Televizyon

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti: Gazetecileri itibarsızlaştırmaya kimsenin gücü yetmeyecektir

turkiye gazeteciler cemiyeti gazetecileri itibarsizlastirmaya kimsenin gucu yetmeyecektir 620e874d04480

“Gazetecilerin hedef gösterilmesi bayağı hale geldi”

 www.habertuar.com 

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Idare Heyeti, ülkede basın ve düşünceyi ifade serbestliği ihlallerinin her gün çoğaldığına noktaya değinerek, “Gazetecileri haysiyetsizleştirmeye kimsenin eforu yetmeyecektir” denildi. 

“Terbiye polisi yollayarak meslektaşımız Hülya Kılınç ve onun kimliğinde gazetecileri haysiyetsizleştirme gayreti de iktidarın demokrasi ayıplarına bir yenisi olarak ilave edildi”

Açıklamada, “” denildi. 

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Radyo ve Televizyon Üst Heyeti (RTÜK), gazeteci Ayşenur Arslan’ın Türk Mukavemet Teşkilatı’yla (TMT) alakalı görüşleri sebebiyle Millet TV’ye para ve beş kere program durdurma cezası vermiştir.
Böylece tenkidi gazeteciliğe tahammülsüzlüğün yeni bir örneği yaşanmıştır.

Şırnak’ın Cizre ilçesinde yapılan ev baskınında Mezopotamya Ajansı (MA) muhabiri Zeynep Durgut bahane gösterilmeden nezarete alınmıştır.

“Gazetecilerin hedef gösterilmesi basmakalıp hale geldi”

Bakıldığı gibi gazetecilerin hedef gösterilmesi basmakalıp hale gelmiştir. Gazetecilerin nezarete alınması için hukuka ve haka uygunluk koşulu aranmadan her türlü bahane kullanılmaktadır. 

Bu şartlarda gazetecilik yapmanın sanki imkânsız olduğu bakılmaktadır.
Bu işi gururuyla, özveriyle yapan meslektaşlarımızı kimsenin sınırlamaya, haysiyetsizleştirmeye, tehdit etmeye hakkı yoktur. Tarihe anekdot düşen yaşadıkları dönemin şahidi bu gazetecileri kimse unutmayacaktır. Ancak gazetecilere bu haksızlığı, eziyeti, şiddeti gösterenleri kimse anımsa ve bağışla.”

.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
toptan çakmak smm panel
sitene canlı tv ekle bonus veren siteler deneme bonusu veren siteler madridbet meritking kingroyal madridbet yeni giriş kingroyal giriş