Valve'den Oyunseverlere Müjde: Game Pass'i Steam'e Katılıyor Mu? - Webhaberim
Oyun

Valve’den Oyunseverlere Müjde: Game Pass’i Steam’e Katılıyor Mu?

Valve’nin kurucusu Grabe Newell, oyunseverleri mutlu edecek haberi verdi. Grabe geçtiğimiz günlerde röportajda Microsoft onaylaması sonucu Game Pass sistemini Steam entegre edebileceklerini söylemiş oldu. Game Pass’i Steam’e Katılıyor Mu? Microsoft onaylaması sonucu ne olacak? Daha fazlası ve son dakika gelişimleri için haberimizin detaylarına göz atabilirsiniz.

Microsoft ve Sony arasındaki tabiri caizse ‘sınırlarına toprak katma savaşı’ diyebileceğimiz stüdyo satın alma furyasının içinde kalan kişiler doğal ki de oyuncular. Oyuncuları daima kim düşünür? Tabii ki sık sık ‘Gaben’ olarak hitap ettiğimiz Valve’ın kurucusu Gabe Newell. Newell, şimdi de oyuncuları sevindirecek bir duyuru yapmış oldu.

PC Gamer sitesi ile kısa sürede yapmış olduğu bir röportajda Gabe Newell, oyuncular tarafınca beğenilen ve Microsoft’a ilişik olan Game Pass sistemi ile ilgili müjdeli bir haber verdi. Gabe Newell’in söylediğine bakılırsa Valve, aynı EA Play benzer biçimde Steam’e Game Pass’i entegre etmeye hazır.

Gabe Newell, verdiği röportajda şu ifadeleri kullandı: “Şu anda bizim bir abonelik sistemi yapmaya ihtiyacımız olduğunu düşünmüyorum, ancak entegre edebiliriz. Microsoft’un Game Pass sistemini kullanan müşterilerin bunu istediği de açık. Biz de Game Pass’i Steam’e getirmek için Microsoft birlikte çalışmaktan mutluluk duyarız.”

GAME PASS’İN STEAM’E ENTEGRE NE ZAMAN OLACAK?

Gaben, demecinde sonrasında Game Pass’in Steam’e gelecekse bile kısa sürede gelmeyeceğini sadece Valve ve Microsoft’un bu mevzu hakkında görüşmeler yaptığına işaret ediyor: “Bu konu hakkında oradaki insanlarla epey konuştuk. Eğer müşterileriniz istiyorsa bunu nasıl gerçekleştireceğinizin yollarını bulmalısınız. Biz bu noktadayız.”

PC için Game Pass sisteminin Steam’e gelip gelmeyeceği, iki şirketten de resmi bir izahat yapılana kadar gizemini koruyacak sadece Microsoft’un kesinlikle atması gerektiği bir adım. Keza Electronic Arts, 2020 senesinde EA Play abonelik sistemini Steam’e entegre etmişti ve EA’in gelirleri katlanmıştı.

Her ne kadar şu anda Game Pass-Steam entegresinin gerçekleşip gerçekleşmeyeceği bilinmese de Microsoft, Steam’in Windows 11 mağazasında bulunmasıyla ilgilendiğini duyurmuştu. Microsoft, Valve’ın orada hoş karşılanacağını da sözlerine eklemişti.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Instagram takipçi hilesi instagram yabancı takipçi satın al takipçi satın al
meritking meritroyalbet bahsine giriş madridbet yeni giriş paralı tombala siteleri