Magazin

Zeyno Günenç kimdir? Oyuncu Zeyno Günenç kaç yaşında, nereli?

Zeyno Günenç’in babası Bilal Günenç yaşamını yitirdi. Meşhur oyuncu Zeyno Günenç, Çocuklar Duymasın dizisinde Gönül karakterini canlandırıyordu. Zeyno Güneç’in babası Bilal Gönenç yaşamını kaybedince oyuncu internette araştırılmaya başladı. Peki Zeyno Günenç kimdir? Oyuncu Zeyno Günenç kaç yaşlarında, nereli?

ZEYNO GÜNENÇ KİMDİR?

Zeyno Günenç, 22 Haziran 1967 tarihinde İzmit’te dünyaya geldi.

Zeyno Günenç, ilköğretim ikinci sınıftayken annesinin yönlendirmesiyle bale eğitimi aldı. Zeyno Günenç, Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı tiyatro bölümünü tamamladı. Günenç, Bursa Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğünde üç yıl çalıştı. Daha sonrasında bu kurumdan çekilme edip bir yıllığına Kanada Vancouver’a giderek eğitim aldı. Yurt içi ve yurt dışı dâhil olmak suretiyle pek oldukca hususi radyoda yapımcı ve sunucu olarka çalıştı. 

Zeyno Günenç; Süheyl Uygur ve Behzat Uygur kardeşlerle birlikte Üç Salakşörler adlı oyunla üç yıl devam eden bir turneye çıkarak Türkiye’nin pek oldukca yerini gezdi. Günenç, Çocuklar Duymasın adlı dizideki “Dominant Gönül” karakteriyle hepimiz tarafınca sevildi. Okan Bayülgen ile evlenen Zeyno Günenç, Tiyatrokare topluluğunda çalıştı. TRT’de yapmış olduğu sabahleyin programından bazı baskılar sebebiyle ayrılmış olduğu ileri sürüldü. 1988 senesinden sonrasında çeşitli beyazperde ve dizi filmlerde oynadı.

Zeyno Günenç, 2017 senesinin Temmuz ayında İsviçreli eski balet Gilles Kaner’la evliliğe ilk adımını attı.

ZEYNO GÜNENÇ OYNADIĞI DİZİ VE FİLMLER

Tatlı İntikam – 2016
Çocuklar Duymasın – 2010
Geniş Aile – 2009
Paramparça Aşklar – 2008
Hayat Apartmanı – 2007
Doktorlar – 2006
Keloğlan Kara Prens’e Karşı – 2005
Çocuklar Ne Olacak – 2004
Avrupa Yakası – 2004
Çocuklar Duymasın – 2002
En Son Babalar Duyar – 2002
Dadı – 2001
Eyvah Kızım Büyüdü – 2000
Kuşlu Çorap – 1988

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
izmir profilo servisi elf bar vozol
deneme bonusu meritking meritroyalbet bahsine giriş madridbet yeni giriş paralı tombala siteleri