Yaşam

Hemşire maaşları 2022

2022 senesinde yaşanmış olan %50.54’lük minimum fiyat zammı ile beraber işyar ücretleri de güncellenmiş oldu. Oran olarak azami zammı minimum fiyat çalışanları alırken işyar olarak vazifesini sürdüren öğretmenler, polisler ve hemşireler için de güncel ücretlerin ne oranda çoğalacağı ve hangi seviyelere geleceği merak ediliyordu. Net ücretler ve mesai tutarları ile beraber işte güncel hemşire ücretleri sıralaması.

2022 işyar ücretleri zammı

Yapılan son zamlar ile beraber işyar ücretleri de güncellenmiş gidişatta.
2022 senesinde enflasyonun ilk 6 aylık yapılacak %5’lik zam oranını aşması ile beraber yeni dönemde ücretler, zam oranları da değiştirilerek işyar olarak vazifesini sürdürenler için %25,65 oranında yansıtılan fark ile belirtilen fiyatlara çekilmiş oldu.

Hemşire ücretleri ve mesai tutarları

hemsire maaslari 2022 6227255132eaa

2021 senesinde 5.237 TL olan bu fark yapılması planlamnan %5’lik zam oranıyla 5.498 TL seviyesine yükselmişti.
Buna bakılırsa daha tehlikeli ünitelerde çalışan ve bayram günleri şeklinde hususi günlerde nöbet yakalayan hemşireler düzgüsel günler ve düzgüsel ünitelerde çalışanlara bakılırsa daha fazlaca mesai fiyatı alacaklardır. Hemşirelerin gösterge puanları ise şu halde değişiyor:

 • Akademi mezunu hemşire: 90 puan
 • Lise mezunu hemşire: 75 puan
 • Değişik personel: 55 puan

Gösterge puanına bakılırsa nöbet fiyatı

 • Akademi mezunu hemşireler düzgüsel günlerde ve düzgüsel ünitelerde çalıştıklarında 21.19 TL mesai fiyatı alırken, tehlikeli ünitelerde düzgüsel günlerde çalışan bu hemşireler 31,78 TL mesai fiyatı alacak.
  Normal günlerde tehlikeli ünitelerde çalışan lise mezunu hemşireler 26,49 TL saatlik mesai fiyatı alırken hususi günlerde düzgüsel ünitelerde ise bu fiyat 21,19 TL olarak değişecek. Hususi günlerde tehlikeli ünitelerde emek harcamaları halinde ise lise mezunu hemşirelerin saatlik mesai fiyatı 31,79 seviyesinde farklılık gösterecek.
 • Değişik personeller için ise düzgüsel ünitelerde düzgüsel günlerde emek harcamaları halinde saatlik mesai fiyatı 12,95 TL olan mesai fiyatı, düzgüsel günlerde tehlikeli kısımlarda çalışmış oldukları vakit 19,42 TL seviyesine çıkıyor.
  Tehlikeli kısımlar kapsamında ise ameliyathane, diyaliz kısmı, yoğun bakım kısmı, acil servis ve 112 acil yer ediniyor.

  Hemşire mesai tutarları iyi mi tanımlanır?

  Hemşire mesai tutarları katsayı ve olası ek zamlar hesaplanarak tanımlanır. 657 rakamlı Devlet Memurları Yasayı’na doğal olarak olan hemşirelere ödenen mesai fiyatı 6 saat çalışan personele ödenir.

  hemsire maaslari 2022 6227255406682

  Hemşireler ayda kaç saat nöbet meblağ?

  Hemşirelerin mesai vakitleri çalışmış oldukları müesseseye bakılırsa en fazla 60 saat ya da 130 saat olarak değişmiş olur.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
izmir profilo servisi elf bar vozol
deneme bonusu meritking meritroyalbet bahsine giriş madridbet yeni giriş paralı tombala siteleri