Genel Kültür

Yaşlı Kadınların Sessiz Katili Belgeseli Konusu | Netflix

Yaşlı Kadınların Sessiz Katili belgesel filmi, mevzusu, röportaj verenler, netflix, fragmanı, yorumları, incelemesi, izle benzer biçimde aramalarınıza yorumguncel.com’dan cevap bulabilirsiniz.

Belgesel film hakkında

27 Temmuz 2023’de Netflix Türkiye tarafınca gösterilen kabahat belgesel filmidir. Netflix’in orijinal içinde ne olduğu olan film, toplam 1 saat 51 dakikalık süreden oluşuyor.

Belgesel filmin orijinal adı La dama del silencio: El caso de la Mataviejitas‘tır.


Suç ve zamanı türdeki belgesel filmin yönetmenliğini Maria Jose Cuevas üstlenirken, senaristliğini Miguel Leon kaleme aldı.

Yapım IMDb‘de 6,0‘lık puana haiz oldu.

Yaşlı Kadınların Sessiz Katili mevzusu

1998 ile 2005 içinde Meksiko’da yaşlı bayanları hedef alan bir takım katliam işlenmiş ve en olmadık zanlıyı arama ve soruşturma emek harcamaları başlamıştı.


2000 yılı, Mexico City’de yeni bir on senenin başlangıcını işaret ediyor. Bir dizi katliam, başkent polisini çıkmaza soktu: yaşlı bayanlar kendi evlerinde boğuluyor. Kurbanların profilleri, daha ilkin asla görülmemiş bir toplumsal öfkeye ve medyada yer almasına niçin oluyor. Başsavcılık, Meksika’nın ilk seri katilini yakalamak için tüm kaynaklarını ve çabalarını kullanıyor. Tanıklar, zanlıyı kurbanların itimatını kazanmak için hemşire kılığına giren, uzun boylu, sağlam ve kuvvetli biri olarak tanımlıyor. Ocak 2006’da, 40’tan fazla cinayetin, birkaç başarısız tutuklamanın ve birçok çelişkinin peşinden, bir karı güpegündüz gözaltına alınır. Adı: Juana Barraza. Lucha libre dünyasında “The Lady of Silence” olarak malum ve medya tarafınca “The Old-Lady Killer” olarak vaftiz edilen bu lakap, Meksika’nın karanlık tarihinin ve eşi olmayan pop kültürünün bir parçası olacak.

Yaşlı Kadınların Sessiz Katili röportaj verenler

Alejandra Alday
Anselmo Apodac
Antonio Baranda
Juana Barraza
Claudia Bolaños
Jesús Briones
Bernardo Bátiz
Marco Antonio Cacique
La Chola
Alma Delia
Phillipe Dussaix
Celina Fobglia
Joel López
Olympia Niebla
Thierry Paulin

Bu ve benzeri içerikleri Instagram üstünden kovuşturmak için: https://www.instagram.com/ygdizifilm/

Bu ve benzeri içerikleri Youtube üstünden kovuşturmak için: https://www.youtube.com/@yorumguncel/

Fragmanı


İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
toptan çakmak Elektronik Nargile smm panel
bonus veren siteler deneme bonusu veren siteler madridbet meritking kingroyal madridbet yeni giriş kingroyal giriş