Genel

Yeni bir zam haberi daha: Bugün belli oldu! Tane fiyatı 5 TL’ye çıktı

Editörün SeçtikleriEkonomi

Yeni bir zam haberi daha: Bugün belli oldu! Tane fiyatı 5 TL’ye çıktı

Artık neredeyse her gün zam haberi ile uyanıyoruz. Bugün yeni bir zam haberi daha geldi. Yapılan son açıklamaya bakılırsa bir simidin fiyatı 5 TL oldu. Izahat Balıkesir Fırıncılar ve Unlu Mamuller İmalatçıları tarafınca yapılmış oldu.

Alınan karar doğrultusunda Balıkesir’de simit fiyatlarına zam geldi. Balıkesir Fırıncılar ve Unlu Mamuller İmalatçıları Odası’nın almış olduğu karar doğrultusunda simit fiyatlarına büyük zam geldi.

UN, SUSAM, KATI VE SIVI YAĞ FİYATLARI ARTTI

Son aylarda artış gösteren girdi maliyetlerinin yükselmesi ne yazık ki Balıkesir Fırıncılar ve Unlu Mamuller İmalatçıları Odası’nı harekete geçirdi. Kullanılan un, susam, sıvı ve katı yağların tutarları son günlerde arttı. Bu da simit fiyatlarına zam olarak yansıdı.

1661015049 119 Yeni bir zam haberi daha Bugun belli oldu Tane fiyati

ÜRETİCİLER SIKINTIYA GİRDİ

Oda başkanı Niyazi Tunç artan girdi maliyetleri sonrasında simit ve unlu mamul üreticilerinin sıkıntıya girdiğini belirterek, alınan kesin simit fiyatında zamma gittiklerini söylemiş oldu.

SİMİT FİYATLARI NE KADAR ARTTI?

Tunç, (*5*) diye konuştu.

Daha ilkin 100 gramlık simit 4.00 liradan satılırken, alınan karar sonrasında gramajı aynı kalmış olarak fiyatı 5 liraya yükseltildi. Yani simit fiyatlarına 1 TL’lik zam gelmiş oldu.


İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
izmir profilo servisi elf bar vozol
deneme bonusu meritking meritroyalbet bahsine giriş madridbet yeni giriş paralı tombala siteleri