Memur ve Personel Alımı

Türkiye’de En Çok Satılandandı! Efsane Modelin Fişi Çekildi

SUV modellerde yükseliş tüm dünyada sürerken Volkswagen’den güncel haber bir sonuc geldi. T-Cross ve Taigo’yu satışa çıkaran Volkswagen de bu kapsamda Passat Sedan’ın üretimine son verme sonucu aldı.

SUV modeller, tüm dünyada olduğu benzer biçimde Türkiye’de de yükselişine devam ediyor. SUV ve Crossover adaleye tiplerinin sunmuş olduğu avantajların tesiriyle tüketiciler alım kararlarını bu adaleye tipindeki modellerden yana kullanıyorlar. Bu kapsamda Volkswagen’in pazara sunmuş olduğu iki yeni model, Taigo ve T-Cross’un yanı sıra galibiyetli SUV’si T-Roc’un yenilenen versiyonunun tanıtımı emeliyle düzen edilen aktivitede konuşan Volkswagen Binek Vasıta Genel Müdürü Gino Bottaro, “Yeni Taigo ve T-Cross tanıtımlarıyla birlikte model yelpazemizdeki SUV rakamı altıya çıktı.
Yapacağımız SUV hücumuna paralel, 2022 senesinde SUV satış oranımızın yüzde 50’ye çıkmasını tasarlıyoruz” dedi.

Passat Sedan’a Erken Veda

Bu yıl Passat’ın sedan karoseriyle satışının sona ereceğini açıklayan Bottaro, “Pandemi ve yonga krizinin tesiriyle Passat Sedan’ın bitişi erkene çekildi. Geleneksel sedan adaleye tipi artık vatanımızda de düşüş trendinde. Tüketicilerin kullanım alışkanlıkları değişiyor. Hem günlük hem de gezi alışkanlıklarına hizmet eden daha fonksiyonel modellere eğilim çoğalıyor.
Sedan yerini Passat Variant ve Alltrack alternatiflerine bırakıyor” diye konuştu.

Avrupa’da Gelişen SUV Segmenti

Uzun seneler yüzde 50’nin üstünde pazar hissesine haiz olan sedan modellerin satış adetlerinin bu günlerde düşmüş olduğu bakılıyor. Bu konum tüm dünya genelinde olduğu benzer biçimde vatanımızda de paralel halde izliyor. Yüksek sürüş pozisyonu, değişik yol koşullarına geçim sağlayabilen sürüş maharetleri, geniş kabin ve bagaj hacmi benzer biçimde nedenler SUV modellere olan alakanın başlıca sebepleri içinde içeriyor.
Avrupa genelinde 2021 senesinde SUV satışları, geçen yıla oranla yüzde 11 çoğalışla 5,34 milyon adete erişti. Bu, Avrupa’da SUV’lar için şimdiye kadarki azami pazar hisseyi anlamına geliyor. Çin’de ise bu oran yüzde 52’ye kadar çıkıyor.

“Yonga Krizi Bu Sene Da Yaşamımızda Kalacak”

Türkiye pazarı ile ilgili değerlendirmelerde de bulunan Bottaro, ”Yonga krizi kaynaklı üretim kasveti bu yıl da yaşamımızda olmaya devam edecek.
Ancak her şeye rağmen 2022 senesinde pazarın 2021’le eş seviyede olacağını düşünüyorum” dedi.

.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Instagram takipçi hilesi instagram yabancı takipçi satın al takipçi satın al
meritking meritroyalbet bahsine giriş madridbet yeni giriş paralı tombala siteleri