Güncel

Yetişen Alıyor Çiğ Süte Yüzde 15 Zam Kapıda

Ulusal Süt Konseyi’nden yapılmış olan açıklamaya gore pişmeden süte meydana getirilen zam, 30 Eylül’den itibaren geçerlilik gösterecek. Vatandaşlar bu haberi duyduğunda şimdiden 30 Eylül’e kadar sütleri uygun fiyatta almayı planlıyor.

30 Eylül’den Sonra Çiğ Sütün Fiyatı 20,5 TL (*15*)

Ulusal Süt Konseyi 1 Nisan 2022’den itibaren geçerlilik göstermek suretiyle kalite esasına dayanmakta olan soğutulmuş pişmeden süt tavsiye satış fiyatı 5,70 TL/Litre olarak belirlemişti. Artık bundan sonrasında 30 Eylül 2022 tarihinden itibaren geçerlilik gösterecek olan pişmeden süt tavsiye satış fiyatı (burada bilhassa altı çizilmesi gerekir ki pişmeden süt destek primi hariç) 17,50 TL/Litre olarak belirlenecek.

Çiğ süt üretim maliyetinde herhangi bir değişim meydana gelirse önümüzdeki süreçte piyasa şartları yeniden ele alınarak değerlendirilecek.

2019/64 sayılı Çiğ İnek Sütünün Sınıflandırılmasına İlişkin Tebliği ile belirlemekte olan A Sınıfı pişmeden sütün zamanına ilişkin tüm protein ve yağ değerleri değerlendirmeye alınacak. Değerlendirmeye alınan yağ ve protein oranlarındaki her bir dizyem (0,1’lik değişiklik) için ± 10 Kuruş fark üstünden uygulamaya geçecek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
düşmeyen takipçi satın al tiktok takipçi satın al Instagram takipçi hilesi instagram yabancı takipçi satın al takipçi satın al
viagra meritking meritroyalbet bahsine giriş madridbet yeni giriş paralı tombala siteleri