Yaşam

Güncel ptt kargo fiyatları 2022

Kargo yollamak ve kargo almak herkes için çileli bir bekleyiş olabiliyor. Pencere başında bekleyişler, kargom güvende mi kaygıları ve günlerce sürecek kargo macerayı. Bunların yanı sıra kargo fiyatları da her yıl değişen tarifeleri ve kargodan kargoya farklılık gösteren fiyatlandırma sistemleri ile kafalarda sual işareti bırakmaya devam ediyor. Kargosunun tehlikesiz ve süratli teslimatın yanında mantıklı bir fiyatla iletilmesini isteyenler ise bu mevzuda PT2yi seçiyorlar.
Sistemin hesapları doğrultusunda kg başına maliyetlendirmeler ise şu biçimde:

  • 1 kilogram kargo gönderim fiyatı 26 TL
  • 2 kilogram kargo gönderim fiyatı 30 TL
  • 3 kilogram kargo gönderim fiyatı 32 TL
  • 3 kilogram sonrasında her 1 kilogram ek ağırlık için 3 TL ek fiyat ilave edilmektedir.
  • 4 kilogram kargo gönderim fiyatı 35 TL
  • 5 kilogram kargo gönderim fiyatı 38 TL
  • 10 kilogram kargo gönderim fiyatı 53 TL
  • 15 kilogram kargo gönderim fiyatı 68 TL
  • 20 kilogram kargo gönderim fiyatı 83 TL
  • 25 kilogram kargo gönderim fiyatı 98 TL’dir.

tum ailelere devletten 1150 tl destek pttden alabilirsiniz 622410cc74206

POSTA VE TELGRAF TEŞKILATI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ kargo fiyatı hesaplama

POSTA VE TELGRAF TEŞKILATI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ kargo fiyatı hesaplama işlemini POSTA VE TELGRAF TEŞKILATI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ resmi web sitesi üzerinden yapabileceğiniz gibi kendiniz de hesaplayabilirsiniz.
Ambalajlanmış haldeki kargonuzu metre desteği ile ölçerek eni ve yüksekliğini değerlendirdikten sonra tartarak ağırlığını da bilip tüm bu değerleri bir araya getirmelisiniz. POSTA VE TELGRAF TEŞKILATI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ kargo fiyatları desi üzerinden hesaplanmaktadır. Bu sebeple bu değerleri kullanarak kutunuzun desi değerini tespit etmeniz gerekir. Kutunun eni, boyu ve yüksekliği birbiri ile çarpılıp çıkan netice 3.000’e bölündüğü takdirde kutunuzun desi değerini bilmiş olursunuz.

POSTA VE TELGRAF TEŞKILATI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ adrese teslim özelliği

POSTA VE TELGRAF TEŞKILATI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ kargo ile alacağınız gönderinizi adrese teslim biçiminde istemeniz halinde kargo fiyatınızı 5 TL ilave edilerek 1  kilogram için 26 TL olan fiyat 31 TL olarak farklılık göstermektedir.
Maliyetler şubeden teslim ve müşteriye teslim vaziyetleri için aynı olup, karşı ödemeli ile aynı olup, karşı ödemeli olarak belirtmemeniz halinde, kargo gönderim fiyatını yeniden siz ödeyeceksinizdir.

guncel ptt kargo fiyatlari 2022 622b7e8ac1412

POSTA VE TELGRAF TEŞKILATI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ kargo yurtdışı maliyetleri

POSTA VE TELGRAF TEŞKILATI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ ile yurtiçi gönderimlerde değişen maliyetler olduğu gibi yurtdışına sevk edilen kargolar için de maliyet başkalaşımı yaşandı.
Gönderim safhasında size verilen kargo takip numaranız ile TURPEX sayfasına girerek, gönderi takip sekmesini tercih edebilir ve 13 haneli haneli barkod numarasını alakalı alana girerek kargonuzu müşteriye teslim edildiği ana kadar takip edebilirsiniz.

.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
izmir profilo servisi elf bar vozol
deneme bonusu meritking meritroyalbet bahsine giriş madridbet yeni giriş paralı tombala siteleri