tayyare bileti parası çıkaracak konuma gelebilir.

Bu şekilde sizlere hususi olarak tayyare bileti tutarları tüm bilgileri vermeye çalıştık.

Bu arada ucuz tayyare bileti kampanyalarından yararlanmak için mailleri ve karşılaştırma siteleri kullanmayı ihmal etmeyin. Sizlerin de kendinize hususi deneyimlediğiniz en ucuz tayyare bileti bulma yolları hususunda deneyimleriniz var ise bizlere yorumlar kısmından yazabilirsiniz.

Son olarak THY promosyon kodundan ucuz bilet almak için buradan https://webhaberim.com/thy-promosyon-kodu-nasil-kullanilir/ detaylara bakabilirsiniz.
İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
izmir profilo servisi elf bar vozol
deneme bonusu meritking meritroyalbet bahsine giriş madridbet yeni giriş paralı tombala siteleri