Vlogger Ne Demek? - Webhaberim
Teknoloji

Vlogger Ne Demek?

Vlog hakkında dört gözle beklenen pek oldukça mevzu bulunmaktadır. Vlog hakkında en oldukça dört gözle beklenen konulardan olan; vlogger ne demek, vlog iyi mi çekilir, vlog arka plan müzikleri iyi mi olmalı benzer biçimde soruların yanıtlarına yazımızda yerdik.

Vlogger ne işe yaradığını açıklarken öncelikli belirtilmesi ihtiyaç duyulan mevzu bu kelimenin video-logger kelimesinin kısaltması olduğu bilgisidir. Vlogger toplumsal medyada video üreten ve bu videoları çekip düzenleyen kişilere verilen isimdir.

Vlogger, çoğunlukla günlük konsept içinde ne olduğu oluşturur. Hayatının bir günde iyi mi ilerlediğini ya da belirli bir mevzuyu bir günde iyi mi deneyimlediğini kaydeder. Aslında Vlogger, Blogger’ın video versiyonudur.

Vlog Kamera Fiyatları Nedir?

Vlog kamerası tutarları markadan markaya ve aranan özelliklere nazaran değişkenlik gösterebilen fiyatlara haizdir. Örnek olarak bazı vlog kamerası fiyatlarını gösterecek olursak Fujifilm’in vlog kamerası olarak satışa sunmuş olduğu tüm ekipmanları içinde olan kamera seti 9.999 TL’dir. Bu kadar bütçe ayırmak istemiyorsanız daha ucuza bir go pro şu demek oluyor ki aksiyon kamerası almanız da mümkündür mesela 475 TL benzer biçimde bir fiyata EKEN H9 isminde kameraya haiz olabilirsiniz.

Vlog Nasıl Çekilir?

Vlog çekerken en mühim hususlar mevzunun orijinal ve dikkat çekici olmasıdır bundan dolayı bu iki husus izleyiciyi çoğaltmak için oldukça önemlidir. Vlog çekmek için ekipmanların kalitesi ve eksiksiz olması kaliteli içerik çıkarma mevzusunda ehemmiyet taşıyan konulardan biridir. Vlog çekerken en temel kullanılan ekipmanlar HD çekim icra eden bir kamera ve daha muntazam bir çekim için kamera sabitleyicidir. Bu gereklilikleri yerine getirdikten sonrasında vlog çekmek oldukça kolay bir işlem haline gelecektir.

Vlog Arka Plan Müzikleri Nasıl Olmalı?

Bir vlogger video çekerken arkaya koyduğu müziği özenle seçmelidir bundan dolayı arka planda olan müzik videoya akıcılık ve ayrı bir hava katacaktır. Vlog için müzik seçerken dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan en mühim şey müziğin akıcı olmasıdır. Akıcı olan müzik izleyiciyi daha oldukça çekecektir. Vlog müziği seçerken hüzünlü şarkılar yada oldukça fazla sert şarkılar seçmek hem konsepte aykırı olacaktır hemde izleyicinin rahatsız olma ihtimali vardır. Bu yüzden vlog müziği seçerken daha sakin ve akıcı müzikler seçmek videoyu daha iyi hale getirecektir.

Vlog Düzenleme Programları Nelerdir?

Sosyal medya içeriklerinden kabul edilen vlog konsepti hakkında bilhassa bu konsepti uygulamayı düşünenlerin en oldukça araştırmış olduğu konulardan biri vlog düzenleme programlarıdır. Bu mevzu hakkında ilk olarak şunu belirtmek isteriz ki vlog düzenlemek için herhangi bir video düzenleyici program işinizi görecektir bunun için ek olarak bir program araştırılmasına gerek kalmamıştır. Örnek olarak program verecek olursak Blender, DaVinci Resolve, OpenShot, ShotCut ve MovieMaker benzer biçimde programlar bu mevzuda en oldukça tercih edilen programlardandır.

Vlog Ekipmanları Nelerdir?

Vlog çekmeye adım atmak için yapılması ihtiyaç duyulan ilk adımlardan birisi vlog çekebilmek için ekipman toplamaktır. Vlog ekipmanları bütçeye ve istenilen kaliteye nazaran değişkenlik izah edebilir. Aslında kolay bir halde bir telefon ile de vlog çekilebilir. Ancak bu işi ustalaşmış bir halde yapmak isteyenlerin alması ihtiyaç duyulan ekipmanlar Kamera, tripod, kamera sabitleyici, aksiyon kamerası ve aydınlatıcı benzer biçimde ekipmanlardır.

Vlog Özelliği Olan Telefonlar Hangileridir?

Vlog çekmek için kamera yerine telefon tercih edenlerin vlog özelliği olan telofanlar alması daha sıhhatli olacaktır. Bu özelliği haiz olan telofanlara örnek olarak; TLC Plex, Huawei P30 Lite, Redmi Note 8 PRO, Infinix S5 Pro, Xiaomi Mi Note 10 Lite, Oppo Realme 6 Pro, Honor 20, Samsung Galaxy Note 10 Lite, iPhone SE 2020 ve OnePlus 7T verilebilir.

Vlog Kelime Anlamı Nedir?

Vlog kelimesinin video blog kelimesinin kısaltması olan bir kelimedir. Kelimeyi açmamız gerekirse blog yazılarında olan anlatımların video şeklinde olan haline vlog denmektedir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Instagram takipçi hilesi instagram yabancı takipçi satın al takipçi satın al
meritking meritroyalbet bahsine giriş madridbet yeni giriş paralı tombala siteleri