Eğitim

Da Vinci Şifresi’nin Kırılması – Darrell L. Bock Kitap özeti, konusu ve incelemesi

Da Vinci Şifresi’nin Kırılması – Darrell L. Bock Kitap özeti, konusu ve incelemesi

Da Vinci Şifresi’nin Kırılması kimin eseri? Da Vinci Şifresi’nin Kırılması kitabının yazarı kimdir? Da Vinci Şifresi’nin Kırılması konusu ve anafikri nedir? Da Vinci Şifresi’nin Kırılması kitabı ne konu alıyor? Da Vinci Şifresi’nin Kırılması PDF indirme linki var mı? Da Vinci Şifresi’nin Kırılması kitabının yazarı Darrell L. Bock kimdir? İşte Da Vinci Şifresi’nin Kırılması kitabı özeti, sözleri, yorumları ve incelemesi…

Kitap

Kitap Künyesi

Yazar: Darrell L. Bock

Çevirmen: Selim Yeniçeri

Orijinal Adı: Breaking The Da Vinci Code

Yayın Evi: Nokta Yayınları

İSBN: 9789758823353

Sayfa Sayısı: 229


Da Vinci Şifresi’nin Kırılması Ne Anlatıyor? Konusu, Ana Fikri, Özeti

“… kurgu hikâyeler; hayal enerjisini zorlayan yeni fenomen, sanal gerçeklik gibidir. Teknoloji yardımıyla, çoğu zaman olmasını istediğimiz şeklinde bir dünya yaratırız. Ortaya çıkan şey ilgi çekici ve eğlendiricidir; fakat gene de yeterince gerçek değildir. Bazen sanal gerçeklikle aslolan gerçeklik, birbirine neredeyse ayırtına varılması mümkün olmayacak kadar yaklaşabilir; fakat bilhassa mevzu Tanrı, cinsiyet ve İnanç Tarihi şeklinde duyarlı noktalara vardığında, kurgu ile gerçek arasındaki farkı bilmek oldukça önemlidir. Bu kitap, böylesi iddiaları incelemek suretiyle yazılmıştır.”

Yeni Ahit emek harcamaları uzmanı Prof. Darrell L. Bock “Da Vinci Şifresi” ile ortaya atılan iddialara, sıkıcılıktan uzak bir üslupla, bilimsel karşılıklar veriyor. İsa’nın yaşamı ve erken dönem Hristiyanlık geçmişine yönelik gelişen spekülasyonlara Hristayan Âlemi ve Teoloji biliminin verdiği cevapları bu kitapta bulacaksınız. Yazar, böyle de kalmayarak, “Gerçek İsa Şifresi”ni okurlarla paylaşıyor.

 (Arka Kapak)


Da Vinci Şifresi’nin Kırılması Alıntıları – Sözleri

 • Milyonlarca istekli okur şeklinde, ben de iyi kitaplardan hoşlanırım. İçine bir fincan entrika, birkaç parça meşhur tarihî figür, çekişmeli gelenekler, egzotik mekanlar ve çözülmesi ihtiyaç duyulan bir gizem koyun; beni yakaladınız anlamına gelir.
 • Eğlendirici kurgu eserler, hayal enerjisini harekete geçirir ve bizi içinde yaşadığımızdan değişik dünyalara götürür.
 • Bir dizi benzer öykü bizlere Nasıralı İsa’nın insanliğa; Tanrı’ya, ulaşmak için birlik ve sevgi yolunu gösterdiğini ve insanlığın sonunda sadece bu yolu izleyerek Tanrı’ya dönebileceğini açıkladığını bildiriyor.
 • Eğlendirici kurgu eserler, hayal enerjisini harekete geçirir ve bizi içinde yaşadığımızdan değişik dünyalara götürür.
 • Magdalalı Meryem’in sadık ve inançlı bir talebe, İsa’nın çarmıha gerilişinin, gömülüşünün ve dirilişinin bir tanığı olarak biliyoruz.
 • Sirach 9:8 şu şekilde der: ” Gözlerini güzel bir hanımdan uzak tut ve başkasına ilişkin olan bir güzelliğe bakma; birçokları kadının güzelliği yüzünden yoldan çıktı ve o güzellik tutkuyu bir yangına çevirdi.”
 • Bir kadının tatlı büyüsüne girmiş, tabiatın mecburi bağlarıyla çocuklarına boyun eğmiş, şefkat dürtüsüyle başı dönmüş bir adam, artık başkalarına karşı aynı kişiliği sergileyemez ve tamamen başka biri haline gelir; özgür bir adam olmak yerine, farkına varmadan köleleşir.
 • Yaratılış’ın kendisi günahı ve yıkıcı etkilerini taşısa bile, Tanrı’nın yarattığı şeyler iyiydi.
 • Tüm insanoğlu içlerinde tanrısal pırıltıyı taşımaktadır.
 • Cennet’e ilişkin olan İsa,  çarmıhta asla acı  çekmemiştir; feda  edilen  dünyevi  bedenidir.
  Cennet’ teki İsa, dünyanın körlüğüne ve cehaletine gülmüştür.
 • ” içinde olanı ortaya koyarsan, ortaya koyduğun şey seni kurtarmış olur. İçinde olanı ortaya koymazsan, ortaya koymadığın şey seni yok eder.”
 • Tek bir Tanrı’ya, Cennet’in ve Dünya’nın, görünen ve görünmeyen her şeyin yaratıcısı ve efendisi tek bir Baba’ya inanıyoruz.
 • İsa’nın Tanrı’nın büyük mucizesinin ilk tanıkları olarak hanımefendileri seçmesi, Tanrı’nın önünde hanımefendilerin kıymetini göstermektedir.
 • Hayatın kendisinden daha büyük bir gizem yoktur.
 • Kısacası, İsa’nın dirilişi, ölümle yaşamın savaşıdır ve kazanan yaşamdır.


Da Vinci Şifresi’nin Kırılması İncelemesi – Kişisel Yorumlar

Leonardo da Vinci, Hz. İsa’nın gerçek kimliği hakkında Vatikan’ın komplosunu ortaya çıkaran ve “Son Akşam Yemeği” adlı meşhur tablosunda bununla ilgili işaretler veren tek şahıs miydi? Sinsi küresel dini organizasyonlar, “gerçek İsa” ile ilgili detayları kitlelerden sakladılar mı? Dan Brown’un Da Vinci Şifresi adlı romanını okuduktan sonrasında sorulan sorular bunlardır. (Hakan Arıkan)

Yazarın ilk polisiye denemesi olması bakımından oldukça güzel bir başlangıç. Karakter seçimleri yerinde, ifade yavan değil fakat kimi zaman karakterlerin kendi aralarındaki konuşmaları havada kalıyor şeklinde. Sürükleyici.Tavsiye ederim. (Sefa Akgül)


Da Vinci Şifresi’nin Kırılması PDF indirme linki var mı?


Darrell L. Bock – Da Vinci Şifresi’nin Kırılması kitabı için internette en oldukça meydana getirilen aramalardan birisi de Da Vinci Şifresi’nin Kırılması PDF linkidir. İnternette ücretli olarak satılan bir çok kitabın PDFleri bulunmaktadır. Ancak bu PDF’leri yasal olmayan yollarla indirmek ve kullanmak hem yasalara hem de ahlaka aykırıdır. Yayın evlerinin sitesinden PDF satılıyorsa indirebilirsiniz.

Kitabın Yazarı Darrell L. Bock Kimdir?


Darrell L. Bock Kitapları – Eserleri

 • Da Vinci Şifresi’nin Kırılması
 • Kayıp İnciller


Darrell L. Bock Alıntıları – Sözleri

 • Eğlendirici kurgu eserler, hayal enerjisini harekete geçirir ve bizi içinde yaşadığımızdan değişik dünyalara götürür. (Da Vinci Şifresi’nin Kırılması)
 • Yaratılış’ın kendisi günahı ve yıkıcı etkilerini taşısa bile, Tanrı’nın yarattığı şeyler iyiydi. (Da Vinci Şifresi’nin Kırılması)
 • Hayatın kendisinden daha büyük bir gizem yoktur. (Da Vinci Şifresi’nin Kırılması)
 • Bir dizi benzer öykü bizlere Nasıralı İsa’nın insanliğa; Tanrı’ya, ulaşmak için birlik ve sevgi yolunu gösterdiğini ve insanlığın sonunda sadece bu yolu izleyerek Tanrı’ya dönebileceğini açıkladığını bildiriyor. (Da Vinci Şifresi’nin Kırılması)
 • Bir kadının tatlı büyüsüne girmiş, tabiatın mecburi bağlarıyla çocuklarına boyun eğmiş, şefkat dürtüsüyle başı dönmüş bir adam, artık başkalarına karşı aynı kişiliği sergileyemez ve tamamen başka biri haline gelir; özgür bir adam olmak yerine, farkına varmadan köleleşir. (Da Vinci Şifresi’nin Kırılması)
 • Sirach 9:8 şu şekilde der: ” Gözlerini güzel bir hanımdan uzak tut ve başkasına ilişkin olan bir güzelliğe bakma; birçokları kadının güzelliği yüzünden yoldan çıktı ve o güzellik tutkuyu bir yangına çevirdi.” (Da Vinci Şifresi’nin Kırılması)
 • Kısacası, İsa’nın dirilişi, ölümle yaşamın savaşıdır ve kazanan yaşamdır. (Da Vinci Şifresi’nin Kırılması)
 • Milyonlarca istekli okur şeklinde, ben de iyi kitaplardan hoşlanırım. İçine bir fincan entrika, birkaç parça meşhur tarihî figür, çekişmeli gelenekler, egzotik mekanlar ve çözülmesi ihtiyaç duyulan bir gizem koyun; beni yakaladınız anlamına gelir. (Da Vinci Şifresi’nin Kırılması)
 • Tüm insanoğlu içlerinde tanrısal pırıltıyı taşımaktadır. (Da Vinci Şifresi’nin Kırılması)
 • Magdalalı Meryem’in sadık ve inançlı bir talebe, İsa’nın çarmıha gerilişinin, gömülüşünün ve dirilişinin bir tanığı olarak biliyoruz. (Da Vinci Şifresi’nin Kırılması)
 • ” içinde olanı ortaya koyarsan, ortaya koyduğun şey seni kurtarmış olur. İçinde olanı ortaya koymazsan, ortaya koymadığın şey seni yok eder.” (Da Vinci Şifresi’nin Kırılması)
 • Tek bir Tanrı’ya, Cennet’in ve Dünya’nın, görünen ve görünmeyen her şeyin yaratıcısı ve efendisi tek bir Baba’ya inanıyoruz. (Da Vinci Şifresi’nin Kırılması)
 • Cennet’e ilişkin olan İsa,  çarmıhta asla acı  çekmemiştir; feda  edilen  dünyevi  bedenidir.
  Cennet’ teki İsa, dünyanın körlüğüne ve cehaletine gülmüştür. (Da Vinci Şifresi’nin Kırılması)
 • İsa’nın Tanrı’nın büyük mucizesinin ilk tanıkları olarak hanımefendileri seçmesi, Tanrı’nın önünde hanımefendilerin kıymetini göstermektedir. (Da Vinci Şifresi’nin Kırılması)
 • Eğlendirici kurgu eserler, hayal enerjisini harekete geçirir ve bizi içinde yaşadığımızdan değişik dünyalara götürür. (Da Vinci Şifresi’nin Kırılması)

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle[

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
düşmeyen takipçi satın al tiktok takipçi satın al Instagram takipçi hilesi instagram yabancı takipçi satın al takipçi satın al
viagra meritking meritroyalbet bahsine giriş madridbet yeni giriş paralı tombala siteleri