Güncel

Zayıflattığına inananlar dikkat! İşte Limonlu sudaki tehlikeler

Zayıflattığına inananlar dikkat! İşte Limonlu sudaki tehlikeler

Sık sık limonlu su tüketmek dişlerde minesinde asidik demineralizasyonuna niçin olabilir. Asidik olmasından dolayı araştırmalar dişler üstünde aşındırıcı tesiri bulunduğunu söylüyor. Bu yüzden limonlu su tüketiminden sonrasında dişleri fırçalamak bu durumu engelleyebilir.

Limon ve öteki narenciye ürünlerinde bulunan ve tiremin adında olan madde , aşırı tüketim sonrası migren ağrılarını tetikleyebilir.

Canker yaraları denilen ağız içinde ve diş etlerinin tabanında yaralanmaya niçin olabilir. Limonun içinde bulunan sitrik asitten dolayı, limonlu su fazla ve düzensiz tüketildiği süre ağız ülserine de niçin olabilir. Bundan dolayı ağız içinde herhangi bir yara çıktığında limon ve narenciye alımları yara iyileşene kadar alınmamalıdır.


Oldukca fazla limonlu su tüketimi mide ekşimesi ve asit reflüsüne de niçin olabilir. Mide hastalıklarından dolayı hastaneye başvuranların çoğunda limon benzer biçimde ürünlerin fazla ve düzensiz bir halde tüketildiği gözlenmiştir. Limon suyu ek olarak alt özofagus sfinkter kasının etkinliğini azalttığından mide asidinin yiyecek borusuna sıçramasına niçin olabilir. Aç karnına limon suyu tüketmek de ülseri tetikleyebilecek durumlar arasındadır.
İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
meritking meritroyalbet bahsine giriş madridbet yeni giriş paralı tombala siteleri