Genel

Ve netleşti: Bakan Bilgin’den son dakika 2023 asgari ücret açıklaması! Asgari ücret 7.500 TL..

Editörün SeçtikleriEkonomiGündem

Ve netleşti: Bakan Bilgin’den son dakika 2023 asgari ücret açıklaması! Asgari ücret 7.500 TL..

Tüm Türkiye eylül ayının sonlarında olduğumuz bu günlerde asgari ücretle ilgili araştırmalarına hız kazandırdı. Bugün gelen bir son dakika haberine bakılırsa asgari ücretle ilgili Emek harcama ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin tarafınca flaş bir izahat geldi. Bakan Bilgin’den son dakika 2023 asgari ücret açıklaması! Asgari ücret 7.500 TL olur mu?

Asgari ücretin tekrardan belirlenmesine 3 ay kaldı. 2022 yılının Temmuz ayında asgari tutara 2. Defa zam yapılarak 5 bin 500 TL’ye yükseltilmişti.

BAKAN BİLGİN’DEN SON DAKİKA ASGARİ ÜCRET AÇIKLAMASI!

Emeklilikte Yaşa Takılanlar EYT yasası için tarih veren Emek harcama ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin “(Asgari ücret) Geçtiğimiz dönem asgari ücrete tarihin en yüksek oranında zam yaptık. Temmuzda da yaptık. Aralık geliyor, aralıkta da yapacağız” dedi.

2023 YENİ ASGARİ ÜCRET NE KADAR OLACAK?

Emek harcama ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin 2023 asgari ücret zammına ilişkin olarak  “Önümüzdeki aralıkta da emekçilerimizi sevindirecek haberler vereceğiz. Onları enflasyon karşısında ezdirmeyeceğiz. Bu bizim sözümüzdür.” ifadelerini kullandı.

ASGARİ ÜCRET 7 BİN 500 TL OLUR MU?

Asgari ücretin 7 bin 500 TL olup olmayacağı da gündemi meşgul eden mevzuları içinde. Temmuz2da ara zamdan sonrasında 5 bin 500 TL’ye yükselen asgari ücretin enflasyon farkları ile beraber 7 bin – 7 bin 500 TL civarına yetişmesi planlanıyor.

Uzmanların görüşüne bakılırsa yıl sonu enflasyon oranının Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası (TCMB) beklentisi doğrultusunda gelmesi durumunda 2023 yılı asgari ücretin 7 bin 500 TL civarında olacak.


İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
düşmeyen takipçi satın al tiktok takipçi satın al Instagram takipçi hilesi instagram yabancı takipçi satın al takipçi satın al
viagra meritking meritroyalbet bahsine giriş madridbet yeni giriş paralı tombala siteleri