Yasa Jupiter gemisi kimin? Yalçın Sabancı kimdir? Yasa jupiter - Webhaberim
Genel

Yasa Jupiter gemisi kimin? Yalçın Sabancı kimdir? Yasa jupiter

YASA JUPITER isminde geminin Türk iş insanı Yakup Sabancı’ya ilişkin olduğu açıklandı. YASA Denizcilik altında etkinlik gösteren kuruyük gemisidir.

Yalçın Sabancı kimdir?

Yalçın Sabancı, YA SA Holding yönetim kurulu başkanıdır. Hacı Ömer Sabancı‘nın kardeşi Hacı Mehmet Sabancı‘nın oğlu olan Yalçın Sabancı 1943 senesinde hayata merhaba dedi. Sabancı Holding’te 39 yıl çalıştıktan sonrasında 1999 senesinde denizcilik alanına yöneldi.
Türk iş adamı. YA SA Holding yönetim kurulu başkanıdır.

Yalçın Sabancı Hacı Ömer Sabancı’nın kardeşi Hacı Mehmet Sabancı’nın erkek evladıdır.

Sabancı ailesinden olan Yalçın Sabancı, Sabancı Holding’te 39 yıl çalıştıktan sonrasında 1999 senesinde denizcilik alanındaki ilk yatırımıyla teşebbüsçü oldu.

Kısa vakitte büyük yatırımlar yaparak denizcilik sektöründe büyük hisse sahibi olan Yalçın Sabancı bugün 207.805 dwt yük taşıma kapasitesi ile bir Türk işletmesinin haiz olduğu en büyük gemiye haizdir.
İlhan Sabancı, Emirhan Sabancı, Aysen Sabancı isminde 3 çocuk sahibidir.

YA SA Holding Türkiye’de ve beynelmilel alanda etkinlik gösteren holdingdir.

1999 senesinde kurucusu Yalçın Sabancı’nın Sabancı Holding’de olan vazifesinden ayrılarak denizcilik sektöründe yatırımları ile faaliyete başladı. Kısa sürede büyük yatırımlar yaparak denizcilik sektöründe büyük hisse sahibi olmuştur. Ayrıca 207,805 dwt yük taşıma kapasitesi ile bir Türk işletmesinin haiz olduğu en büyük gemiye haizdir.

yasa jupiter gemisi kimin yalcin sabanci kimdir yasa jupiter.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Instagram takipçi hilesi instagram yabancı takipçi satın al takipçi satın al
meritking meritroyalbet bahsine giriş madridbet yeni giriş paralı tombala siteleri