Eğitim

Yıldız Tozu – Priscille Sibley Kitap özeti, konusu ve incelemesi

Yıldız Tozu – Priscille Sibley Kitap özeti, konusu ve incelemesi

Yıldız Tozu kimin eseri? Yıldız Tozu kitabının yazarı kimdir? Yıldız Tozu konusu ve anafikri nedir? Yıldız Tozu kitabı ne konu alıyor? Yıldız Tozu PDF indirme linki var mı? Yıldız Tozu kitabının yazarı Priscille Sibley kimdir? İşte Yıldız Tozu kitabı özeti, sözleri, yorumları ve incelemesi…

Kitap

Kitap Künyesi

Yazar: Priscille Sibley

Çevirmen: Gizem Yeşildal

Orijinal Adı: The Promise of Stardust

Yayın Evi: Arkadya Yayınları

İSBN: 9789759997601

Sayfa Sayısı: 464


Yıldız Tozu Ne Anlatıyor? Konusu, Ana Fikri, Özeti

Bir aşk, kaç yaşam eder?

Başarılı cerrah MatthewBeaulieu’nun bilmiş olduğu tek yaşam, çocukluğundan beri âşık olduğu hanım, doğrusu Elle’dir. Ne var ki bu şekilde büyük bir aşk için bile her şey tozpembe değildir. Elle ve Matt ne kadar isteseler de bir türlü evlat sahibi olamıyordur. Şu sebeple Elle’in hiçbir hamileliği sıhhatli bir halde sonlanmaz.

Ancak kaderin fena sürprizleri böyle de sınırı olan kalmayacaktır. Matt’in tüm dünyası Elle’in kaza yaptığı haberiyle yıkılır. Bitkisel hayata giren Elle, sağlıklıyken açıkça bu şekilde hayatta tutulmak istemediğini belirtmiştir. Fakat Matt’in biricik aşkının isteğine karşın onu hayatta tutmak için oldukça mühim bir sebebi vardır: Elle bir kez daha hamiledir.

Aynı bedendeki iki ayrı yaşam, aynı kalpteki iki ayrı sevgi. Artık Matt yüreğini parçalayan o probleminin yanıtını vermek zorundadır. Canından oldukça sevilmiş olduğu eşi mi? Yoksa evladı mı?

Yıldız Tozu, uzun süre hafızalarınızdan silinmeyecek bir başyapıt. Okurken gözyaşlarınıza egemen olamayacaksınız.

(Tanıtım Bülteninden)


Yıldız Tozu Alıntıları – Sözleri

 • “Anneler daima kaygı eder. Bunun kapatma düğmesi yok ki.”
 • Acı çekmek hiçbir vakit adil değildir.
 • “Bir aşk kaç yaşam eder?”
 • “Hayat, risk almaktır yoksa kendini bir mağaraya sıkışıp kalmış olarak da bulabilirsin.”
 • Düşlerde gel bana, gel ki verebileyim,
  Kalbine karşı atan kalbimi, nefesine karışan nefesimi…
 • Aşk insanları birleştirebilir, hem de ayırabilirdi de.
 • İnsanlar yaşanmış olan felaketlerin kurbanlarına gözlerini dikip bakmamak için ne kadar çaba gösterseler de gene de bakarlar.
 • Hepimiz haiz olamayacağımız şeyleri istiyorduk.
 • “Bazen vaka neye inanmayı seçtiğinizle ilgiliydi.”
 • Anneler daima kaygı eder..


Yıldız Tozu İncelemesi – Kişisel Yorumlar

Bir aşk kaç yaşam eder? Zor bir sual, zor bir savaşım. İlk başlangıçta sıkıldığımı itiraf etmeliyim fakat okudukça yanıldığımı anladım. İlk başlardaddoktorla, avukatlar canımı sıkmıştı fakat 200.syfdan iitibaren vakalar daha süratli ilerlemeye başladı. Matt bi beyin ccerrahıdır ve komşusu, ççocukluk arkadaşı, sevilmiş olduğu tek hanım olan Elle ile hayatları asla toz pembe değildir. Bi türlü çocuk sahibi olamazlar her defasında Elle bebeğini kaybeder. Son kere hamile kaldığında ise bi kaza geçirir ve bbitkisel hayata girer. Asıl öykü ve Matt’in mücadelesi bundan sonrasında adım atar. Elle uzay, NASA ve yıldızlara fazla ilgili biridir. Ve onlarda yakılma inancı olduğundan ölen bebeklerinin küllerin, öteki bebeklerini de simgelemek amacıyla taş biriktirmiştir. Küller yıldız tozunu, taşlar ise Göktaşını simgeler ki kitabın adı da burdan geliyo. “Elle bu şekilde ölmek istemezdi” sözü sonlara doğru sıkmaya başlasa da ötenazi hakkında fikirlerimi değiştiren, annelik, ölüm, doğum ve inanılmaz bir ötenazi dersi veren bi kitap. Kafamı dağıtmak istediğiniz zamanlarda alıp okumanızı tavsiye ederim. (Figen Esen)

Kitabın ciddi mânâda dram hissettirecek ve tek detayıyla kendisini benzer kitaplardan ayıran bir konusu var.
Matt isminde bir doktorun karısı Elle kaza yapıyor ve çalmış olduğu hastaneye komada getiriliyor.
Tabii Matt haberi alır almaz karısının yanına koşuyor fakat o durumdayken, yardım edebilecek hiçbir şey yapamıyor. İlerleyen saatlerde karısının yeni hamile olduğu da ortaya çıkınca durumlar iyice karışıyor. Şu sebeple daha ilkin vasiyet yazan Elle, koma durumunda yaşatılmak istemediğini belirtiyor.
Ortada bir insanoğlunun isteği ve bir bebeğin yaşamı var. Geçmişte yaşadıklarını ve çocuk sahibi olma isteklerini de Matt’in anlatımıyla okuyoruz.
Uzun bir süre süresince da Matt, çocuğunun yaşatılması için mahkemede büyük bir harp veriyor. Kitabın sonu ise oldukça vurucu…
Tam bir dram türünde diyebilirim ve açıkçası nereye bağlanacağını, ne hissedeceğinizi bilemediğiniz bir kitabı okumaktan daha iyidir.
Kesinlikle tavsiye ederim. (Selman Sendrom)

Bu kitabı 2015’te okumuştum. Normalde aşk ve pembe dizi tadındaki romanları kafa dağıtmak için okurum. Bu kitap hafızama “iz bırakan” olarak kazınan zevkle, duyguyla okuduğum bir romandı. O yüzden tekrardan okumak istedim. ÇOK IYI YAPMIŞIM. Şu dönemde bu şekilde bir kitaba ihtiyacım varmış. Bir hekim baba talibi, geçen bir riskli süreç, günlük meblağ şeklinde sürükleyici bir anlatı… Sonunu getirmek için uyumadan bir solukta okuyacaksınız. (Engin Bolat)


Yıldız Tozu PDF indirme linki var mı?


Priscille Sibley – Yıldız Tozu kitabı için internette en oldukça meydana getirilen aramalardan birisi de Yıldız Tozu PDF linkidir. İnternette ücretli olarak satılan bir çok kitabın PDFleri bulunmaktadır. Ancak bu PDF’leri yasal olmayan yollarla indirmek ve kullanmak hem yasalara hem de ahlaka aykırıdır. Yayın evlerinin sitesinden PDF satılıyorsa indirebilirsiniz.

Kitabın Yazarı Priscille Sibley Kimdir?

Birkaç şahıs daima büyüdüklerinde ne yapmak istediklerini bilir. Priscille Sibley erken bir hemşire olacağını biliyordu. Ve bir ozan. Daha sonrasında, kelimeye duyduğu sevgi öykü anlatımı için bir tutkuya dönüştü.

Maine’de doğup büyüyen Priscille, birkaç yırtıcı nehirden aşağıya kürek çekti, minik bir kaya tırmanışı yapmış oldu ve uçaklardan atladı. Halen New Jersey’de yaşıyor ve burada yenidoğan yoğun bakım hemşiresidir ve yaşamını mükemmel kocası, üç uzun boylu genç oğlu ve yaramaz bir Wheaten terrieriyle paylaşıyor.


Priscille Sibley Kitapları – Eserleri

 • Yıldız Tozu


Priscille Sibley Alıntıları – Sözleri

 • Düşlerde gel bana, gel ki verebileyim,
  Kalbine karşı atan kalbimi, nefesine karışan nefesimi… (Yıldız Tozu)
 • Hepimiz haiz olamayacağımız şeyleri istiyorduk. (Yıldız Tozu)
 • Anneler daima kaygı eder.. (Yıldız Tozu)
 • “Hayat, risk almaktır yoksa kendini bir mağaraya sıkışıp kalmış olarak da bulabilirsin.” (Yıldız Tozu)
 • “Bir aşk kaç yaşam eder?” (Yıldız Tozu)
 • “Bazen vaka neye inanmayı seçtiğinizle ilgiliydi.” (Yıldız Tozu)
 • İnsanlar yaşanmış olan felaketlerin kurbanlarına gözlerini dikip bakmamak için ne kadar çaba gösterseler de gene de bakarlar. (Yıldız Tozu)
 • Aşk insanları birleştirebilir, hem de ayırabilirdi de. (Yıldız Tozu)
 • “Anneler daima kaygı eder. Bunun kapatma düğmesi yok ki.” (Yıldız Tozu)
 • Acı çekmek hiçbir vakit adil değildir. (Yıldız Tozu)

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle[

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
izmir profilo servisi elf bar vozol
deneme bonusu meritking meritroyalbet bahsine giriş madridbet yeni giriş paralı tombala siteleri