Valorant FPS Arttırma 2022 Nasıl Yapılır? - Webhaberim
Oyun

Valorant FPS Arttırma 2022 Nasıl Yapılır?

Valorant hakkında dört gözle beklenen birçok mevzu bulunmaktadır. Valorant FPS problemi iyi mi çözülür ve Valorant çözünürlük FPS etkisinde bırakır mi şeklinde soruların yanıtlarına yazımızda yer verdik.

Valorant FPS arttırma için birçok yol bulunmaktadır. Güç planı değişiklik yapmak bunların başlangıcında gelmektedir. Başlangıç seçeneklerini kaldırarak da Valorant FPS arttırma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Tam ekran iyileştirmeyi dönem dışı bırakmakta oldukça verim getirecektir. CPU önceliğini Valorant için ayarlamanız da tavsiyeler içinde yer verilmiştir. Bilgisayarınızı devamlı temiz tutmanız da büyük bir ehemmiyet taşır. Valorant FPS arttırmak için oyun ayarlarına da göz atmanız gerekmektedir. Valorant grafik ayarlarını FPS’yi arttırmaya destek olacak şekilde değiştirmeniz mümkündür. Genel ayarlar kısmında tüm FPS sınırlayıcılarını kapatın. Bu durum oyunun en iyi performansa erişmesi açısından FPS’nin kısıtlanmayacağı anlamına gelmektedir. Bir öteki yöntem ise oyunun çözünürlüğünü kısarak FPS artışı yaşamak da direkt mümkündür.

Valorant FPS Sorunu Nasıl Çözülür?

Ilk olarak oluşturulan ekranda Valorant’a sağ tıklamanız gerekmektedir. “Benzeşmeyi ayarla” seçeceğine bastıktan sonrasında oluşturulan pencerede “CPU 0” seçeneği tikli ise tiki kaldırmanız önerilmektedir. Bu işlem sonrasında sistem, öteki programlara gore Valorant’a öncelik tanımaktadır. Böylece oyun esnasında donma ve benzeri sorunlarda bir miktar azalma görülmektedir.

Valorant Çözünürlük FPS Etkiler Mi?

Valorant bazı cihazlarda çözünürlüğü etkilemektedir. Her çözünürlükte aynı FPS’i alan cihazlarda elbet bulunmaktadır. Ama Valorant’ın FPS’i etkilediği de nerede ise görülmektedir.

Valorant FPS Göstergesi Nasıl Açılır?

Oyun FPS değerlerini görmek için sağ üstteki çark butonuna tıklamanız gerekmektedir. Daha sonrasında ayarlar kısmına giriş yapmalısınız. Bu işlemden sonrasında ise video bölümünün altındaki nitelikler kısmına giriş yapmalısınız. Ardından da burada FPS, kare işleme hızı, ağ bağlantı hızı, paket kaybı şeklinde birçok özelleştirme bulunmaktadır.

Valorant FPS Engelleme Sorunu iyi mi Çözülür?

Valorant’da bilgisayarınız FPS engelleme problemi ile karşı karşıya ise ayarlara göz atmanız gerekmektedir. Oyunu silip yine yüklemeniz engelleme sorununu çözmenin yolları arasındadır. Bir diğeri ise bilgisayarınızı temizlemeniz gerekmektedir.

Valorant FPS Neden Düşer?

Valorant düşük FPS sorunlarının genel sebepleri içinde direkt olarak donanımsal yetersizlik, yazılımsal hatalar ve bunun yanında da hatalı bilgisayar kullanımı gelmektedir. Eğer bir oyuncu, donanımı kafi düzeyde olmasına rağmen bile FPS problemi ile karşı karşıya geldiği taktirde bunun sebebi ya yazılımsaldır ya da arka plan uygulamalarının aşırı kullanımıdır.

Valorant FPS Nasıl Arttırılır?

Grafik ayarları ile oynamak bu işlemin başlangıcında yer verilmiştir. Arka planda çalışan uygulamaları kapatmakta büyük yarar elde edecektir. Bu işlemlerin yanı sıra masaüstünü temizlemekte mühim bir etken sayılmaktadır.

Valorant FPS Nasıl Sabitlenir?

Valorant’da FPS sabitlemek elbet mümkündür. Ekran kartı NVIDIA ise GeForce experinde uygulamasından optimize ederek sabitleme işlemini başarıyla gerçekleştirirsiniz. Eğer AMD ise aslına bakarsanız istediğiniz FPS aralığını ayarlamakta özgürsünüz. 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Instagram takipçi hilesi instagram yabancı takipçi satın al takipçi satın al
meritking meritroyalbet bahsine giriş madridbet yeni giriş paralı tombala siteleri