Futbol

Veteran Hentbol Turnuvası İzmir’de başladı

Türkiye Hentbol Federasyonu Veteran Hentbol Kurulu tarafınca düzenlenen Veteran Hentbol Turnuvası, İzmir’in Urla ilçesinde başladı.

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsüne ilişkin spor salonunda 26 Haziran’a kadar sürecek turnuvada 8 adam ve 6 hanım hentbol ekibi savaşım edecek. Organizasyonda maçlar, hanımefendiler ve erkeklerde 35–45 yaş ile 45 yaş üstü olmak suretiyle ikişer kategoride oynanacak.

Türkiye Hentbol Federasyonu Başkanı Uğur Kılıç, müsabakalar öncesi, Dışişleri Bakan Yardımcısı ve Avrupa Birliği (AB) Başkanı Büyükelçi Faruk Kaymakcı’ya Türk hentboluna katkılarından dolayı hentbol topu armağan etti.

Turnuvanın açılış maçı ise Kaymakcı ile Kılıç’ın da yer almış olduğu Türkiye Hentbol Federasyonu Karması ve Veteranlar Karması içinde gerçekleşti. Daha ileri yaşlardaki insanoğlu için yürümeye dayalı, kuralları birazcık daha esnek bir hentbol. Bu hentbolu Türkiye’ye getirmek istiyoruz. Böylelikle her yaşa uygun hentbol zemini hazırlayabiliriz. Ülkemiz umarız hentbolda da bir Avrupa ve dünya markası olacak.” diye konuştu.

 

Kaynak: Sporx

.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
düşmeyen takipçi satın al tiktok takipçi satın al Instagram takipçi hilesi instagram yabancı takipçi satın al takipçi satın al
viagra meritking meritroyalbet bahsine giriş madridbet yeni giriş paralı tombala siteleri