Memur ve Personel Alımı

Uzman isim yatırımcıları dolar konusunda uyardı! “Bunu yapmazsanız paranız erir”

Küresel finans piyasaları Şubat ayının sonlarından itibaren sallanmaya başladı. 24 Şubat tarihinde Rusya’nın Ukrayna’ya karşı resmen harp bülten etmesiyle beraber piyasalarda sert hareketlilikler başladı. Bu süreçte altın ve petrol hızlıca yükselirken, küresel piyasalarda dolar da efor kazanmıştır. Yurtiçi piyasalarda ise dolar/TL kuru yükselişe geçti ve 14,00 seviyesini aştı. Dolar kurunda bakılan kıymet çoğalışları ile beraber yatırımcılar, uzman ve analist yorumlarını değerlendirmeye başladı.
Uzman ad, dolar yatırımı yapmanın uzun solukta kârlı bir iş olamayacağını öne sürdü ve “Paranız eriyebilir” ihtarında bulunmuş oldu. İşte ayrıntılar…

Mert Başaran’dan Kritik Dolar Yorumu

uzman isim yatirimcilari dolar konusunda uyardi bunu yapmazsaniz paraniz erir 6227400a1beb0

Daha evvel de sık sık altın ve dolar varsayımlarıyla gündeme gelmiş olan Mert Başaran, bir kere daha dolar ile ilgili noktaya değinen yorum ve hipotezlerde bulunmuş oldu.
Mevzuya ilişik değerlendirmelerinde Başaran “Yazın 8 liradan 100 dolar aldın 800 liraya, bugün 14,2 oldu. Paran 1420 lira oldu ve ‘kazandım’ diye coşuyorsun. Petrol 90 dolardan 115 dolara çıktı. Hani sen o 100 dolar ile artık yüzde 25 daha azca benzin alıyorsun! Uzun vadede dolar paranı eritir. Dolar enflasyonu vardı ve bunu mekteplerde öğretmezler, paranı dolara koy erisin isterler. Malda kal yaşamda kal…” ifadelerine yer verdi.

Dolar Kurunda Son Gidişat

Yurtiçi piyasalarda dolar kuru, Aralık 2021’de bakmış olduğu 18,40 TL seviyesinden sonrasında gelen geri çekilmeler ile 10 TL barajına kadar inmiş, peşinden 13,50 TL seviyesinde dengelenmişti.
Yazım esnasında dolar 14,4760 TL (satış) işlem bakıyor.

.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
izmir profilo servisi elf bar vozol
deneme bonusu meritking meritroyalbet bahsine giriş madridbet yeni giriş paralı tombala siteleri