Memur ve Personel Alımı

Zamlar karşısında eriyen maaşlara çare bulundu! Asgari ücret 3 ayda bir yeniden belirlenecek: Meclis komisyonunda

İYİ Parti Samsun Milletvekili Erhan Akılda tarafınca oldukça ehemmiyetli bir kanun öneriyi verildi. Bu kanun önerisinde minimum fiyatın 3 ayda bir gene belirlenmesi arz edildi. Söz mevzusu yasa öneriyi 4 Şubat 2022 tarihinde komisyona geldi ve hala komisyonda. Bu kanun önerisinin başlığı ise “4857 Rakamlı ve 22/5/2003 Tarihli İş Kanununda Farklılık Yapılmasına Dair Kanun Öneriyi” olarak paylaşıldı. Ayrıca kanun önerisinin özeti ise “Tavsiye ile, Minimum Fiyat Tespit Komisyonu aracılığı ile minimum fiyat sınırının üç ayda bir tanımlanması kastedilmektedir.” biçiminde oldu.

MADDE GEREKÇELERİ

Söz mevzusu yasa önerisinde genel bahaneleri de paylaşıldı.
Madde bahaneleri ise şu şekilde oldu:

Madde 1- Tavsiye edilen değişim ile minimum fiyatın cari ekonomik şartlar uyarınca her üç ayda bir gene bulunması kastedilmektedir.

Madde 2- Yürürlük maddesidir.

Madde 3- Yürütme maddesidir.

İŞTE YENİ YASA

4857 Rakamlı ve 22/5/2003 tarihindeki iş kanununda farklılık yapılmasına dair yasa öneriyi ayrıntıları ise şu şekilde oldu:

Madde 1- 4857 satılı ve 22/5/2003 tarihindeki İş (Yasa)unun 39’uncu maddesinin birinci fıkrasının sonuna aşağıdaki cümle ilave edilmiştir:

“Minimum fiyatla ilgili sınırlar güncel enflasyon oranı dikkate alınarak Minimum Fiyat Tespit Komisyonu tarafınca üç ayda bir güncellenir.”

Madde 2- Bu yasa yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

Madde 3- Bu yasa kararlarını Cumhurbaşkanı yürütür.

GENEL BAHANE

zamlar karsisinda eriyen maaslara care bulundu asgari ucret 3 ayda bir yeniden belirlenecek meclis komisyonunda 6227507d3e279 zamlar karsisinda eriyen maaslara care bulundu asgari ucret 3 ayda bir yeniden belirlenecek meclis komisyonunda 6227507e05575 (*3*)

.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
izmir profilo servisi elf bar vozol
deneme bonusu meritking meritroyalbet bahsine giriş madridbet yeni giriş paralı tombala siteleri