Genel

Türkiye-Finlandiya-İsveç ortak görüşmesi Finlandiya’da yapılacak

  • Haberler

  • Dünya Haberleri


  • Türkiye-Finlandiya-İsveç ortak görüşmesi Finlandiya’da yapılacak

Türkiye-Finlandiya-İsveç ortak görüşmesi Finlandiya’da yapılacak

Türkiye-Finlandiya-İsveç Daimi Ortak Mekanizması İlk Toplantısı’nın Finlandiya’da 26 Ağustos’ta düzenleneceği açıklandı.
  • 20.08.2022 – 06:07
  • Güncelleme : 20.08.2022 – 06:09


Telegram ile paylaş

Google News’de takip et

İsveç ve Fİnlandiya, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın huzurlarında imzalanan Üçlü Muhtıra’da, müstakbel NATO müttefikleri olarak terörizmin tüm şekil ve tezahürleriyle savaşım edeceklerini belirtmişlerdi.

İki ülke, Türkiye’yle tam dayanışma ve ortaklaşa iş sergileyeceklerini, PKK terör örgütü başta olmak suretiyle ulusal güvenliğine yönelik tüm tehditlere karşı Türkiye’ye tam destek vereceklerini ve PYD/YPG ve FETÖ’ye destek sağlamayacakları taahhüdünde bulunmuşlardı.

İlk toplantı 26 Ağustos’ta

İHA’nın haberine bakılırsa, Finlandiya’da 26 Ağustos’ta düzenlenecek olan Daimi Ortak Mekanizma’nın ilk toplantısında ise Türk heyetine Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Büyükelçi İbrahim Kalın ve Dışişleri Bakan Yardımcısı Büyükelçi Sedat Önal’ın başkanlık etmeleri, heyette Adalet, Dışişleri, İçişleri, Milli Savunma Bakanlıkları ve Milli İstihbarat Teşkilatı‘ndan temsilcilerin yer alması öngörülüyor.

Türkiye ile dayanışma taahhüdü

Daha ilkin imzalanan Üçlü Muhtıra’da ise Finlandiya ve İsveç Türkiye’ye yönelik ulusal tabanca ambargosu bulunmadığını teyit etmişler, bu mevzuda Türkiye’yle dayanışma ve ortaklaşa iş içinde hareket edeceklerini duyurmuşlardı.

Türkiye-Finlandiya-İsveç ortak görüşmesi Finlandiya da yapılacak #1


İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
izmir profilo servisi elf bar vozol
deneme bonusu meritking meritroyalbet bahsine giriş madridbet yeni giriş paralı tombala siteleri